Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudatosan manipulálok embereke...

Tudatosan manipulálok embereket, hogyan szüntessem meg ezt a képességet?

Figyelt kérdés

Uralkodó természetem van és utálom.

Tudatosan manipulálok embereket az alapján, hogy én mit szeretnék.


Ha azt akarom, hogy egy lány szerelmes legyen belém azt is elérem azzal hogy megfordittom az adó-vevő szerepét.


Ha nekem kell valami, vagy pl a meló helyen nem akarok valamit megcsinálni az egész környezetemet manipulálom hogy ne keljen hozzá nyúlnom semmihez.


Lelkileg fájdalmat okoz ez az egész, hiába lesz szerelmes a pl a lány nem tudom megszeretni...utálom az egészet, és fáj.


Nagyon sok ember csodálatát magamra tudom vonni, ha bemegyek egy helyre minden csaj kivánóan néz de ez zavar, mert tudatosan csináltam és tudom hogy nem engem imádnak hanem magukat, mert azt az arcot mutatom feléjük amire szükségük van.


Gonosznak érzem magam...olvastam a nárcisztikus személyiség zavarról dolgokat, de ez nagyon durva amiket csinálok mindenki nekem pattog, és fáj hogy nem akarom ezt és mégis ezt csinálom.


Ha ezt elmondom egy orvosnak tudna segiteni, hogy ez a képességem megszünjön??


néha úgy érzem magam mint egy farkas, vezér (ezt többen is elismerik).


De nagyon boldogtalan vagyok, és magányos ezekkel a dolgokkal...senkit nem tudok szeretni.


Tudok ebben segitséget kapni?



25f



2018. jan. 4. 20:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
mintha túl sokat tudnék néha...
2018. jan. 4. 21:08
 12/21 anonim ***** válasza:
Vegyél magadhoz egy nagyon öreg kutyát a menhelyrol és amikor lejár felette az Ido majd sírni fogsz
2018. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha szeretni akarsz akkor legyen neked fontos az illető és gondolj rá törődéssel (azért így mondom, mert az érzés szempontjából nem a tettek számítanak), ha szerelmes akarsz lenni, akkor legyen neked fontos, de törődj* vele (*lásd a fentit), és (a te esetedben) gondolj rá nőként, legyen a női volta az elsődleges tulajdonsága ami által meghatározod. (Remélem ez segít, így már "manipulálhatod magad" is.)
2018. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az, hogy tudsz az emberekre hatni, egy hasznosan is alkalmazható tulajdonság, az, hogy te rossz dolgokra használod, nem képesség, hanem gyökérség. Keress valami olyan munkát, ahol ezt jól tudod felhasználni, lehetsz például jó sales-es, aki eladja még a lyukas zoknit is, jó lehet az előadó-művészetben is, esetleg a pszichológia is érdekes lehet, segíthetsz egy rakás depresszióson...
2018. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

nem inkább pszichopata vagy, mint nárcisztikus? amúgy az ilyeneken mindenki átlát, aki ismeri őket egy ideje, csak nem tudnak megfogni.

Voltak ilyen kollégáim, hasonló családtagom is.

egy nagyon jó pszichológus/pszichiáter tudna segíteni, mert te is akarod, és felismerted magadban a gondot. Gratulálok, erre a legtöbben nem képesek. Szerintem van remény, hogy javuljon az állapotod.

2018. jan. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Utolsó azon is gondolkodtam mar de azt olvastam, hogy egy pszhiopata nem szorong, en meg rohadtul tudok...
2018. jan. 5. 02:21
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet pszichopata, legfeljebb valami átmenet (de biztos, hogy van ennek is neve), mert ha az lenne, nem lenne ezekkel problémája.
2018. jan. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

mindenképpen átmenet és mindenki átmenet, soha sincsenek tiszta típusok a valóságban. egy pszichopata is érezheti magát rosszul. én nem úgy láttam a leírásból, hogy szoronganál, de te tudod nyilván jobban.

mindenesetre pszichopata tulajdonságaid bőven vannak. Anyukám nárcisztikus, és ő aztán soha nem szorong mások miatt, csak maga miatt, meg nem érzi magát gonosznak. Rajta kívül persze mindenki az. Szóval

2018. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

na elküldte magától, pedig még nem fejeztem be..

szóval csak annyi, hogy elég nagy személyes taoasztalatom van nárcisztikus személyiségzavar terén, és utána is néztem, meg másokat is ismerek, nem csak őt, de a leírásból csak nagyon részben ismertem rá erre a személyiségzavarra.

2018. jan. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

De vannak olyanok, nem is kevesen akik megfelelnek minden pszichopata jellemzőnek (ezért állították össze ezeket), a pszichopata nem "érzi" gonosznak magát, tudhatja, hogy amit tesz gonosznak számít, de ez nem hat ki a érzéseire. + Ő nem tárgyiasítja az emberek, nem tekint rájuk (csak) eszközként, mert érdekli, hogy magáért szeretik e. (Ami hülyeség szerintem, mindenkit azért szeretnek amilyennek látják, legfeljebb kényelmetlen, hogyha erőfeszítést igényel, hogy számukra ezt a látszatot megadjad.)


Egyébként még azt tudom tanácsolni, hogy keress egy barátot akit nem manipulálsz, hanem megmutatod neki miylen vagy, ha elengeded magad.

2018. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!