Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tartotok érett viselked...

Ti mit tartotok érett viselkedésnek?

Figyelt kérdés
Sokszor azt veszem észre hogy aki igazán éretten viselkedik az sokszor többször kapja a sarat mind aki nem. Úgy veszem észre hogy a társadalom és azon belül nagyon sok közösség nem értékeli. Avagy lehet hogy minden közösségben eltérő jellemzői vannak érett viselkedésnek? Kérlek titeket ne pár szóval írjatok.
2017. dec. 28. 04:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az érett viselkedés az, hogy ha az illetőnek van felelősségtudata, vállalja a következményeit a tettei után. Tud mértéket tartani bármiről legyen is szó. Ki tudja fejezni önmagát. Egyszóval érzelmileg érett.


Az érettség definíciója elég összetett.

2017. dec. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ha valaki beismerni a hibáit, egy vitát nem egy harcnak fog fel ahol minden áron neki kell győznie, hanem érdemben képes érvelni a másik emberrel az nem érett viselkedés? Vagy ez ma már nem számít annak?
2017. dec. 28. 16:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszadónak teljesen igaza van, plusz, amit kérdező, feltettél, azt is úgy látom. Még annyi szerintem, ami fontos, hogy pl. nem játszik mások érzelmeivel, nem csak az önös érdekek vezérlik, hanem az empátia is. Ez a felelősségvállalásnak egy fontos része.
2017. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én is a tévedők között vagyok,de én is azt tapasztaltam, hogy az érettebb embereket jobban kiközösítik.

Szerintem az egyik, például az individualizmus feladása, nincs szüksége hatalmi harcokra+ amiket te írtál.

2018. jan. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
érdekes szerintem, mert attól függ, mit nevezel individualizmusnak. Az érett ember pont, hogy kevésbé függ a közösségtől, kevésbé zavarja, ha kitagadják, kihagyják. Önállóbb, stb.
2018. jan. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!