Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy az a nő, aki szült 3 gyereket, csak kövér és ronda lehet?

Figyelt kérdés

2017. dec. 13. 10:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez 1 gyerek után is fennáll. Én speciel nem gondolom, de tény, hogy sok olyan nő van aki elhanyagolt lesz szülés után. 1 gyerekesek és 4 gyerekesek ugyanúgy. Nem a súlyra gondolok, hanem úgy az összképre. Kopott mackónadrág, szaladgálós cipő, tüsire vágott haj... Ennek nem kell feltétlenül így történnie csak azért, mert valakinek gyereke van.

Unokatesóm a hosszú haját vágatta le 3 centisre annak okán, hogy nincs 10 perce hajat szárítani az 1 gyerek mellett..... Na, azért ezt ne...

35N

2017. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Ki gondolja ezt? Sok anyukáról nem mondanám meg, hogy szült.
2017. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem gondoljuk, hanem tudjuk. 90% az is.
2017. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Miért gondolod, hogy sokan ezt gondolják? Aki így gondolkodik, egyértelműen téved. Vannak nagyon csinos három- vagy többgyerekes anyukák.
2017. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokból is kiderül, hogy sokan ezt gondolják:)
2017. dec. 13. 11:28
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Ide hülye trollok is írnak.

Anyum 2 gyerek után is kifejezetten karcsú, pedig nem edzőteremben kínozta magát.

2017. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad


Anyud is?

2017. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Mert a terhesség megterheli a szervezetet. Meghízol, hormonális változásokon mész át, "öregedsz". Ez nem a gondolkodáson múlik, hanem egyszerű tényeken. Az pedig statisztika, hogy ki, mennyire nyeri vissza az eredeti súlyát és alakját mondjuk a 3. gyerek után. Ez a két dolog már elég ahhoz, hogy kialakuljon egy sztereotípia a sokgyerekes hölgyekről. Természetesen kivétel itt is van, de amíg ők "csak" kivételek, addig a szabály "csak" erősödik.
2017. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Metionin ***** válasza:
90%

Tapasztalat útján. Valószínűleg az ő környezetükben az az általános. Pl. sokáig én is úgy gondoltam hogy a nők többsége elhízik és elhanyagolja magát a gyerekek után, mert ahol akkor laktam, ez volt az általános. Ritkán láttam olyan családképet ahol pl. mindkét szülő foglalkozik a gyerekkel és így az anyukának van elég ideje magával is foglalkozni. Ott az a megszokott, hogy megszületik a gyerek, a hajat le kell vágni, felöltözni rendesen csak orvoshoz, sport nuku (alapból hülyének nézik azt aki netalán elmegy futni nem terhesen is), minden rájuk szakad, férj a tv előtt vagy a kocsmában. Aztán elköltöztem városba, ahol épp az ellenkezője fogadott, az anyukák 80%-a csinos, ápolt és nem túlsúlyos. Bizonyára azért is van ez mert itt hamar mennek is vissza dolgozni szülés után, nem ülnek otthon 3-4-5 évet mivel munkahely amúgy sincs, meg programokra járnak a gyerekekkel, nem kilökik az udvarra játszani mint mifelénk. Na meg itt látni apákat is babakocsit tolni, a gyerekkel boltba menni stb. nálunk meg ha netalán ilyen van, egyből csodálkoznak hogy de hol az anyja, beteg? Az utóbbi pár évben ott is láttam már szép ápolt kismamákat de megy róluk a pletyka is ezerrel hogy ha magukat tudják csinosítani akkor biztosan nem foglalkoznak eleget a gyerekkel. Aki beadja a gyereket bölcsibe mert dolgozni akar, le van nézve. Szóval nagyrészt környezetfüggő.


Ugyanígy voltam amúgy az öreg nénikkel is, ahonnan jöttem, öreg néni= otthonka, szotyi, fogatlanság, dauerolt rövid haj, kövérek, nyugtatón élnek, hajnalban felkelnek főzni, utána csak a padon ülve térfigyelő rendszerként működnek. Aztán a városban láttam egy csomó szép igényes, csinos idős hölgyet, sokan jobban néztek ki mint a fiatalok.

2017. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Én gyerektől függetlenül gondolom, hogy bizonyos kor után nagyon sok ember nagyon el van hanyagolva, ha így végignézünk az utcán. Férfiakról nem is beszélve...
2017. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!