Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek kinevetnek majd...

Szerintetek kinevetnek majd az USA született rokonok hogy alapszinten se tudok angolul és rosszul ejtek ki mindent? Vagy inkább mondjam hogy nem tudok egyáltalán?

Figyelt kérdés

2 hét múlva jönnek. Az angoltudásom a filmekben látott mexikót takarítóékhoz hasonló! Kb szavakat teszek egymás mellé, normális, helyes mondatot nem tudok! Érteni mindent értek viszont amit ők mondanak!

Mi lenne a legjobb megoldás? Nem akarok gázba kerülni elöttük! Inkább lehet hogy azt kéne mondanom hogy nem beszélem a nyelvet és csöndben mosolyogni a sarokban. A családból a többi korombeli úgyis perfekt angolból, majd ők elkísérik őket mindenfelé, beszélgetnek velük! A baj az hogy valamiért képek alapján engem találtak szimpatikusnak, nem őket. Nincs is facebook oldalam meg ilyesmi de megüzenték a szülőkkel hogy jófejnek tűnök a családi képeken, bírnak engem és “bandázzunk” majd együtt. Arra is gondoltam hogy el se megyek az összejövetelre inkább hogy ne okozzak csalódást. Én pesten élek, a szüleim háza ahol lakni fognak meg Debrecenben. 5 napot maradnak, mennek tovább a többi európai rokonhoz. Szegény szüleim minden nap felhívnak hogy “de ugye eljössz? Nagyon várnak téged!” Így is csalódni fognak bennem mert szerintem nem is gondolják hogy van olyan huszonéves aki nem tud angolul.


2017. dec. 27. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak csalódni. Nem tud mindenki angolul, és főleg nem az amerikai angolt.
2017. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem fognak kinevetni, hanem nagyonis értékelni fogják, hogy megpróbálsz beszélni. Kb. mintha te mennél valahová ahol valaki magyarul akar nyökörészni. Nem kinevetnéd, hanem megpróbálnád megérteni.


De azért nagyképű se legyél, "érteni mindent érte". Na persze...

2017. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Engem a helyedben marhára nem érdekelne. Egyébként is ők jönnek ide, beszéljenek veled magyarul.
2017. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megérkeznek, azzal indítsd a beszélgetést, hogy most tanulsz angolul, nézzék el a hiányosságokat. Meg fogják érteni!

Ne tagadd le a tudományodat, nem szégyen. 5 nap alatt sokat fejlődsz majd, megéri!

2017. dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ne aggódj,legalább próbálkozol ez a lényeg!Amikor olaszból kezdő voltam nem minden kérdésünket értettem,hát aztán?majd javul az angolod!;)
2017. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Más ha kisebbségi nyelvet nem tudsz, mint kisebbségiként az államnyelvet.

Volt hasonló esetem, mint amilyen a tiéd lesz. Mi jókat röhögtünk, meg javítgattuk egymást.

Nem lesz gáz. El fogják nézni. Elvégre ők jönnek hozzád/hozzátok.

2017. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem pacek kis amcsi akcentusom van,inkább itt dicsekszem vele,mint való életben.

A brit akcentust is könnyen hozom.

Egy kanadai nő mondta,hogy azt hitte az akcentusom miatt,amerikai vagyok.

A világ egyik leghaszontalanabb tehetsége.

Ha meg kiröhögnek,te meg röhögd ki,hogy ők meg már a magyar akcentust felejtették el,ha elfelejtették.

2017. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mások folyamatos bírálgatása, kinevetése és nyilvános megszégyenítése egy aljas és kifejezetten magyar szokás. Na jó, kelet-európai. Amerikában oltári bunkóság valakit a nyelvtudása miatt oltogatni. Kanadában pláne az. Dehogy nevetnek ki. Kicsit jobban fognak figyelni, hogy mit dadogsz és lassabban fognak válaszolni, de érteni fognak, nem hülyék. Mint ahogy te is megérted a fura akcentusú kínai piaci árust.
2018. jún. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!