Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szezonális depresszió lenne?...

Szezonális depresszió lenne? Másnál is kialakult ilyen állapot a kedvenc évszaka közben? Hogyan lehet kiiktatni a szezonális depressziót vagy ignorálni? Ki hogyan birkózik meg vele?

Figyelt kérdés
Régen imádtam az őszt, a színes leveleket, a sálakat, a kabátokat, a meleg teát, a kötött pulcsikat, a halloweeni filmmaratont, ami azt illeti most is imádnám, de nem érzem azt az energiát, ami régen eltöltött, sőt. Sokszor kikelni sincs kedvem az ágyból, kihagyom a sulit vagy a munkát is, tök banális dolgokat magamra veszek és egész nap rosszul érzem magam tőlük, minden semmiségnél azt érzem, hogy vége a világnak. Tavaly októberben is ez volt, pedig tényleg régen mindig ilyenkor voltam a legboldogabb. 2 éve ilyenkor diagnosztizáltak egy közeli rokonomnál egy súlyos betegséget illetve volt egy nagyon csúnya szakításom mindeközben és félek, hogy ez is közrejátszhat, pedig úgy érzem, hogy ezeket többé-kevésbé feldolgoztam amennyire csak lehet. Egyszerűen nem ilyen vagyok máskor, élvezni akarom az életet, eljárni, jól érezni magam, de nem csinálok semmit, csak züllök.

2015. okt. 1. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel az ősz nem változott és ugyanolyan szép mint régen volt, ezért Veled van a gond. Ha két súlyosabb dolog is ért az egyébként kedvenc időszakodban, főleg ugyanabban az évben akkor az kihatással lehet a mostani érzelmeidre. Valószínűleg a többé-kevésbé feldolgozás nem elég. Hozzákötötted a fájdalmat az addig kellemes dologhoz, így a kellemesből fájdalmas lett. Nem az ősztől lett beteg a rokonod és nem az ősz miatt szakítottál. Ha magadtól ezt nem tudod leválasztani akkor érdemes segítséget kérned szakember(ek)től, hogy jövőre már újra nagy pulcsiban forró bögrével a kezedben vidáman tudd nézegetni a színes leveleket :)
2015. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nekem a depresszióm ősszel teljesedett ki, már jól vagyok szerencsére, viszont szorongásos beteg is vagyok, és október-január időszakban mindig sokkal rosszabb. Egész tavasszal meg nyáron semmi bajom nem volt, tegnap üdvözöltem az első pánikrohamomat :D Gondolom a kevesebb napfény,a hideg idő, az alapból dögledező természet, passz.
2015. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!