Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire kell jól tanulni?

Mennyire kell jól tanulni?

Figyelt kérdés
Aki kőművesnek megy tovább tanulni annak mennyire kell jól tanulni?(Jelenleg 4-es átlagon vagyok) Válaszokat előre is köszönöm :)

2018. jan. 3. 01:02
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Semennyire xd
2018. jan. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs felvételi, tehát ilyen alapon elég elvégezni a sulit. Nem fogsz ott sem agyilag megszakadni.


Viszont a szakmunkások elég nagy része pályaelhagyó, azaz simán lehet, hogy 5 év múlva már tök mást fogsz dolgozni, akár más országban. Szóval rugalmas tudás kell, buta emberből már van annyi, mint a kő.


Angolt, logikát és a szövegértést ezerrel kell fejleszteni, mert később 10x nehezebb lesz ezeket pótolni. Amit leraksz tizenévesen, arra fogod alapozni az életed. Persze mindent újra lehet kezdeni, de most s legegyszerűbb, amíg nincs más dolgozd.

2018. jan. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy ertelmes ember legyel, sokat (foleg olvasni valtozatos temakban).
2018. jan. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem sajnos úgy alakult, hogy szakmákat a legrosszabban teljesítő diákok szoktak csak tanulni, akiknek nincs is másra lehetősége. Négyesekkel még évfolyamelső is lehetsz kb.


Ennek ellenére próbálj magadhoz képest jól teljesíteni. A középiskolát én is úgy fejeztem be, hogy a természettudományos tárgyakat teljesen leszartam, mert úgy voltam vele, hogy sosem fogok ilyeneket tanulni már, erre 3 évvel később elkezdtem egy természettudományos képzést. Próbálj úgy tanulni, hogy a jövőben is legyen lehetőséged még változtatni.

2018. jan. 3. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy alkalmazott akarsz lenni, vagy saját kőműves, építő vállalkozásod vezetője. Ettől függetlenül megérné jól tanulni. Én 3-as voltam mindég, mert lusta voltam, most megint suliba járok és nem vagyok szorgalmasabb... épp hogy meglesznek a vizsgáim, ha szerencsém van.
2018. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Matekból jó nak kel lenni azért van ilyen sok rossz szakmunkás mert a tanárok is olyanok.Egy jó szakmunkás nem fog gyerekeknek órát tartani tanári fizetésért.A másik meg külföldre megy mert oda is keresik ökett nagy erőkel.Meg miért maradna egyáltalán a tanári pályán ha van kocsija a töbszörösét is meg keresi.
2018. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1.-re válasz:

Há há nagyon vicces vagy....


2.-ra válasz:

Angolbol a legjobb vagyok azt osztályba(esetleg második legjobb) A szövegértésemmel sincs semmi baj :) És igen fogom fejleszteni. köszönöm a választ :)


3.-ra válasz:

Rendben köszönöm :)


4.-re válasz:

Szerintem nincs ezzel semmi baj , apukám is kőműves :) Köszönöm a választ :)


5.-re váléasz:

Hát azt még nem döntöttem el :) Köszönöm a választ :)


6.-ra a válasz:

Rendben köszönöm a választ :) Hát a matekkal időnként akadnak gondjaim , de amikor csak tanulni kell a szabályokat akkor meg van a 5 :)

2018. jan. 3. 13:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolom még nem végleges a döntés. Nincs bajom a szakmákkal, de ha továbbtanulsz - és nem jön be - még mindig lehetsz szakmunkás (akár itthon, akár külföldön). Fordítva már jóval nehezebb az átjárás, mert a szüleid nem tudnak végtelen sokáig eltartani, és ugye a tanulmány az sok idő. Egy kőműves OKJ papír az pár hónap. Egy érettségi, esetleg egy diploma az sok.


Ha kőműves lennék, nem mondanám a gyerekemnek, hogy ő is legyen az, ha van esélye könnyebb életre. Fizikai melósként is lehet jól keresni, de ahhoz sok mindent kell feladni, és az egészségedre is rámehet. A külföldözést sem mindenki bírja hosszú távon, de ehhez neked kell ismerni magadat.

2018. jan. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!