Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hihetetlen módon önbizalomhián...

Hihetetlen módon önbizalomhiányos vagyok! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Már több mint fél éve súlyos önbizalomhiánnyal küzdök. Nagyon durván. Félek az utcára menni, mert félek, hogy megszólnak. Nem merek nemet mondani senkinek, minden kapcsolatomban a másik fél a domináns. Más embereket agyondicsérnek, miközben rengeteget készülök egy-egy dologra, és annyit sem mondanak nekem, hogy bakfitty. Ha a ruhám csinos, és úgy járok az utcán, akkor szégyellem a külsőmet.

Félénk vagyok és visszahúzódó, pedig remekül lehet velem beszélni és segítőkész vagyok. Borzasztóan gyűlölöm a külsőmet, a stílusomat, az arcomat, az egész megjelenésemet. Ha egy új társaságba kerülök, alig szólalok meg, pedig lenne mondandóm, de félek, hogy elítélnek, kinevetnek.

Lassan teljesen felemészt az önbizalomhiány.

Pszichológusra nincs időm sajnos, mert a gimi miatt rengeteg teendőm, tanulnivalóm lett.

15/L


2017. aug. 2. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gondolkodnod kell. Összeszedni megrendíthetetlen tényeket s megváltoztatni hozzáállásod. Ez nagyon egyszerű.


Írj rám s segítek.

2017. aug. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A "hihetetlen módon" kissé levesz a sztori hitelességéből...
2017. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne versenyezz és ne foglalkozz másokkal!Ennyi a titok.

Különbözőek vagyunk és ez így van jól.Úgy vagy tökéletes ahogy vagy:)

2017. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Több mint fél éve? Miért, történt valami akkor, ami kiváltotta belőled ezt?


Ha pszichológushoz nem is mész, azt ajánlom, keress valakit, akiben megbízol, akivel tudsz beszélgetni erről. Rokon, barátnő, barát, ilyesmi.

2017. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Heti egy órád sincs a pszichológusra? Mert szerintem az jót tenne. Megpróbálhatsz magad kilábalni ebből, keress valamit amiben jó vagy és szerezz sikerélményeket. Rengeteget.
2017. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A 2-es válaszolónak üzenem: remélem majd te is átéled egyszer, hogy szégyelled magad az utcán, és semmire nincs kedved, mert mindentõl félsz. Akkor garantáltan hiteles lesz az én sztorim.
2017. aug. 2. 17:32
 7/11 A kérdező kommentje:
A suliban este 9kor 10kor végzek, mikor milyen próbáim vannak. Illetve kollégista vagyok, 6kor kelek reggel.
2017. aug. 2. 17:33
 8/11 anonim ***** válasza:
És délután? Egy órácskád sincsen? Azért ragaszkodnék ennyire a szakemberhez, mert én évekig ugyanilyen voltam és magamtól sosem tudtam kitörni belőle, szakember pedig kb 2 hónap alatt helyrerett.
2017. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom összeegyeztetni, ha ennyire dicséred :-)
2017. aug. 2. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Már megszoktam. Mindent megpróbáltam, de nem tudtam tenni ellene.
2017. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!