Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van közületek olyan, aki...

Van közületek olyan, aki legyőzte már a rajta eluralkodó depressziót? Hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

2012. nov. 26. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Edzéssel olyan állóképességet szereztem, mint a rendesen sportolók, azután jóga.Most divat a pszichofitness.

Google > pszichofitness

2012. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
sporttal... mióta majdnem minden nap kondiba megyek, hihetetlenül kitisztult a fejem, pedig nagyon mély depresszióban voltam egy ideje.
2012. nov. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szemely szerint sokat segitett a megertö ferjem. De a depressziom okat csak sajat magam tudtam megfogalmazni, es röviden leirva: ugy eltem az eletemet ahogy azt masok (csaladtagok) vartak el tölem, es nem ugy, ahogy azt szerettem volna. Attol a pillanattol kezdve, hogy ki mertem mondani: en ezt akarom csinalni, es ugy meg ugy akarom csinalni, punktum: attol kezdve jol ereztem magam. (Ha pedig valamit egyaltalan nem akarok csinalni, azt is közölni.) ...persze, sportoltam is, de a sport egyedül nem segitett volna.
2012. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem pszichológussal, de egész tartósan sikerült! :)
2012. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem Xanaxxal és pszihoterápiával, valamint sporttal sikerült meggyógyulnom.
2012. nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen depresszióról van szó. Én elkezdtem foglalkozni olyan dolgokkal, amikben jó vagyok és mindig is szerettem volna. Sikerült valamennyire megnyugodnom és azóta egy fokkal jobb kedvem van.
2012. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiával. Az nagyon tud segíteni, ha az ember komolyan veszi. És persze a sport is segít, de az igazán depressziós embernek nincs ereje sportolni se, ez csak enyhe és esetleg még a közepes depressziónál jön be.
2012. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, ha mély. A forrs megszüntetése az első, de ha az nem megy, mert pl csaldi, akkor mielőbb ki kell lépni, ha teheted.

Az a helyzet hogy kevés infót adtál meg...se nemed se a korod. Így hűha tanácsot nem lehet adni.

Kommentelők, akiknek ment a sport, azok nem nagy depiben voltak. Én annó tizenévesen a 4 fal közt voltam s csak folyamat aludtam. A fejem túlalvástól fájt sokszor.

Ki kellett szakadnom a környezetemből, de ott se volt rózsás a család... Alkotásba folytottam gyűlöletem/utálatom s egyre több fájdalmas ténnyel szembesűltem, ahogy nőttem fel... S képbe jött az az ember aki lábra állított, ösztönzött arra : Szakadj ki te magad alkosd meg a magad helyét. Az tart mai napig talpon, hogy saját rendes külön életet akarok párommal s megszerezni a jogsit autót s majd családi ház/ üzlet (saját bolt).

Engemet a párom (3éve) s az általa kialakúlt céltudat az ami lábra állított.

Kár hogy nem írtál többet, mert így nem lehet véleményt/tanácsot alkotni.

22-Nő

2015. dec. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pszicháter meg a bogyók csak ideiglenes dolgok voltak... Szart se értek. A jobbra törekvés, a céltudat - ezek már inkább. Amúgy az emberek 80%- azér depis mert eltunyult a testük... Egészséges lélek épp testben s elmében lakozik.
2015. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Vettem magamnak egy kis állatot, de szerintem előtte is csak egy nehéz időszak volt.
2020. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!