Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy valaki úgy...

Miért van az, hogy valaki úgy általában igényesebb, valaki kevésbé?

Figyelt kérdés
Az igényességet értem arra,hogy pl az egészségére többet figyel,nem hízik el,stílusosabban öltözködik,a szabadidejét nem szappanoperák nézésével,hanem olvasással tölti,jobban megválogatja a partnereit...Persze a nem ilyet is egyenrangú embernek tekintem,nem nézem le,de mégis érdekel,hogy az ilyen különbségek miből adódnak?
2018. jan. 12. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
például önbizalom, neveltetés, otthon mit látott, jelenlegi környezet hatása, barátok hatása, munkatársak hatása,
2018. jan. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Genetikai adottság is szerintem, viszont minden befolyásol, amiket felsoroltál, az mind közrejátszhat ebben. Az igénytelenség sokszor lustaságból adódik. A szebb ruhát esetleg ki kell vasalni, arra lusta lehet, vagy pl lusta ahhoz, hogy kellő gyakorisággal takarítson valaki, durvább esetben lusta a fogmosásra is.

Más okok is vannak: van aki inkább a jelenben él, a jelent akarja élvezni, eszik, amennyi jól esik, nem érdekli a jövő, nem érdekli, hogy a jövőben megromlik az egészsége.

Van aki a jövőt tartja inkább szem előtt, szeretne sokáig élni, vagy sokáig egészséges lenni, vagy jól kinézni, stb.


az mindenképpen fontos, hogy valakinek milyen a családja, és melyik országban él.

Már mi is sokat fejlődtünk, de a 60-as 70-es korosztály esetében a haziak körében óriási az igénytelenség, ha megnézed, hogyan öltözködnek, hogyan étkeznek és hogyan mozognak külföldön az idősek..


A különbségek ezeken kívül még elvekből is adódhatnak, van aki állatvédő, elvből nem eszik húst, környezetvédő, elvből nem szemetel, stb.


Számít a család, a lakókörnyezet, az iskola, a város/falu, az ország és a kontinens is. Valamennyire minden befolyásol bennünket - a genetikán túl.


EEZ a téme megérne egy tanulmányt is akár..

2018. jan. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem aki "mindenben igényes", az leginkább kifelé akar megfelelni. Én pl. sokat olvasok, megválogatom, hogy milyen filmeket, sorozatokat nézek meg, kivel töltöm a szabadidőmet, de a külsőm és az egészséges életmód hidegen hagy.
2018. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Az, mindig a másiktól függ, hogy igényesnek, vagy igénytelennek tart engem. Az az ismerős, aki a divat szerint öltözködik, biztos igénytelennek tart engem, mert nekem a kényelmes kinyúlt pulcsi a tökéletes. Abban érzem magam jól. Attól függ, kinek, mi jelenti az igényességet, igénytelenséget. Nézhetjük a lakást is. Én, úgy érzem jól magam, ha van szétdobálva ruha, újság, könyv, pár pohár, stb. Ahol mindig, mindent a helyére, az nekem inkább tűnik egy múzeumnak, könyvtárnak és nem olyan helynek, ahol laknak.
2018. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Firedoom ***** válasza:
44%
Mert az ember nem koveti az atlagot hanem azt tesz a sajat eletevel amit akar. Ha o odafigyel magara akkor tegye, ha nem akkor nem.
2018. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Jól írták az előttem írók. Van még pl.: van-e motivációja a változásra (külső-belső tényező); pénze; ideje; energiája (itt leginkább életenergiára gondolok).
2018. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az igényesség is olyan relatív dolog, hogy egy ember megszabja, hogy mi az igényes és mi nem. Hülye példa, igényesen inni csak pohárból, nem üvegből. Igényesen enni csak étteremben nem gyorsétteremben.

Aztán még lehetne sorolgatni a dolgokat.

2018. jan. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!