Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem irigykedtek a nagyon...

Ti nem irigykedtek a nagyon gazdag családokra?

Figyelt kérdés

Engem annyira rosszul érint, hogy sok nálunk jóval gazdagabb család van. Persze tudom, hogy nem minden a pénz mégis.


Pedig mi sem élünk rosszul, de sajnos mindig látom,hogy mennyien élnek nálunk sokkal jobban, és ez engem mindig elkeserít.


Például a mai nap, elmentünk vásárolni egy plázába, látom a drága üzletek is mennyire tele vannak.

Példa kedvéért én/mi kabátot, cipőt maximum 30 ezer/db-ig engedhetünk meg magunknak néha, nadrágot pulcsit csak 15 ezer/ db körül. De simán látom, hogy rengetegen megveszik a 100 ezres Hugo Boss meg hasonló dolgokat is. Nem is kevesen. Vagy ha bemegyek a könyvesboltba kiválasztunk 1-2 könyvet, van aki 5-ösével viszi őket.

Ha ételt vásárolunk is én megengedek magamnak 20 dkg kecskesajtot vagy mondjuk télen egy kis málnát, de magamban sokallom nagyon az árát, van aki gondolkodás nélkül megvesz ilyenekből dupla mennyiséget.

Vagy mi elmegyünk pl tavasszal Skóciába 2 hétre, aztán még nyáron Spanyolországba 1 hétre, nagyon örülök neki, de van olyan ismerősöm, aki hónapokat tölt Ázsiában vagy Mexikóban.


Annyira dühít, hogy nekünk ez nem megy. Második gyereket sem merek emiatt vállalni.


De soha nem kaptunk sehonnan semmi segítséget, gyári munka mellett kellett elvégeznem egy 5 éves egyetemet, a férjem is most is 2 éves továbbképzésre járt tavaly-tavalyelőtt, hogy 34 évesen, hogy kicsit többet keressen stb. De egyelőre még mindig nem tartunk ott, hogy olyan jó szinten legyünk, és engem nagyon elkeserít.


Ti nem szoktatok ilyeneken idegeskedni? Nem méregetitek magatokat más családokhoz?


26N, 3-an élünk 1 kisfiunk van


2018. jan. 6. 21:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom az éhezőket támogatod! Jah rájuk nem vagy irígy!
2018. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Aha, Skóciát megengedhetitek magatoknak, de Ázsia az elérhetetlen? Kamu
2018. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
62%
De
2018. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

"én/mi kabátot, cipőt maximum 30 ezer/db-ig engedhetünk meg magunknak"


Még is ki a franc költ ennyit cipőre?! 2 éve ugyanaz a cipőm van és nagyon kényelmes 4 ezer forint volt.

2018. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
Most ezt a sok hülyeséget csak azért írtad le , hogy dicsekedj? Szerinted kit érdekel?
2018. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%

Te is a gazdagok közé tartozol, hogy ilyen összeget költesz cipőre, ruhára? Ennyit nyaralásra? Akkor rád is irigynek kellene lenni?

Ha lejjebb adnád az igényeidet, akkor jöhetne a második gyerek is.

2018. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Most dicsekszel vagy panaszkodsz?
2018. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%

Mi kabátot 15, cipőt 10 ezerig engedhetünk meg magunknak.(Kabátot 2-3 évente veszünk, cipőt évente kétszer)

Ételre heti 10.000 forintunk van, azaz havi 40.

Albérlet 60.000.

Mi elmegyünk a Balatonra 3 napra, ti Skóciába-Spanyolországba.

Dühít minket is, egy gyereket sem merünk vállalni.

Mindig van rosszabb a saját helyzeteteknél. A miénk a tieteknél rosszabb. Viszont másoknak a miénknél is rosszabb.

Meg kell becsülni ami van, küzdeni azért,hogy jobb legyen, de nem másokhoz méregetni magunkat, és másokat utálni,azért mert nekik jelen pillanatban jobban megy. 24 óra- vagy egyetlen perc. Ennyi elég ahhoz,hogy az emberek életében negatív-pozitív változás történjen.

Lehet,hogy boldognak látod xy-t, mert a legújabb kocsija van, kacsalábon forgó palotája, de nem tudhatod,hogy a lelkemélyén mit érez. Lehet, hogy a családja darabokban, lehet, hogy nem is törődik velük,mert a pénzt kergeti, lehet, hogy az anyukája/felesége/ő maga/ gyereke beteg, és nem sok van hátra neki.

Magaddal törődj, illetve magatokkal. Nem másokhoz kell méregetni magatokat, hanem abból hozzátok ki a legtöbbet amitek van.

Ha mindig kergetsz valamit, mindig többre vágysz, mint amid van, soha nem leszel boldog.

2018. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Nem szoktam irigykedni rájuk, ami azért lehet mert igyekszem olyan módon élni hogy időmilliomos legyek és bármennyi idő jusson magamra és hozzátartozóimra. Meg kiegyensúlyozottan is élek, és kipihent aggyal mindig elérem azt amit akarok, beleértve a jobb anyagiakat is.

Így sokszor inkább az fordul elő hogy én jutok értékesebb információkhoz mint az aki jóval gazdagabb. Például a nővérem is gazdagabb nálam, de egyáltalán nem lenék a helyében egy percig sem. Mert élni sincs ideje, szétszórt a sok gond miatt. Sőt ő irigykedik rám például azért mert volt időm és lelki erőm eltekerni a Duna menti kerékpárúton Passauig és vissza. Amely irigysége fura volt, mivel ő meg a munkatársai előtt azzal szokott villogni hogy hova ment azon a nyáron repülővel.

Nekem fontosabb a kiegyensúlyozott és egészséges élet, a nyugodt agy, a szabadság. A többi jön magától, az anyagi jólét is. Vagyis nincs központi helyen nálam az anyagi világ, az csak egy eszköz. Ha meglátom hogy valaki tele tömi a bevásárló kocsiját csupa haszontalan dolgokkal, csak arra gondolok hogy annak árát ha éssszel befekteti akkor szabad és fitt is lehetne.

49/F

2018. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
94%
Hát te kész vagy :D ha nagyon gazdag lennék se költenék 30ezret egy cipőre. Azt írod, hogy mentem skóciába meg spanyolországba... de málnára sajnálod a pénzt.. ez jó :D bármennyi pénzed is lenne mindig irigyelnél valakit... sztm gondolkozz el picit és örülj annak amid van.. :)
2018. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!