Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan van az, hogy még mind...

Hogyan van az, hogy még mind a mai napig a legtöbb embernek csak annyit jelent az élete, hogy próbáljon megfelelni a közösségnek?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy mintha még mai napig törzsi közösségben élnénk, mint ahogy az történt sok 10 ezer éven keresztül, és az ember agya alapvetően erre van bedrótozva.


A túlélés záloga, hogy a törzsi közösségbe beilleszkedjünk, mert ha onnan kitesznek, akkor gondok vannak.


És ahogy én látom, a legtöbb ember még mindig csak ezen a szinten éldegél, ezért van az, hogy mindennél előreválóbb nekik, hogy felszínesen menők legyenek, drága telefonok, menő ruhák, sokszor anyagi lehetőségeken felül és szinte már bármi áron.


Én nem nagyon tudom beleképzelni magam, hogy mennyi erőfeszítést tesznek az emberek annak érdekében, hogy ilyen vicc szintü (max. ~150 ezres) fizetések ellenére olyan képet prezentáljanak magukról instagramon és hasonló helyeken, mintha milliomosok lennének...


Milyen élet lehet az olyan, ami ilyen primitiv értékrend mentén működik?


Ehhez nem kell nagyon intelligencia, mert az evolúció már kitermelte ezeket a viselkedési formákat, hogy ösztön szinten is működjenek.


2017. dec. 30. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg otthon lakik valaki és csak minimális kiadásai vannak megtehet ezt-azt. Autót vehet, bejárhatja a világot, drága telefonja lehet... igen ezt mind meg lehet oldani havi 150-ből.

Ahogy én is tettem, csak majdnem 2x ennyi fizetésből, igaz én spóroltam, nem buliztam, nem piáltam, nem cigiztem sosem. Szülők nem adtak pénz, annyiban segítettek hogy a rezsit nem kellett fizetnem.

Amit ilyen "instán" meg hasonló putri oldalakon látsz annak 90%-a kamu. Mindenki ezt mutatja magáról hogy mekkora menő meg milyen gazdag, aztán közben meg vagy bűnöző, a tinik mindig a szülők pénzével feszítenek, a fiatal csajok meg a műcsöcsükkel és szétsminkelt fejükkel megfogtak valami szintén bűnözőt vagy apuci meg anyuci pénzéből élő gyökeret.

2017. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon kiindultál magadból s apuci nadrágja mellől mr fatbuk király:DDD
2017. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!