Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi értelme annak,...

Szerintetek mi értelme annak, hogy megtesznek valakit egy csoport vezetőjének, úgy hogy a csoport munkájának 90%-a angol nyelven van és az új csoport vezető alapszinten sem beszél angolul?

Figyelt kérdés
El sem tudom képzelni, hogy fog menni a munka, mikor foggalma nincs a csoport munkájáról. Vagy majd mindent fordítgatni kell neki? arra megy majd el a munkaidőnk... Működhet?

2014. okt. 27. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is tudod választ a kérdésre. Nem értem minek tetted fel.
2014. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
működhet. nem a munkatokat kell tudnia ellenőrizni, hanem veletek kell tudnia szót érteni.
2014. okt. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Különbséget kell tenni szakmai és operatív vezető között.

Előzőnek kell tudnia angolul, és koordinálnia a munkát.

Elképzelhető, hogy a te új főnököd az utóbbi, azaz operatív irányító, aki egyéb dolgokkal foglalkozik, pl. szabadságigények, termékrendelés, kapcsolattartás egyéb szervezetekkel, stb.

A munka elvégzése a dolgozók feladata, jelen esetben a tied és a munkatársaidé. A vezetődnek nem az a dolga, hogy megértse, vagy adott esetben el tudja végezni helyetted a munkát. A legtöbb esetben a vezetők meg sem, kapják azokat az oktatásokat, amiket a dolgozók. Az ő dolga az, hogy megmondja, te mit csinálj.

Az én főnököm sem tudná elvégezni az én munkámat.


Egyébként értjük, hogy mire célzol. Közel volt a tűzhöz, ő kapta az állást, még ha nem is ő a megfelelő ember. Nem nagyon tudsz tenni ellene, vagy ha ugrálsz, még neked lehet bajod. A legtöbb helyen ez így működik, sajnos. Ha tetszik, ha nem, el kell fogadnunk.

2014. okt. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1. Nem nem tudom, miért ő kapta meg ezt a pozíciót. A munkát külföldi cégtől kapjuk, a feladatokat angolul írják meg. Már ezeket a maileket sem érti. Igazából munkát sem oszt, hanem elosztjuk magunk között. Csak lejön megkérdezni, mi újság? Foggalmunk sincs mit csinál 3 hónapja... szerintünk semmit. :) Az lesz majd még érdekes, ha jönnek ,ajd személyesen azok a külföldi munkatársak, akikkel naponta mailezünk és mint csoportvezető egy mondatot nem tud majd velük váltani...
2014. okt. 28. 09:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő koromban egyszer én is kaptam olyan főnöknőt, aki egy mukkot nem tudott németül. Mondanom sem kell, hogy német volt az üzleti partner.

Egy darabig elszerencsétlenkedtünk, amíg ki nem tört belőlem az állat... (Ajóbüdöskrwaéletbemárhogyazegészkettőbekúrtnapomazzaltelikhogynekedmagyarázomakibaxottüzletifolyamatokatazüsszesfaxomtelevanmárdekomolyan!!)

Nagyon gyorsan leváltották a hölgyet.

2014. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért váltották le a vezetőt, mert az egyik dolgozónak dühkitörése volt? Ez nagyon különleges hely lehet, mert a munkahelyek 99,99%-án nem a vezető távozott volna.


Egyébként a pároméknál is van ilyesmi, a vezetők a szakmai részhez sem nagyon értenek, de a lengyel tulajdonosokkal meg főleg nem tudnak beszélni, olyankor, amikor ők itt vannak, tolmács is van, ennyi.

2014. okt. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%

ma 10:48

1. Nem dühkitörésem volt, hanem előjött belőlem az állat.

2. Be volt védve a hátsóm menedzsment szinten.

3. A német üzleti partnert ismertem, ő is panaszt tett.

4. Egy vezetőt könnyebb pótolni, mint egy szakembert.

2014. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5 ös! Nagyon tetszik a sztorid. :D Szépen lassan lehet be kellene adagolni a felsőbb vezetőnek, hogy talán nem volt jó döntés ide tenni, mert semmi hasznát nem veszi a csapat.
2014. okt. 28. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!