Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki panaszkodik, hogy a...

Aki panaszkodik, hogy a bitcoin nem alkalmas fizetőeszköznek mert túl nagyokat ugrál és drága a tranzakció az miért nem használ litecoint vagy bitcoin casht, ahol mindezeket megoldották?

Figyelt kérdés
2017. dec. 25. 14:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Nincs mögötte érték. Az országok által kibocsátott devizák követelést jelentenek az adott ország termékeire, ezért van értékük. A bitcoin mögött pedig csak néhány kód és egy csomó elpocsékolt áram van.

Az árfolyam változása miatt lehet normálisan használni a hétköznapi életben. 1 vagy 2 hete még közel másfélszer ennyit ért mint most, így nem alkalmas arra, hogy fizető eszköz legyen. Mond meg a nyugdíjas nagymamádnak, hogy bocsi jövő hónapban feleannyit ér a nyugdíja, mert kevesebbet ér a bitcoin.

Nincs garancia, hogy nem fuccsol be az egész néhány éven belül és nem veszíted el minden pénzed.

Nincs szabályozva, nem a agyon vizsgált bankokon keresztül mennek a tranzakciók, így tökéletes eszköz a bűnözés, terrorizmus, illetve az olyan országok, mint Észak Korea finanszírozására.

Leginkább a Holland tulipán mániára hasonlít a körülötte lévő hype, úgyhogy ez, egy az egyben szerencsejáték és nem pedig "alkalmas fizetőeszköz".

2017. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Az írásodban többek közt az nagyon nem stimmel, hogy mielőtt a felére ment, háromszorosára felment, így az, hogy feleannyit ér a gyakorlatban azt jelenti, hogy másfélszeresét éri mint korábban. Ennek pedig nagyon örülne a nagymamám ha másfélszer annyit érne a nyugdíja még akkor is ha 2 nappal korábban nem másfélszer, hanem háromszor annyit ért volna. De maga a kérdés nem is ez volt.
2017. dec. 25. 20:48
 23/30 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy arról van szó, hogy te mint jól kereső el se tudod képzelni, mennyire nehezen él egy átlagnyugjdijjas, s ha hirtelen másfélszer annyi lenne a nyugdíja akkor nem azt nézni amit te, hogy lehetett volna háromszor annyi hanem nagyon örülne annak a másfélszereződésnek is. Nyilván te akinek már fiatalon meglett sokmindene azt nézed háromszor annyi mennyivel jobb lenne, mert nem éltél le nélkülözések közt egy fiatalkort, egy mai átlagnyugdíjas viszont igen.
2017. dec. 25. 21:32
 24/30 anonim ***** válasza:

"A bitcoinon csak az veszit aki akkor adja el amikor lemegy az ára s olcsóbban adja el, mint amennyiért vette. Aki kivárja az emelkedést s akkor adja el az nyer rajta. "


Tehát ugyanolyan, mint a részvény, meg bármelyik valuta.

Valaki megmondja mennyi az ára te annyit fizetsz érte, aztán ha veszik az emberek több lesz az ára, ha nem akkor esik.

Ebben mi az új?

A Bitcoint fizetőszeköznek találták, a bankválság után.

De csak a spekulánsok veszik, mint a tulipán hagymát.


Meg ezt a rossz dumát, hogy addig nem buksz vele, míg nem adod el...


Viszont nagyon jó, hogy a részvény piacon lehet shortolni, és vannak negyedéves összeomlások, mert azzal több pénzt lehet keresni.

Ezzel le is rendezték a Bitcoin jövőjét.

2017. dec. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

"Valaki megmondja mennyi az ára "


Alapvető dolgokkal nem vagy tisztában.

2017. dec. 26. 15:52
 26/30 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy másfélszereződött az ára, de nem tudod garantálni, hogy később is nőni fog az árfolyam. Ez nm egy részvény, hogy a növekvő osztalékok miatt folyamatosan tudjon nőni az árfolyam is (hosszú távon, persze). Látszik, hogy nincs semmilyen szakmai tudásod, de még a paraszti józan ész is hiányzik. Ez olyan mintha nem nyugdíjat kapna a nagymamád, hanem kaparós sorjegyeket.
2017. dec. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Vagy ép te nem érted az egészet, ha felmerül benned a bitcoin kapcsán a garancia.

Javaslom írd be a googlebe hogy bitcoin, s olvasd el az első találatokat, ott egyértelműen leírják, mi az bitcoin, hogy decentralizált, ország és bankfüggetlen, s nincs aki garanciát adjon.

De lehet jobb lenne ha elöbb az is beirnád a googlebe, hogy "decentralizált" s elolvasnád annak is a jelentését, mert nagyon nem vagy tisztában látom ezzel a fogalommal se ha garanciát említesz.

Ezenkívül az se ártana beírnod, hogy "nyugdíj" mert ha megtennéd s elolvasnád akkor értesülnél róla, hogy azzal s az azzal kapcsolatos "garanciákkal" is komoly problémák vannak.


A jelen helyzetben kérdéses, hogy mi ad nagyobb garanciát a nyugdíjra: a nyugdíjrendszer vagy a bitcoin.

Érdemes lenne tájékozódni nem pedig meg nem értett fogalmakkal dobálózni.


Az osztalékról se ártana tájékozódni, mert abból még annyira se garantált, hogy megélsz, mint a nyugdíjból.

2017. dec. 26. 17:38
 28/30 anonim ***** válasza:

A pénz az pénz nem pedig befektetés. A pénznek az a dolga, hogy egy stabil dolog legyen amely segítségével tudunk venni és eladni dolgokat.

