Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet feldolgozni, hogy...

Hogy lehet feldolgozni, hogy a döntéseitek mindenre kihatnak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, én ebbe fogok megbolondulni.

Ahhoz, hogy normális körülményeim legyenek, muszáj jó eredményekkel elvégeznem az egyetemet. Elsőre megfelelni az összes vizsgán az összes félévben.

A gond ezzel csak az, hogy egy elég nehéz szakot végzek munka mellett nappalin. Emellé még ott a mindennapos gondok, ami egy háztartással jàr.

Sajnos itt, ahol élek, ha kidobnak vagy otrhagyom az egyetemet, nem jelentkezhetek újra többé (sem oda, sem más szakra) az önéletrajzban pedig olyan szinten rosszul mutat, hogy kizáró ok lehet egy jövőbeli munkahelyen, de akár egy 2-3 szakképzés felvételin is.

Ha nem lenne semmim, csak érettségi, még azzal is elnézőbbek, mintha megvan 3-4 szemeszter az egyetemből, és nem fejeztem be.

Egy tárgyat nem tudtam felvenni, mert ütköztek az órák, így eleve mínuszról indulok.

Februárban vizsgaidőszak, èn meg már most tépelődök, hogy ha valami nem sikerül, akkor öregkoromig bánni fogom, hogy elcsesztem az életem, amikor úgy "döntöttem", hogy nem megyek àt az adott vizsgàn.

Jó, a pàrom kereshet hamarosan annyit, hogy nekem ne is kelljen dolgozni, de az nem élet.

Az összes közelebbi ismerősöm egyetemet végzett, jó, mindenki az anyanyelvén úgy, hogy közben otthon élt és csak nyáron dolgozott, de ez nem szàmít, csak a végeredmény számít.


De ha belegondolok, hogy egyetlen hibával most a hátralévő 40-60 évre tönkreteszem az életem, akkor rendesen rosszul leszek.


Màs hogy tudja ezt feldolgozni?


2017. dec. 21. 07:17
 1/3 anonim ***** válasza:

BNE ilyen hülyeségeken törd a fejed, minden embernek minden döntése befolyásolja az életét, de ha emiatt elöre stresszeled amgad, akkor csak rontod az esélyeidet.

Ne azon gondolkodj, hoyg mi lesz a jövöddel, hanem a jelenre koncentrálj. Ugyan nem tudom, hol tanulsz, de szüneteltetni mindenhol lehet egy évre a tanulmányokat, azaz nem annyira extrém a helyzet, mint ahogy írod.

A tanulást helyezd a központba és az legyen az elsö helyen.

2017. dec. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Passzivàlni lehet, persze, csak épp nem jó semmire.

Nem nyerek semmit, ha kihagyok egy évet, elmegyek helyette dolgozni 10-12 órára naponta, csak még egy évvel később lesz diplomám

2017. dec. 21. 08:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nem ennyire végletesen gondolkodni. De ha nem megy – megértem, magam is szorongós típus vagyok –, akkor érdemes lehet átgondolni, mi a legeslegrosszabb dolog, ami történhet. Tényleg annyira iszonyatosan szörnyű?

Nekem ez segíteni szokott, mivel ha valóban átgondolom a legrosszabb lehetőséget, akkor általában kiderül, hogy nem is annyira rémes (mintha mondjuk lebénulnék, megvakulnék, stb., ami talán extrémnek hangzik elsőre, de miért ne törénhetne meg bármikor?).


Másrészt pedig elég fura szakma lehet az, amelyre ez igaz: „Ha nem lenne semmim, csak érettségi, még azzal is elnézőbbek, mintha megvan 3-4 szemeszter az egyetemből, és nem fejeztem be.”

Biztos, hogy egy ilyen embertelen dologgal akarsz foglalkozni? :)


És még valami: ha majd egyszer esetleg gyereket vállalsz, akkor fogsz csak igazán rájönni, egy döntésed mennyire megváltoztatja az életedet. Mert abból aztán valóban nincs visszaút, és totál felforgat mindent. :)

2017. dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!