Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert viszik babakocsiba a...

Miert viszik babakocsiba a jarni tudo gyereket?

Figyelt kérdés
A gyerek mar tudna jarni erre kilogo labakkal es karral babakocsoban toljak. Regen mi mar setaltunk most meg a 10 eves gyereket is babakocsiban toljak. Mit tortent a mostani emberekkel?

2017. dec. 30. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

A 10 évest remélem túlzásként írtad, az olyan gyerek élete végéig pszichológushoz fog járni utána.

Én is úgy voltam, hogy amint megtanultam járni, vittek sétálni, utána meg amikor már biztonságosan tudtam sétálni pofáraesés nélkül, hagyták hogy "egyedül" is sétálgassak..max olyan volt, hogy amikor vitt anya ovodába, vittük magunkat hugommal babakocsiban és akkor felálltam a babakocsira, mert volt rajta keresztbe valami fellépő szerűség, aminek biztos hogy nem az volt a funkciója.

Egészségtelennek tartom, hogy néhány szülő nem bírja elvágni a köldökzsinort. Unokatesóm 15 éves, lassan 16 és amikor messengeren beszélünk, minden alkalommal kb 5 percenként megy be hozzá az anyja, hogy "Ittál ma eleget? Igyál még, mert igen sárga volt a pisid" ezek szerint leellenőrzi az anyja a vizeletét wtf...majdnem rosszul lettem. Szerintem egy 15 éves gyerek magától is tudja, hogy mikor igyon és mennyit. Meg nem engedi hogy a barátjaival biciklizzen mert akkor kiizzadna. Egész életében burokban volt tartva az a gyerek nem csodálom, hogy mindenre allergiás. Semmi behatás nem érte amire megtanulhatott volna normálisan reagálni a szervezete.

Bocs hogy kicsit eltértem az eredeti témától, de szerintem ez is ide kapcsolódik..Mert ugyan úgy ahogy a babakocsis történetnél, itt is a túlzott "anyáskodás" a probléma oka

2017. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
magunkal*
2017. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy tudna járni, lehet mozgásában korlátozott is. Nem tudom, mi kell ahhoz, hogy tolószéket kapjon valaki, aki rászorul.


Olvasd el ezt a cikket:


[link]

2017. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Sok "nagy" gyerek, aki tud már járni azért egy hosszabb séta alatt hamar elfárad vagy hajlamos kirántani magát és elszaladni. Hosszabb távon erre még jó megoldás a babakocsi. Ha hámot raksz rá borzasztóan megszólnak érte és, ha pl van nálad még egy gyerek vagy bevásárló szatyor nagyon nehéz utánuk szaladni. Inkább legyen elkényeztetve a gyerekem, mint elütve. Természetesen itt nem 10 éves gyerekről van szó. Ott valóban túlzás.
2017. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
szerintem is azért, mert hiába tud járni a 3 éves, ha egyszer nagyon lassú, anyuka meg sietne. Meg elbóklászik, megáll minden fánál, stb. Szerintem én is voltam sokszor úgy babakocsiban, hogy tudtam járni, hiszen emlékszem rá, hogy babakocsiban utaztam, ha meg emlékszem, akkor már rég tudtam járni. Egyszerű praktikus okai voltak.
2017. dec. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert hamar elfárad, utána nem olyan könnyű cipelni mondjuk egy 18 kg gyereket.

Egy 2-3-4 éves még nem tud annyit sétálni, mint egy felnőtt.

2017. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha sokat kell sétálni valahova, normális ha még babakocsiban van 3 éves koráig egy gyerek.
2017. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Mert pórázon vezetve kicsit fura lenne;)

Ma már nincs annyi eszük a kölköknek, mint régen s ez látszik is érettségükön...szóval, kocsi alá sétálna ész nélkül, ezért.

2017. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pupusz ***** válasza:
91%
Egyrészt még nem tud annyit menni egyhuzamban, elfárad, másrészt lassan tud csak menni. Harmadrészt a babakocsira lehet pakolni nehezebb cuccokat, az anyukának könnyebb a vásárlás, ha meg már ott a babakocsi, akkor a gyerek előbb, utóbb bele akar ülni, mert kényelmesebb. Persze nem 10 évesen, én olyat még egészséges gyerek esetében nem láttam. Pár évesen semmi baja nem lesz tőle a gyereknek később sem. Felnőttet ugyanis még szerintem egyikünk sem látott babakocsiban.
2017. dec. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!