Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Legyőzte már valaki a depressz...

Legyőzte már valaki a depressziót?

Figyelt kérdés
Már vagy 2 év küszködök depresszióval és sehogy nem találom a kiutat. Sajnos felejtős,hogy valaki külsős barát/családtag segítsen,mert nem nagyon vannak barátaim. A családom meg azt hiszi,hogy színlelek és sajnáltatom magam,mivel a suliban és itthon is a legtöbb ember előtt nem szeretem kimutatni,hogy depressziós vagy,ezért azt hiszik minden rendben. Van esetleg itt,aki már sikeresen legyőzte? És el tudná esetleg privátba mesélni,hogy hogyan lehet legalább enyhíteni? Válaszokat előre is köszönöm!

2018. jan. 4. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:

En is depresszios vagyok,lassan 1 eve.

Szoval engem is erdekelne hogy legyozte mar valaki.

Egyebkent..mintha rolam irtal volna.

2018. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen én már legyőztem

.

.

.


.

.

.

.

.

.


.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

aztán visszajött.

2018. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. Gyűlöltem magam, hogy ilyen vagyok, meg amúgy is gyűlöltem mindent xD de volt több mélyebb pillanatom, amikor úgy éreztem, ennél nincs lejjebb, és hogy én így nem akarok tovább élni, egyszerűen muszáj volt változtatni, mert (itt lehet ítélkezni,) tudtam, hogy nem vagyok képes az öngyilkosságra, bármennyire is megoldásnak tűnt akkor.

Elhatároztam, hogy változtatok, új célokat kerestem, eljártam dolgozni is -pont nyárra esett a fejlődési szakasz, tehát nyári szünetben, új környezet, új emberek, tudatosan próbáltam kizárni a negatív gondolataimat, és megtanultam mindig csak az aktuális, előttem álló problémára koncentrálni, azt megoldani, és nem aggódni meg rágni magam a jövő nehézségai miatt, a múltat meg igyekeztem hátrahagyni.

Ha a depresszió okát nem tudod csökkenteni, próbálj meg ne foglalkozni vele. Nyilván nem látok bele az életedbe, innen könyű beszélnem, de próbálj új, és előremutató változásokat generálni.

Minden fejben dől el, ez hatalmas igazság. De az is igaz, hogy nekem szükségem volt néhány barátom támogatására is, néhány csajos kiruccanásra stb, mintegy kikapcsolódás. De ha van vmi hobbid, vagy sport, amiben ki tudsz teljesedni, az is elvonja a figyelmedet :))

Remélem segítettem:)

19/L

2018. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy élő példa vagyok, aki legyőzte. A mélypontom 2016 nyarán volt, a legrosszabb időszakom, onnantól viszont apránként javult a helyzet. Persze ez attól is függ mi a depresszió kiváltó oka. Nekem ez a magány, kitaszítottság és iskolán belüli fizikai- és lelkibántalmazás volt. Bár sokan elítélík, mert hogy azok "nem igazi barátok", elkezdtem az interneten barátkozni, és 3 csodálatos embert találtam akiknek rengeteg mindent köszönehtek, köztük hogy hozzájárultak a gyógyuláshóz. Minden időmet a hobbimnak (írás) szenteltem, és amikor már elég erőm volt, szembeszálltam azokkal akik letaszítottak. Most, 2018 Januárjában kijelenthetem hogy teljesen jól vagyok, nyilván az életem nem szivárványos vattacukor, de hát kinek az? Ha bármi segítségre van szükség, írj bátran :)
2018. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam is visszajött sajna, mondjuk én már nem vagyok fiatal. (Negyedik ikszhez közeledek) Sajna nálam ezt egy szerelmi csalódás okozta, azt hittem, hogy már végre megtaláltam életem hölgyeményét és idővel jött a nagy pofon. Ez fél éve volt, nem nagyon tudok teljesen rendbe jönni azóta sem. Unottan járok le edzeni, unottan játszok a gép előtt is, munkahelyen is néha olyan életkedvtelen arcot vágok, hogy az csak na. Próbálok mosolyogni, kedves/segítőkésznek tartanak az ismerőseim, abból nem is adok alább, nem szeretném rájuk "ragasztani" a sz*r hangulatomat, de csak ideig-óráig működik a "jó kedv". Soxor csak fexek az ágyon és bámulom a nagy semmit. Nektek még ott van a fiatalságotok (ahogy olvasom a hsz-eket), ne forduljatok be mint én "öregen". Legyek én az elrettentő példa, hogy NE. :-)
2018. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet legyőzni. Ha örökölted a hajlamot, akkor meg kell tanulni vele együtt élni. Ideig-óráig visszább szorítható, de senki se ringassa magát tévképzetekbe.


Egy depressziós

2018. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy lehet,hogy nem másnak akarsz megfelelni,hanem CSAK magadnak. Igenis önzőnek kell lenni és kihasználni mindenkit,aki meg akar felelni másoknak. Én nem felelek meg senkinek,ezért nem lehet engem kihasználni,kizsigerelni. Én viszont mindenkivel azt teszem,aki gyenge és megfelelni vágyó. Számalmas férgek az olyanok,pfujjj.
2018. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne felej meg senkinek,hanem légy ÖNMAGAD!
2018. jan. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!