Nem tudom miért kötsz bele a garanciába, pont azért említettem, mert a bitcoin-nál nincs garancia. A garancia meg jobb ha van, mintha nincs. Minden fogalommal tisztában vagyok, pont, hogy te akarod belemagyarázni, hogy ezek jó dolgok, pedig nem azok.

Nyugdíj lesz jövőre és 10 év múlva is, utána, hogy meddig marad fennt, az egy jó kérdés. De a bitcoin lehet, hogy 1-2 évben belül meg fog szűnni, vagy elveszíti értékének 99+%-át.

Az osztalékot pedig nem a nyugdíj alternatívájaként hoztam fel. A részvények árfolyamát hosszú távon a fizetett, illetve a jövőben vár

hatóan fizetett osztalék mértéke határozza meg, így a részvények árfolyama nőhet a végtelenségig. Ezzel szemben a fizetőeszközök, mivel nem az a céljuk, hogy hozamot biztosítsanak, erre nem képesek. Az árfolyamot a spekuláció, illetve a deviza mögötti gazdaság teljesítménye határozza meg. A bitcoinnál viszont nincs semmi kézzel fogható, csak néhány kód, aminek csak addig van értéke, amíg mindenki venni akar belőle. Ha ez a folyamatosan növekvő kereslet elmúlik, utána össze fog omlani az egész hiszen nincs mögöttes termék ami támaszt nyújthatna.

Először döntsd el, hogy mi mellett akarsz érvelni. A bitcoin a fizetőeszközök egy tulajdonságával sem rendelkezik, így semmilyen formában nem lehet annak nevezni, illetve nem érdemes annak használni.

Csak spekulációra, illetve alvilági üzletelésre alkalmas, ezért végképp nem lehet fizetőeszköznek nevezni és befektetésként is a legkockázatosabbak között van. A magas kockázathoz persze magas hozam is járul, amíg nem bukik rajta az ember. Meg amíg a csapból is a bitcoin folyik, addig még van növekedésre esély rövid távon, de ha már nő tovább a befektetők száma, akkor úgy fog összeomlani, mint a többi lufi, vagy a piramisjátékok, vagy mint a tulipán ára.

2017. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

"te akarod belemagyarázni, hogy ezek jó dolgok,"


Se ezt se mást nem próbáltam belemagyarázni, te viszont ép ezt próbálod.

Garanciával te jöttél nem én.


"Nyugdíj lesz jövőre és 10 év múlva is, utána, hogy meddig marad fennt, az egy jó kérdés."


Hát akkor mond meg ezt a nagymamádnak, jövőre is fog enni, 70 évesen is, 80 évesen meg az egy jó kérdés...


"Az osztalékot pedig nem a nyugdíj alternatívájaként hoztam fel. A részvények árfolyamát hosszú távon a fizetett, illetve a jövőben vár "


Tehát hol a nyugdijjal példálózól hol nem. Ez is egy módszer, nem is ismeretlen módszer.

A probléma csak az hogy amikor a nyugdijjal példálózól akkor is rossz példa.


"nőhet"

ahogy a bitcoin is nőhet.

most meg olyan példát hozol fel ami arra is igaz ami ellen felhozod.


"A bitcoinnál viszont nincs semmi kézzel fogható, csak néhány kód, "

Mégis csak el kellene olvasnod, hogy mi az, hogy bitcoin.


" Ha ez a folyamatosan növekvő kereslet elmúlik, utána össze fog omlani "


Ezek csak találgatások. A dollár és forint is összeomlik ha megszünik a mögötte levő termékekre a kereslet. Ne felejtsük el azt az apróságot, hogy a termékek többségére, amit megveszünk, valójában nincs szükségünk, csak a reklámok miatt vesszük meg. Nem is különbözik ez annyira a bitcointől, mint amennyire hisszük. Mondjuk az egy nagy különbség, hogy amikor a terméket amire nincs szükségünk, megvesszük utána meredeken csökken az értéke, a bitcoiné pedig utána meredeken növekszik. SZóval megintcsak egy rossz példa volt a termékekkel példálózni.



"A bitcoin a fizetőeszközök egy tulajdonságával sem rendelkezik, így semmilyen formában nem lehet annak nevezni, illetve nem érdemes annak használni. "

A bitcoin cash, az etherieum és a litecoin ellenben pontosan azokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, amit a bitcoinból hiányolsz. Ugyhogy az irásod amegint sántit, ráadásul a kérdés ép erről szól.



"Csak spekulációra, illetve alvilági üzletelésre alkalmas, ezért végképp nem lehet fizetőeszköznek nevezni és befektetésként is a legkockázatosabbak között van. A magas kockázathoz persze magas hozam is járul, amíg nem bukik rajta az ember. Meg amíg a csapból is a bitcoin folyik, addig még van növekedésre esély rövid távon, de ha már nő tovább a befektetők száma, akkor úgy fog összeomlani, mint a többi lufi, vagy a piramisjátékok, vagy mint a tulipán ára."

Ez az irásod pedig megintcsak azt mutatja, hogy nem tájékozódtál a bitcoinról, hanem csak elolvastál néhány hatásvadász cikket, és felelötlenség ezalapján jóslatokba bocsátkozni.

Jósolni eleve nagy felelőtlenség, hacsak nem vagy látnok.

2017. dec. 26. 18:44
 30/30 A kérdező kommentje:
Látnokként azonban kéne néhány referenciát mutatnod. Hány esetben jött be eddig a jóslatod?
2017. dec. 26. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!