Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban ennyi a felnőtt lét?

Valóban ennyi a felnőtt lét?

Figyelt kérdés

Munka mellett csinálom az egyetemet, máshogy nem tudom megoldani. Emellett rendben kell tartani a lakást, naponta főzni, heti 3szor bevásárolni.

Szóval, a munkában pihenem ki a tanulást, az egyetemen a munkát.

Nem keresek sokat, magamra kb semmi nem jut, ami jutna, az megy a megtakarításba.

Amikor elhatározom, pihenek, az maximum takarítás formájában valósulhat meg. Már a bevásárlás is szinte élmény, mert addig se rohanok sehová, van időm gondolkodni, sétálok. Máshová meg nem járok, mert sem időm nincs, sem pénzem.

Nem arra vágyok, hogy buli, meg utazás meg hasonlók, de ezer éve nem olvastam saját szórakozásra egy könyvet, az egyetlen, amikor tényleg pihenek, az alvás.

A tegnapi munkanap óta kész zombi vagyok, hiába aludtam ki magam. 7 órát dolgoztam (pénztár) szünet, víz és kaja nélkül, annyi időre nem álhattam fel, hogy a mosdóba kimenjek, reggel 7 után este 7kor, mikor hazaértem ettem következő alkalommal, aztán dőltem is ki aludni. Ma meg amióta ébren vagyok, takarítok.

Sajnos nem merek hinni abban, hogy valaha is lediplomázok, mert 2 szakon vagyok egyszerre, és túl sok kredit kell. Ha mégis sikerülne, maximum egy minimálbéres állásra van esélyem, ami annyi, hogy végre iroda lesz, és nem fizikai munka. Csak emiatt tanulok, hogy szellemi munkát végezhessek végre.


És nem értem, mit csinálok rosszul.

Más egyetemista ismerőseim csúszás nélkül végeznek mindent (igaz, otthon, nem külföldön), mellette táncra járnak, yogára, sportra, barátnőkkel találkoznak, van, aki még mindemellett dolgozik is.

Ennyit számítana a szülői támogatás?


Mindenkitől azt kapom, hogy élvezzem ki, hogy fiatal vagyok, és "csak" ennyi dolgom van, mert amikor majd 2 gyerek mellett kell ismét visszaülni tanulni, mert kevés lesz az az egy diploma, és a háztartás is csak nőni fog, vissza fogom sírni ezeket az éveket.

Az lesz ám csak az igazi bevétellel sakkozás, nem az, ami most van.


Tényleg ilyen nehéz a felnőtt lét?


2018. jan. 6. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a nagyvilágban ! Ez az amit a szüleink annyira belénk sulykoltak és mi nem hittünk nekik . Lesz ez jobb is amint befejezted a sulit .Minden attól függ te mennyire akarsz előre jutni igy nem feltétlen kell sakkozni majd a bevétellel . Azt kell mondanom ,talán tied az első normális kérdés ebből a szempontból. Igen rengeteget jelent a szülői segítség(pénz,otthon lakunk stb ) de általában ők azok akik itt panaszkodnak a szüleikre és ,hogy beleszólnak mindenbe ..Tisztelet a kivételnek!!! Csak így tovább !
2018. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem ennyi.

Én is dolgozom és mellette egyetemre járok, de emellett el szoktam máshova is, igaz egyedül, de ez nem zavar.

A munkahelyed elég nyomi, szerintem ez készít ki ennyire.


""mikor majd 2 gyerek mellett kell ismét visszaülni tanulni, mert kevés lesz az az egy diploma, és a háztartás is csak nőni fog""

- nem akarok 2 gyereket szülni. Egyet sem. És nem akarok háztartási robot lenni aki főz-mos-takarít-gyerek után szalad.


Nem kell ám mindig azt csinálni amit sulykolnak beléd, különben tényleg ilyen szürke életed lesz és mindig boldogtalan leszel. Találj ki magadnak saját valóságot. Attól, hogy a többség csinál valamit még nem azt jelenti, hogy az a követendő. Amint látod, sokukat nem veti szét a boldogság.

35N

2018. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

A legtöbben nem dolgoznak, főleg nem két szak mellett. A helyedben, pláne ha ennyire rosszul választottál, hogy tuti nem fogsz vele tudni elhelyezkedni, legalább az egyik szakot abbahagynám. Máris felszabadul egy kis idő.


De egyébként igen, nekem sem túl sok szabadidőm van meló és suli mellett. Esténként azért igyekszem nem egyből beesni az ágyba hanem még olvasok egy picit, reggelente hamarabb kelek és még munka előtt megiszok egy jó kis kávét nyugiban valahol, elolvasom a híreket és hétvégén igyekszem mozogni és élni. Olykor bulizni is eljutok, bár nem maradok sokáig és nem iszom, de pár óra is több, mint a semmi, így a másnap is kibírható. Hétvégén meg igyekszem legalább picit mászkálni, mozogni. Én is egyedül lakom, de azért egy egész napot nem vesz el, a takarítás, főzés. Egy fél nap a kettőből. Mondjuk a szombatot beáldozom erre a nap másik felében még van időm mozogni, vagy sétálni. Vasárnap meg akkor van egy egész nap tanulni vagy a hazahozott melót megcsinálni. Plusz hétköznap is este még tudok tanulni 7től 10-ig. Nekem ez így amíg nem végzek a sulival elég is, utána már több időm lesz majd szórakozni, addig viszont ezt vállaltam. De lehet nekem alacsonyak az igényeim.

2018. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Kapu nyitási pánik - keress rá
2018. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Egy szamár sóval teli zsákot cipelt a hátán, át kellett kelnie a folyón, megbotlott. A só egy része feloldódott a vízben. Észrevette, hogy könnyebb lett a terhe, ezért másnap szándékosan botlott el a folyóban.


Gazdája szivaccsal pakolta meg a zsákját. A szamár szörnyen mérges volt, amikor a szivacsok felszívták a vízet, terhe jóval nehezebb lett, mint előtte, hogy összerogyott alatta.


Valóban ennyi a szamár lét?



Az történik, amire szükséged van?

2018. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Túl vagy terhelve. Két szak mellett nem szoktak rendszeresen 7-8 órákat dolgozni. Ne keseredj el! Én a helyedben csak egy szakot végeznék egyszerre, teljes állás mellett az is épp elég! Kérdés, mennyi idő van az egyes szakokból a diplomáig. ha már nem sok, azt húzd ki valahogy.
2018. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Annyi a világ, amennyit beletöltesz!
2018. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minek jársz 2 szakra egyszerre és dolgozol ha úgyis ,,minimálbéres" munkád lesz velük?
2018. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mert diploma nélkül sajnos még olyan sem lenne.

Műszaki dolgokból nem vagyok jó, programozóit vagy mérnökit nem tudnék elvégezni, így maradt a humán irány.

2018. jan. 6. 17:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Sokat kell még tanulj, kis testvérem. :)))
2018. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!