Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Helyes e gyűlölni a pedofilokat?

Helyes e gyűlölni a pedofilokat?

Figyelt kérdés
ha nem gyűlölöm őket akkor azért vagyok rosszúl mert ilyen embert aki bánt egy gyereket azt nem gyűlölök, ha meg gyűlölöm akkor a gyűlölet miatt érzem magam rósszúl. most akkor helyes a gyűlölni őket vagy sem?
2017. okt. 15. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell gyűlölni, csak szeretettel orvosolhato minden beteg, gusztustalan dolog.
2017. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Vannak más érzelmek is a világon, nem csak két végletként a szeretet és gyűlölet.

Én pl. a pedofilokat elítélem, és irtózom tőlük.


Nekem úgy tűnik, hogy nem csak simán eldöntötted, hogy gyűlölöd őket, hanem mintha egyfolytában erre gondolva forgatnád magad. Persze, hogy az intenzív gyűlölet mérgezi a lelket, a negatív érzelmek mérgező kémiai anyagokat szabadítanak fel a szervezetben. Minden tartós negatív érzelem ártalmas, pl. nem hiába okoz a tartós stressz gyomorfekélyt meg ilyeneket.


Szerintem ne foglalkozz kicsit a témával, pihentesd.

2017. okt. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Senkit nem kell gyűlölni. Nem létezik olyan hogy mi a helyes vagy mi nem, hanem hogy minek van értelme.

Nincs értelme gyűlölni őket, mert nem mész vele semmire.

Attól hogy nem gyűlölöd őket még nem jelenti azt hogy egyetértesz azzal hogy jó gyereket megerőszakolni.

2017. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Pont most bezséltünk hasonló témáról barátommal.

Lényegében, hogy vannak pedok, akik felismerik és küzdenek ellene egész életükben, felkészülve tudatosan a magányra (foglalkoztam a témával és beleolvastam egy ilyen fórumba és egyrészt borzasztó volt, másrészt undort is éreztem, de sajnálatot is), őket kicsit sajnálom. Viszont vannak azok a pedok, akik szépen megmagyarázzák miért nincsen gond ezzel, és csinálják nyugodtan a dolgot. Na őket aztán lehet gyűlölni, de igazából szerintem ne foglalkozz a témával, mert csak szorongani fogsz tőle.

2017. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először tisztázzuk a félreértést:

Pedofil az aki serdülőkor előtti gyerekhez vonzódik (14 alattihoz), ez azonban nem jelenti automatikusan azt, hogy bárkit meg fog erőszakolni,v agy molesztálni fog. Az, hogy pedofil csak azt árulja el, hogy milyen korúakhoz vonzódik szexuálisan. Gondolom te, illetve a válaszolók többsége sem erőszakol meg nőket/férfiakat, csak mert hozzájuk vonzódik, de bármi okból épp nincs lehetősége beleegyezéssel szexelni.


A "helyes e?" kérdéssel nem tudok mit kezdeni, de a mai világban bárkit gyűlölni értelmetlen. (Gondolom senkit sem akarsz megölni, akkor meg úgysem tölti be az érzés a funkcióját.)


(Egyébként, ha nem lennék etikai nihilista azt mondanám, hogy senkit gyűlölni nem helyes.)

2017. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy normálisan működő rendszerben, az ítélkezés tényeken alapul és érzelemmentes.
2017. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha neked jól esik akkor gyűlöld, mit bánom én. Ami engem illet én nem szoktam rámozdulni semmire, senkire sem, hogy most be vagyok sózva aztán gyűlölöm de mindenáron, mindenhol 0-24 ben, a szobámban, az utcán, a munkahelyen, nyaraláskor és ez az első meg az utolsó gondolatom is :D A pillanat heve kapna el maximum akkor ha látnám, hogy mit tesz, mit művel, vagy mit tett. Akkor felszökne az adrenalinom és olyankor nem állok jót magamért.
2017. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mert ok fiatalokat szereti de ha ember tudnia kéne visszatartania magát.Ha meg elköveti akkor csak 1 állat akki ösztöneinek a rabja.A bünözök nem is akkarnak emberek lenni csak állatok pl:a politiku is azért lop mert pénz örömet okoz neki a kényelmes élet.
2017. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

"A pedofilokat" sem lehet egy kalap alá venni. Aki viszont elkövetett visszaélést gyerekekkel szemben, felmenteni sem. Akinek csak olyan vonzalma van, de küzd ellene, és nem enged teret neki, főleg nem más kárára, azt inkább becsülöm, mint elítélem. Mentális/lelki sérülésnek tartom a pedofíliát, nem egy káros szenvedélynek.


A pedofilok iránt érzett gyűlöletet inkább egyfajta irányított gyűlöletnek tartom, indulatáttételnek. Rájuk van "kilövési engedély", szabadon mindenki kiélheti az elfojtott frusztrációit, mint amikor a középkorban a pórnép paradicsommal dobálta meg a kivégzésre hurcolt elítéltet, vagy beköpött a börtön ablakán.


Irtózom a gyermekbántalmazók tetteitől, de irtózattal töltenek el a "vaskampóval, lassan herélném ki, hogy órákig szenvedjen" jellegű internetes hozzászólások is.

2017. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki kisgyermeket szexuálisan bántalmaz, megöl, az nem érdemel semmiféle kegyelmet. Zéró tolerancia.
2017. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!