Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha magányosnak...

Mit csináljak, ha magányosnak érzem magam, de olyan nyomorult személyiségem van, hogy nem tudok jóban lenni senkivel?

Figyelt kérdés

Egy kész katasztrófa vagyok, szinte minden negatív tulajdonság megvan bennem. Önző vagyok, valamint irigy, bunkó, extra sértődékeny, ezen kívül utálom az embereket is, önbizalomhiányom van és figyelemhiányos is vagyok, meg még sorolhatnám.

Az 'utálom az embereket' rész után furán hangozhat, de mégis vágyom arra, hogy legyenek barátaim vagy legalább párom. Ha valakivel nem sok ideje ismerjük még egymást, ideig-óráig el tudom játszani, mennyire kedves és önzetlen, aranyos, stb. vagyok, de elég hamar kiderül, milyen is vagyok valójában..Ráadásul egyszerűen idegesítenek az emberek, néha jól esik velük beszélgetni meg ilyesmik, de elég hamar ráunok a másokkal folytatott bájcsevejekre és olyankor kerülök mindenkit, ha hozzám szólnak, beszélgetni próbálnak velem, bunkón válaszolok...

Konkrétan egy ember van, akit annyira érdekesnek találok, hogy sose tudnék így ráunni, de őt meg pont a sértődékenységemmel sikerült eltaszítanom magamtól. Szóval nem csak mások szenvednek tőlem, hanem én magamtól is. Néha arra gondolok, mindenkinek jobb lenne, ha meghalnék..

Mit csináljak, hogy változzak meg? 19/L


2017. dec. 31. 21:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy ha mindez, amit leírtam, nem lenne elég, szerintem autista is lehetek vagy nem tudom...Ugyanis elég sokszor nem tudom, egyszerűen mit kéne reagálnom adott szituációkban. Főleg olyankor vagyok így, amikor kedves dolgokat mondanak nekem. Nem igazán vagyok ehhez hozzászokva és van, hogy még egy bók miatt is megsértődök, mert azt gondolom, szarkasztikusan mondta az illető. Vagy volt, hogy mondott valaki egy kedves dolgot és csak annyit mondtam, hogy köszönöm, aztán egy közös ismerősünk mesélte nem sokkal később, hogy mindenkinek elmondta a társaságban, hogy milyen bunkó vagyok, mondjuk nem tudom, ez miért bunkóság, hogy megköszöntem és hogy mit várt, mit kellett volna még mondanom...De mindegy.
2017. dec. 31. 21:54
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Most két eset áll fenn:

1) Ha tényleg ilyen vagy, mint amilyennek leírtad magad, mégis miért lenne bárki is a barátod? Egyértelmű, hogy csak kihasználnád őt, vagy megbántanád, lerombolva az ő önbizalmát is.

2) Túlzol. Akkor viszont nekünk hazudsz, akik segítenének neked. Ha ez a helyzet, ideje lenne reális képet mutatnod magadról.

2017. dec. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress hobbit sportot alkotó tevékenységet , partnert szeretőt és jön minden ...
2017. dec. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mikor dugtál utoljára?
2017. dec. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elore bocsi telefonrol vagyok, ezert nincsenek ekezetek, es ezert elofurdulhat par helyesirasi hiba is.

1. Az ongyilkossagot felejtsd el.(miert gondoljak paran hogy ezzel mindent meglehet oldani??)

2. Szuleiddel/rokonokkal hogy allsz?

3. 100% nem tudsz megvaltozni, viszont ha nagyon akarod akkor par negativ tulajdonsagodat pozitiv tulajdonsagga tudnad valtoztatni. Gondolj csak arra, ha bunko vagy valakivel megerdemli e az illeto, hogy az legyel vele.

4. Ha valaki neked szimpi mindenkeppen ismerkedj vele. Lehet meg nem talalkoztal olyan emberrel aki ki tudna hozni a pozitiv, baratsagos enedet.

Emlitettel egy szemelyt, akit a sertodekenysegeddel taszitottal el magadtol. Kerj tole bocsanatot, hatha visszajon hozzad!

Fogadd el magad es talalj magadnak egy hobbit amivel lekotod magad igy eszedbe sem fog jutni a halal vagy az, hogy most kivel legyel bunko.

Lehet egy kisallatt kell neked, az is egy jo kezdett lehet.

Sok sikert a kovetkezo evhez es talald meg a helyes utat!

2017. dec. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Sajnos nem túlzok, tényleg igazak rám ezek...

Egyébként eddig nem igazán volt semmi hobbim, amikor hazajöttem az iskolából, az volt az első dolgom, hogy beültem a gép elé és estig, sokszor hajnalig is itt ültem, aztán lefeküdtem aludni és minden kezdődött elölről..Bár egy pár hete elkezdtem mindenféle kézügyességet igénylő videókat meg oldalakat nézni, pl. olyanokat, amikben ruhákat alakítanak át, vagy néztem pár origamisat is, úgyhogy lehet, találtam egy olyan elfoglaltságot, ami érdekel.

A családtagjaimmal nem valami jó a kapcsolatom. És van kisállatom, pontosabban 3 macskánk van, bár közülük csak egyről gondolnám azt, hogy szeret, de szerintem ő is csak azért bújik annyira hozzám, mert én szoktam nekik leggyakrabban enni adni.

2017. dec. 31. 23:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen keress magadban jó tulajdonságokat, mert amíg te nem szereted magadat, addig ne várd, hogy más szeressen.

Olyan nincs, hogy csak rossz tuljadonságok vannak benned!

2018. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szüleidtől kicsi korodban nem kaptad meg azt a szeretetet, amire minden gyereknek szüksége van a személyiségfejlődéshez és a pozitív világszemlélet kialakításához. Valószínűleg ők sulykolták beléd ezt a sok negatívumot, aminek a fele nem igaz. Érzékeny és önmagadra igényes ember vagy, figyelemhiányos lehetsz, de azzal nem vagy egyedül, és nem személyiségjegy, hanem adottság. Ha van pénzed pszichológusra vagy egy önismereti csoportra (tán inkább erre), az jól jönne neked.

Valószínűleg nem utálod az embereket, hanem félsz kialakítani tartós, mélyebb kapcsolatokat, mert azt hiszed, hogy te arra nem vagy méltó, téged nem lehet szeretni, miközben pont ez az, amire vágysz. Az esetleges bunkó stílusoddal tudattalanul emiatt próbálod eltaszítani magadtól őket, védekező sündisznóállás, hogy ne kelljen egy kapcsolatot felvállalnod. Ha háromból egy cica szeret, kezdetnek már az is jó, a macskák öntörvényűek, nem mindegyik bújós. De amelyik bújós, az szeret. Próbáld meg megerőltetni magadat, mosolyogni, beszélgetni, és vissza fognak rád mosolyogni. Idegenek előbb, hiszen ők nem tudják az előzményeket, a már ellökdösött ismerősök visszahódítása hosszabb folyamat. A régi szeretett ismerősöddel próbáld meg újra felvenni a kapcsolat fonalát, pl hívd fel csak egy párperces beszélgetésre vagy írj neki pár érdeklődő és beszámoló sort, de csak röviden, semlegesen, ne tolakodóan. Ha kedves lesz ill. válaszol, lehet egy lépéssel közelebb menni.

2018. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!