Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegény (ebb) Szülők! Ti nem...

Szegény (ebb) Szülők! Ti nem irigylitek a gazdag családokat?

Figyelt kérdés
2017. máj. 6. 19:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
55%
Aki azt fogja ideírni hogy " nem" az hazudik.
2017. máj. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%
Emberi tulajdonság, hogy irigykedünk arra, ami jobban megy másoknak. A lényeg, hogy ne legyen beteges, gyűlöletbe forduló az irigység.
2017. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
60%
Persze szeretném, ha többől lehetne. De ugyanakkor leginkább valami hányinger féle fog el, ha látom, hogy hogyan döntenek az erőforrásokról amikről dönthetnek. Szóval ez nem olyan érzés, hogy szeretném úgy mint ők.
2017. máj. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

Mi az, hogy szegényebb?

Minden szegénynél van még szegényebb és minden gazdagnál van még gazdagabb.

Ez teljesen relatív.

Én sokszor szegénynek érzem magunkat, mert nincs tartalék pénzünk, fizetéstől fizetésig élünk.

Mindig mire összejön egy kevés, azt elviszi valami.

Viszont nincs tartozásunk (volt, de kifizettük) van saját otthonunk, egy 18 éves autónk, 2 kutyánk és 2 cicánk.

Rendes ruhában járunk és minden nap főtt ételt eszünk, a gyerekünk egyetemre jár.

Mindezt úgy, hogy kevesebb a pénzünk, mint az utcánkban lakó segélyezetteké.

Soha nem nyertünk és nem örököltünk, ellenben dolgozunk.

Akkor most mi mik vagyunk?

Nem irigykedem senkire, akármilyen hihetetlen, mert magasról lehet nagyot esni.

2017. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
83%
Én tényleg nem. Megteremtünk mindent amire képesek vagyunk, békében élünk, szeretetben és szerelemben, a gyerekünknek megvan minden, akkor is ha nekünk ezért túlórázni kell. Én nem irigylem a gazdagabbakat. Amink van, azért magunk dolgoztunk meg és büszke vagyunk rá.
2017. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
71%
Akkor én most hazudok. Nem irigykedem.
2017. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%
Lehet irigyelni, de akkor mindent kell, nemcsak az anyagiakat, hanem azokat a nem anyagi természetű gondokat is, amelyek mindenhol vannak.
2017. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%
A normális, nem irigy dolgozó emberek le vannak pontozva..ezért tart itt Magyarország ahol tart..mert könnyebb siránkozni mint tenni a dolog ellen.
2017. máj. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
97%

A szomszéd füje mindig zöldebb.

Meglátom a szomszéd szép muskátliát és elfog az érzés, milyen jó lenne nekem is egy ilyen.

Ez micsoda? Vágyakozás vagy irigység?

Nem sajnálom a másik családtól, de jó lenne ha nekem is olyan szép muskátlim lenne.


Igy vagyok a sokszor nálam gazadgabbakkal is. Milyen jó lenne ha... De nem sajnálom tölük.

2017. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%
A több pénzért igen. Viszont őszintén szólva mégsem cserélnék egy az egyben egyik ilyen általam ismert családdal sem különböző okok miatt, tehát összességében mégsem irigykedem, vagy ha eszembe jut, milyen jó nekik, az is eszembe jut hamar, hogy másban meg nekünk jobb.
2017. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!