Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Téged zavar, amikor valaki...

Téged zavar, amikor valaki túlbonyolít egy problémát, mintha ettől érezné magát szakszerűbbnek?

Figyelt kérdés

Akár leszólja, vagy cinikusan tekint arra, aki egyszerűbb úton is megoldja ugyanazt a problémát. Nem ítélkezésből, csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, neked mi a véleményed erről?

Pl. amikor egy intézetben leesik egy plakát a földre, és áthívatnak egy másik épületből szakmunkásokat, hogy visszategyék. Vagy amikor valakinek mindenhez szakember segítség kell. Vagy könyveket adnak ki a gyereknevelésről (pszichológus véleményét hallottam arról, hogy ezzel csak elbizonytalanítanak szülőket, akiknél ösztönös a gyerek nevelés). Youtube-n butácskábbnál-butább tutorial videók bármiről. Az egyetemen az egyik ismerősöm épp arról beszélt, hogy milyen nagy bedobással végzett el egy projektet, youtube tutorial videókat is nézett hozzá, nemigen tudtam eldönteni, hogy ez jó vagy rossz, vagy szükséges-e. Vagy párkapcsolati szaktanácsadó jelenség.


Elhiszem, hogy ezeknek esetenként van haszna is, erre is írhattok példákat.


2018. jan. 9. 11:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Remélem érthetően fogalmaztam, és nem félreérthető a kérdés:) Nem minden szakemberi segítséget/könyvet/tutorialt ítélek el, csak esetenként.
2018. jan. 9. 11:10
 2/9 A kérdező kommentje:
legalábbis furcsállom
2018. jan. 9. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Persze, csak egy kicsit túlbonyolítottad :D :D
2018. jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hol?
2018. jan. 9. 11:18
 5/9 A kérdező kommentje:
# 3 Pontosan, tutorial videót néztem a kérdés kiírásáról..
2018. jan. 9. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Engem az zavar amikor valaki csak hiszi hogy ert valamihez, es meg hulyenek is nezi azokat akik tenyleg ertenek a dologhoz. A gyerekneveles pont jo pelda, a magyar szulok 95%-nak inkabb a konyveket meg a tutorialokat kellene olvasgatnia az osztonei helyett. (nezd meg a csalad kategorias kerdeseket)
2018. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden embernek egyedi a gondolkodásmódja. Egy okoskodó embert legtöbb esetben csak az egója hajtja, igyekszik túlkomplikálni dolgokat. "Csak azért is megmagyarázom." És valóban, el is éri a célját, ha egy bölcs inkább ráhagyja, ezáltal a másik büszkeséget érez, ami még inkább "felemeli" és legközelebb ugyancsak így fog viselkedni. Egy pl. a hasznára: minél kitartóbb a másik, neked annál több érvet kell felsorakoztatnod, ezáltal fejleszted a problémamegoldó készségeid (pörög az agyad) Kérdésedre válaszolva szitu függő, hogy zavar-e, abból is ki lehet jól jönni, ha nagyon elterelődnek a gondolatok, akár saját magadban is meglepődsz, ha valami újat megismersz. De legtöbbször igen, zavar.
2018. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok magyarországi, itt nincs ilyen probléma 95%-ban közel sem:) De megértem, ha máshol ilyen gondok vannak nagy számban. Sajnálom, én más tapasztaltam más közegben.


Inkább azokra a túlbonyolítós helyzetekre gondoltam, ami nagyban elbizonytalanítja az embert, emiatt csak döcögve halad előre.

Amúgy rám is igaz szokott lenni, emiatt igyekszem is megváltozni.

Köszönöm a válaszokat!+1

2018. jan. 9. 12:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Általában csak jót röhögök rajta, mert a fontoskodásával csak a saját szegénységi bizonyítványát állítja épp ki.


Engem nem érdekel, mert mindig a legegyszerűbb megoldásra törekszem, de a párom is néha elképesztően aprólékos.


Mérnök, ezt szokta meg, de néha a hajamat tépem tőle :D, de pl. amúgy meg tök praktikus ha egy utazást kell megszervezni, mert pöccre megtervezi az egészet, nekem csak pakolnom kell, és nyugodtan hátra dőlhetek :P


Szerintem az esküvőnket is ő fogja szervezni, mert nagyon odateszi magát és mindenre tök ügyel.

Ez szuper dolog, egyébként.

2018. jan. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!