Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elképzelhető-e, hogy valaki...

Elképzelhető-e, hogy valaki egy másik személy adataival másik országban, másik nyelvet beszélve anyanyelvként folytatja az életét?

Figyelt kérdés

Ha valaki nulla nyelvtudással kimegy egy másik országba lakni, hamar megtanulja a nyelvet, ha egész nap azt hallja, erre rengeteg példa van.

Mondjuk valaki elég jól tudja a nyelvet, de nem anyanyelvi szinten, és ráfogja a szótlanságát egyéb változásokra (fogságban volt sokáig a háborúban), megváltozott minden körülötte.

Nem emlékeznek rá, nem ismerik fel.

A nagyapámról van szó, aki a 30as évek elején bukkant fel egy magyar városban, a sztori szerint egy akkor már határon túli egykori magyar kisvárosban született (az ottani lelkészi levéltár szerint ennek nincs nyoma), a háború után a légióban volt sokáig és nem volt hova hazamenjen.

A bizonyítványait nem tudom, hogy szerezte meg, bemondásra, utólag, adtak másolatot?

Születési anyakönyvi kivonatát az új lakhelyén állították ki, a sztori szerinti adatokkal.

Legendásan okos, talpraesett volt, több nyelven beszélt.


2017. dec. 27. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A világháborúk idején szerintem simán előfordulhatott ilyen. Rengetegen halltak meg a fronton anélkül, hogy valaha azonosították volna őket vagy hivatalos halotti bizonyítványt állítottak volna ki róluk, ha valamelyik másik katona lenyúlta az igazolványukat (amiben akkoriban még a fényképet is simán át lehetett ragasztani), lazán folytathatta az életét idegen helyen új identitással.
2017. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát épp most írtad a választ is hogy ez egy megtörtént eset (a nagyapáddal).
2017. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem megtörtént, nincs semmi bizonyíték, csak a hiányzó láncszemek alapján én raktam össze, hogy akár így is lehetett.
2017. dec. 27. 23:07
 4/4 anonim válasza:
Hát...ha a másik személy adataival megy akkor az szerintem már személyiség lopás
2018. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!