Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem másztok falra az...

Ti nem másztok falra az olyanoktól akik magukat hihetetlen jó emberismerőnek tartják?

Figyelt kérdés

Csomó ilyen helyet van, amikor egy ilyen illető kigondolja hogy ha nekem valamit mondana, én arra hogy reagálnék, és akkor ő arra mit reagálna... És mondjuk képes úgy megharagudni rám, hogy én semmit se tettem.


Vagy ha mondok valamit, akkor azt kiegészíti azzal amit ő gondol hogy én hozzágondoltam, és akkor teljesen mást hoz ki belőle.


Nektek is van hasonló élményetek, vagy ti normálisak vagytok, csak én nem?


2017. dec. 27. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is el szoktam képzelni beszélgetéseket más személyekkel, de olyat senkinek nem róvok fel, ami meg sem történt.

Egyébként van egy osztálytársam, aki még harmadikos, negyedikes korunkban sokszor kiegészítette a mondataimat, legszívesebben fejbe vágtam volna, de manapság ezt már ritkán csinálja. (:

Mellesleg kevés jó emberismerőt ismerek, de ha valaki ezzel,vagy bármi mással dicsekszik, az egy kicsit bosszant. Bár ha valaki ilyen jó emberismerő, csak tudja, hogy az egoizmus másokat bosszant.

2017. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok ilyen ember van. A saját gondolataiknak hisznek a másikról miközben nem ismerik.
2017. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen élményem van. Főleg nők csinálják ezt. "Leolvassák a viselkedésemből hogy mit gondolok" majd a számba próbálnak adni szavakat. Késöbb meg megsértődnek, úgy hogy gondolatilag még a közelében se voltam annak amit hisznek.

De már nem érdekelnek az ilyen emberek. A saját életüket keserítik meg az üldözési mániájukkal.

2017. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt az ellenszert fejlesztettem ki ellenük, hogy arra gondolok, hogy amit gondol, mond, kifejt az mind mind az ő fejében van. Az ő gondolatai, az ő személye. Nem az enyém.

Ha számít az illető nekem és közben fals dolgokat képzel rólam mondjuk akkor igyekszem tisztázni egy hármas igazságképpel. Ez mi is? Az, hogy két ember eltérő véleménye esetén lehet igaza az egyiknek, lehet a másiknak de lehet olyan is, hogy nem egyeznek, nincs közös nevező, de ezt tiszteletben tartják. Tehát az is egyezség ha nincs egyezség, de ez az állapot elfogadott mindegyiknek.

Másik dolog: mindenkinek joga van a saját agyalgásaihoz, nem szólok bele. Ha elviselhetetlen, akkor meg elhatárolódom az illetőtől.

2017. dec. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első esettel még nem találkoztam, a híres nyuszikás viccet kivéve (B+ a fűnyiródat medve :D), a másodikra meg úgy szoktam tekinteni, mint egyszerű félreértésre, amit általában tisztázok.

Én azokat az okoskákat szeretem, akik azt hiszik, miden létező emertípúst kiismertek már a féceszes privizgetés során, és néhány reakciómból messzemenő következtetéseket vonnak le a végzettségemről, családi hátteremről, érdeklődésemről és szerelmi életemről. Tudom, hogy bűnös élvezet, de akkor is jól esik kiismerhetetlennek érezni magam a mérföldes koppanásaik miatt. :)

2017. dec. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!