Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a családotokban, rokonságo...

Van a családotokban, rokonságotokban vagy ismerősi körötökben jómódú esetleg gazdag? Miben különbözik az életformája a tiétektől?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy miben más az ő életük anyagiak terén. Milyen dolgokat engedhetnek meg maguknak? Van a hűtőjükben extrább étel? Jobb nyaralás? Milyen szolgáltatásokat vesznek igénybe?

2017. jún. 29. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

Jómódú,gazdag ember mostanság tisztességes úton,nem igazán van!

A pénz nem csak úgy terem azért meg kell dolgoznia mindenkinek!

Van aki az átlagtól jobban keresnek,de ő nekik sem fenékig tejföl az életük. Az emberek 95%-ának hatalmas hitelei vannak és arra megy el a pénzünk!

Szerintem semmilyen extrább étel nincs náluk,csak amit a boltban lehet kapni!

Lehet,hogy nyaraláskor drágább,szebb,jobb ellátású hotelben szállnak meg,esetleg valami drágább szigetországba mennek nyaralni.

2017. jún. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

én kb 14 voltam mire úgy alakult hogy jobb életünk lett mert apu vállalkozása beindult.

És hát igen,anyagiak terén is jobb lett.. külföldi utazás,stb

A hűtönkbe nem volt semmi különleges kaja.inkább csak többfajta szalámi/sajt

Amit megengedhettünk magunknak hogy: mindenkinek lett a családba külön autója,és kényelmes nagy ház mindenkinek külön fürdőszobával.


Aztán férjhez mentem,és most újra átlagosan élünk.átlagos méretű ház,stb

2017. jún. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Mint amikor átmész egy nyolcvanas években épített vidéki házból egy kertvárosi újépítésű villába. Gyönyörű dizájn, izléses dekoráció, barátságos színek, modern bútorok, tágas terek, mini kert. Két új autó a garázsban.

A nyaralásról nem tudok beszálmolni, részleteket nem ismerek, csak ami nyilvánvaló. A munkaidőnkben is van különbség, nekem 8 óra 6-2-ig, utána szabad vagyok. A nagybátyámnak állandóan csörög a telefon, egész nap egyeztet ügyfelekkel, szállítókkal, alvállalkozókkal két telefonon is, mindegy mikor ér haza (amikor épp nem üzleti úton van). A felesége is a vállalkozásában dolgozik részmunkaidőben.

Én úgy látom hogy boldogok, a pénz nem probléma, a munkabírásuk nagy. Bármikor mondhatják hogy elég, innentől csak utazgatunk, de szeretik amit csinálnak és nincsenek elszállva. Talán azért, mert mindketten alulról indultak és együtt hozták össze a vagyonukat.

2017. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Vannak, de ez relatív. Általában vállalkozók, akik évtizedek alatt építették fel a semmiből, vagy jól menő nagyvállalatná dolgoznak, ilyesmi. Lényeg hogy sose elégedtek meg a kényelmessel és mertek váltani. Csak így lehet.
2017. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Van, nem is egy. Hitel nélküli házak/autók, hétvégi villák, külföldi nyaralások/síelések, gyerekeknek magánórák, bejárónő/kertész, minőségi elektronikai/ruházati/berendezési cikkek. Nagyvonalakban.
2017. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk van. Ott kezdődik, hogy 12 évvel ezelőtt Budán, örök panorámás telekre 150 millióért építettek házat,medence, szauna, edzőterem, olyan mélygarázzsal, amit Magyarországon akkor még, de talán még most sem csinálnak magánszemélynek. Német szakemberek vállalták csak el. Térburkolat feljön, autó beáll, lift lemegy, lent fordító, hogy orral előre jöjjön ki. A nagy bevásárlást neten rendelik ausztriai Auchanból.Onnan hozza ki nekik futár. Franciaország télen síelni, Dubai, Seychelle szigetek, ezek volt a tavalyi üdüléseik. Jelenleg a feleség Mercedes GLA-t, a férj Porsche macan-t vezet. 3 gyerekük van, mindig a legújabb tablet, iphon... az ajándék karácsonyra. Bejárónő vezeti a háztartást. Mindemellett nem hordják fent az orrukat, nagyon rendesek és segítőkészek. A férj született "sznob" ,m ár szülei is milliárdosak voltak, a feleség született parasztlány, úgy került ebbe bele.
2017. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Van. Két család van, akiről el lehet mondani, hogy jómódúbb.


Ami különbség van köztünk és köztük (úgy, hogy én sem mondanám magam szegénynek, inkább középosztály):

- nekik természetes, hogy drágább plázás boltokban vásárolnak meg mindent (Kb. a Marks&Spencer, a Zara meg a Mango meg a Jackpot a minimum, ahol vásárolnak...), én meg már a H&M-ben is csak akciózáskor vásárlok. Megveszik maguknak simán a legdrágább Furla táskát 23. táskának, amíg nekem egy 10e-s mangós a legdrágább

- gondolkodás nélkül tesznek be "luxus" ételeket a kosárba minden egyes vásárlásnál... heti többször lazac, spéci külföldi (pl. távol-keleti, közel-keleti, olasz, francia) ételek, a legdrágább sajtok

- többször mennek nyaralni egy évben (kb. min. évszakonként egyszer), és nem az XY Travel buszos utazásaira... ebből 2 általában ilyen habzsidőzsi tengerparti vagy nagyon spéci (pl. afrikai szafari)

- heti-kétheti fodrász, körmös, rendszeres masszázs, szauna, személyi edző

- bejárónőt járatnak

- mindig viszonylag új, nem épp olcsó autójuk van (nem ilyen rongyrázós, de azért jó minőségű, márkás)

- van közöttük sznob is, ott azért az sem mindegy, milyen márkája van, mennyit fizettek a bútorért, konyhai eszközökért, dísztárgyakért, nem isznak meg akármit (minőségi házi bor és pálinka jöhet, de más piánál meg a CBA-ban kapható legjobb minőségre húzzák a szájukat, hogy ezt még a wc-jén se húzná le)

- házikedvencnek márkás kaja (nem a Whiskas meg a Pedigree kategória), márkás kiskabát

- rendszeresen eljárnak koncertre, fesztiválra (igen, 50+-osan is :D), moziba, színházba, mindenhova

2017. jún. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
A családunkban kb mi vagyunk a legszegényebbek.
2017. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

A mi rokonságunkban mi számítunk gazdagnak. Azért írom ezt ki, mert nekem nincs okom dicsekedni, én csak beleszülettem (most egyetemista vagyok). (Pontosabban amikor megszülettem, akkor még elég szegények voltunk. Mindegy is.)


A tévhitekkel ellentétben Budapestnek ezen a környékén csak azok "urizálnak" agyba-főbe, akik celebek, bűnözők, vagy gazdag emberek elkényeztetett feleségei / gyerekei. De egyáltalán nem jellemző.


Ez a kép szerintem nagyon jól leírja a mentalitást:

[link]


Vannak olyan dolgok amiből többet engedhetünk meg, például egyik rokonoméknak egyik nyáron nem volt pénzük nyaralni, akkor apukám befizetett engem meg az ő gyereküket egy repülőre meg egy négy csillagos szállodába.


Konkrétan az ételekre kérdeztél rá... Ha mondjuk extrának számít hogy nem veszünk pl. párizsit, hanem Pick vagy Herz szalámit, akkor igen. De annyira azért nem extra szerintem.

2017. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A szolgáltatásokat tekintve van valamilyen átlagtól eltérő, amit igénybe vesztek?

2017. jún. 29. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!