Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire hatásos angol nyelven...

Mennyire hatásos angol nyelven nézni filmeket, sorozatokat magyar felirattal? Alapszinten tudok angolul, de szeretnék fejlődni, szerintetek ez a filmnézéses módszer jó?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 23. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég hatásos. Eredeti nyelven és angol felirattal már igen, mert a kiejtés mellett látod kiírva a szöveget is. Ezzel a nyelvtan és a szókincs is bővül. A magyar felirattal nem, mert az olvasásra fogsz koncentrálni és arra amit mondanak.
2017. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nálam ez eléggé furán alakult ki, a sok angol nyelven történő filmnézés miatt, szimplán az a képességem fejlődött ki, hogy gyorsan megértem a szövegek lényegét, anélkül, hogy mindent szót megértenék. Azonban a nyelvtanom, sem a beszédképességem nem fejlődött. Szimplán ugye az értési folyamat, ami hatásos, de ez csak az egyik oldala.


A másikhoz egy elég hagyományos módszert használtam, mégpedig feladatokat oldottam halálra, és leveleket írtam ezrével, neten beszélgettem, több angol könyvet is saját kézzel átírtam lapokra. (Ugyanúgy angolul), ez nekem hatásos volt, sokkal jobban tanulok úgy ha leírom.

2017. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
angol szinkron, angol felirat az elején kiszótárazva majd min. 20x megnézni
2017. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem bevált a módszer, és szerintem neked is hasznodra válna. Mivel írtad, hogy alapszinten beszélsz, én azt javasolnám, hogy rajzfilmekkel kezdj, mert azok sokkal érthetőbbek, mint a sima filmek, sorozatok, amelyekben általában a szereplők alig nyitják ki a szájukat... A Shrek, Inside out, Cars, Shark tale meg a többi pixaros és Dreamworksös rajzfilm még felnőtteknek is szórakoztató. Az fontos, hogy először olyannal kezdj, amelyiket láttad már magyarul, mert ha esetleg elvesznél a szövegben, akkor is tudod, mi történik, és újra bekapcsolódhatsz aztán, nem kell visszahajtani. Ha már jól értesz kb mindent, akkor javaslom a South Parkot. Abban eléggé hadarnak, szóval az rendesen megedzi a füled a hétköznapi gyors beszéd és a szleng megértésére. És még baromi vicces is.

Ami a feliratot illeti, én csak akkor tenném ki a helyedben, ha rossz a kiejtésed. Máskülönben semmi kihívás nincs abban, hogy felismerd a szavakat, mert le vannak írva.

Remélem, tudtam segíteni :)

2017. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznosak a válaszaitok! :)
2017. ápr. 23. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!