Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Az emberek mind máshogy vezetik le a stresszt. Stressz hatására én pl mindig híztam mert zabálni kezdtem,hogy h találjak valami örömet, most viszont nem mondanám, hogy gy ehezessel kezelem csak épp minimálisan eszek, betegesnek hangzik, de ez segít jobban érezni magam amolyan fájdalom is egyben mert a szervetemenek rossz, de mégis olyan mintha így kifejeznem a dühöm. Pedig ez csak onsanyargatas. Igazából az érdekel, hogyha eddig zabaltam.. Mi változott? És, hogy van e arra valami pszichológiai magyarázat, hogy ezzel elégtételt érzek?Mert azzal szerintem nem tudható be a dolog, hogy valaki azért fogy mert nem éhes valaki meg azért mert igen.
2018. jan. 5. 06:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mért van ez így. Van aki stressz hatására elkezd sokat enni, mért az ételben keres menedéket/vigaszt. Ismerek pl olyant aki egy komoly trauma után 120!! kilót szedett fel magára. De én pl meg pont a másik véglet vagyok. Ha úgy érzem valami befuccsol egyszerűen elmegy az étvágyam. Nem azért Nem érzem mert direkt sanyargatni vagy koplaltatni akarom magam, hanem az ideg miatt egyszerűen mindentől a hányinger jön rám. Pl mikor meghalt az apukám ( 16 éves voltam) 1 hónap alatt 10 kilót fogytam. A másik Mikor megszületett a kisfiam és kiderült higy nem tudom szoptatni az nagyon kikészített. Tudom elsőre hülyen hangzik ilyenen stresszelni, hiszen van tápszer, de.a szoptatni az egy olyan bansőséges anya - gyerek kapcsolat amit fájt.hogy nem.adhattam meg neki és nem.élhettem át. Ez akkor annyira kikészített, hogy fél éves sem volt a kisfiam amikor 55 kilót mutatott a mérleg. Pedig 70 kilósan mentem szülni. Szóval ki így ki úgy éli meg a nehéz napokat. De ez még a "jobbik" eset. Rosszabb mikor valaki droghoz, alkoholhoz nyúl stresszoldás gyanánt, esetleg veszélyes dolgokkal engedi ki a gőzt, pl 220km/h-val száguld az autóval és nem érdekli sem a saját sem mások élete,csak az hogy amég az adrenalin pörög benne, addig kicsit jobb. Bár nem vagyok pszichológus, szerintem annyi lehet a magyarázat, hogy a tested sanyargatáséval próbálod elfedni a lelked fájdalmát, vagyok felülkerekedni azon, mert ha a testednek fáj ( még ha rövid ideig is) nem figyelsz a lelki bajaidra. Azt mondják hogy amikor valaki vagdossa a csuklóját az is ezért van. Mert abban a pillanatban annyira fáj a testednek, hogy megfeletkezel a lelki bajokról..
2018. jan. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az étkezést könnyű befolyásolni. Nem kell hozzá semmi eszköz, képesség, tudás. Egyszerűen csak többet vagy kevesebbet eszel.

Viszont veszélyes, mert táplálkozási zavarokhoz vezethet. És persze nem is egészséges, ha ilyen össze-vissza eszel.

Találj más módot a stressz levezetésére.

Nekem is volt olyan, hogyha rosszul éreztem magam, akkor rögtön az édességet kívántam meg. Kitaláltam, hogy ilyenkor édesség helyett, csinálok x felülést vagy guggolást, vagy bármi mozgást. Segít, és még hasznos is :)

2018. jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az is jó lehet hogy ha édesség helyett mondjuk kicsibe fölvágdosol gyümölcsöt vagy zöldséget és azt eszed inkább. Nagyon gyakori az ha valaki stressz évő meg az is ha valaki nem eszik olyan stresszes.
2018. jan. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszaitokat, sokat segítettek!
2018. jan. 5. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!