Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért terjedt el a szegényekrő...

Miért terjedt el a szegényekről az a nézet, hogy buták?

Figyelt kérdés

Elég szegény körülmények közt nőttem fel. Nem éheztem mennyiségileg (gyerekként még nem), de nem voltak rendes ruháim, soha nem mentünk sehová, ki volt számolva az étel, sokszor nem volt melegvíz, és sokszor gondot okozott olyan apróságok megvásárlása is, mint sampon, tusfürdő...

Viszont emiatt, hogy soha sehová nem mehettem, soha semmilyen program nem volt, rengetet olvastam (kisvárosban éltünk, a könyvtár tagságija jelképes összeg volt), ötösével hoztam haza a könyveket, mondhatni, ez volt az egyetlen szórakozásom. Szóval, már tiniként 100 feletti elolvasott könyvet tudtam magam mögött.

Továbbtanulni nem volt lehetőségem. Fiatal felnőttként (20) már mennyiségileg is éheztem elég rendesen.

Egy darabig laknom sem volt hol, csak a szerencsén múlott, hogy nem kerültem az utcára (de közel voltam hozzá 2 éven át folyamatosan).

Később azért nem tudtam tanulni, mert dolgoztam, hogy a (most már) férjem tudjon nyugodtan tanulni, eltartottam kettőnket.

Most már dolgozik, én meg még csak most próbálkozom a továbbtanulással munka mellett. 23 éves voltam, amikor végre el tudtam kezdeni.


Viszont nem érzem magam butábbnak az átlagnál amiatt, hogy perpillanat csak egy érettségim van.

Nem vagyok egy lángész, beszélek ugyan 3 idegennyelven felsőfokon, illetve sok témához hozzá tudok szólni, művelt is vagyok azét átlag szinten.


A szüleimnek mindkettejüknek érettségije van, mindketten nagyon szeretnek olvasni (vagyis szeretnének, ha lenne idejük), és az alap műveltségük nekik is megvan.


2018. jan. 12. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erről még nem is hallottam, ez butaság. Mondom én ezt szegényen, jó diplomával és kiemelkedő IQ-val. De a 8 osztályt végzett nagyanyám is kreatív, értelmes volt, ez nem azon múlik. A szegénység is lehet különféle okokból, én pl. extrém élhetetlen vagyok, nagyanyámnak pedig elvették a remek minőségű családi földbirtokát, plusz meg is özvegyült gyermekekkel. Az intelligencia, bölcsesség, műveltség az mind eléggé független az anyagiaktól.

Anyám taníttatására nem jutott, ő munka mellett érettségizett, diplomázott, doktorált... Jó, egy doktorihoz nem feltétlenül ész kell, de azért mégis, butának már talán emiatt sem volt nevezhető...

2018. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért mert sokan a szegénységet az iskolázatlansággal azonosítják. Sok az előítéletes ember, aki úgy hiszi az iskola helyett napestig dolgoznak, így tanulatlannak vélik őket. Ezenfelül a beszédbe is belekötnek, hiszen különbözhet a vidéki illetve városi nyelvezet.

Ne vedd fel a sértegetésüket kedves Kérdező!

Az emberek mindig találnak okot arra, hogy másokba beleköthessenek.

2018. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért mert valamilyen szintű összefüggés van, általában az okosabb embereknek jobb állása van, összetettebb, komolyabb munkára képesek, persze ez nem törvényszerű. Az alapján amit te leírsz sokkal értelmesebb tűnsz mint a diplomások nagy része akit ismerek, ha tanultál volna valamit biztos várna rád valami jól fizető állás, de nyilván nem mindenki vágyik erre.

Pl. ha megnézel statisztikákat minél nagyobb az emberek átlagos intelligencia hányada egy országban annál nagyobb a jólét is, és a vallásosok aránya is kisebb stb.

2018. jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos aki tanult annak megváltozik az értékrendje, és az addigi pénztáros akivel semmi gondja nem volt, gondolatban összeteszi a kezét hogy de jó nekem hogy tanultam.

Valahol itt keresendő ez az egész, ezek az egyemet/főiskolát végzett majmok azt gondolják egy szakmunkásról hogy semmirevaló, mert ha Ő tudott tanulni, akkor másnak miért elég két szakma és egy érettségi.

Hát pont azért mert nekem ennyire tellett, de ebből is megélek, legalább úgy ahogy 300-400 ezres fizetéssel.


Multinál pl másodrendűként kezelik a fizikai dolgozókat ezek a férgek.

25F

2018. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen minősítések miatt, amit a négyes ír. Egyébként szerintem a kultúra teljes hiánya okozza az unintelligenciát... Vagyis legalábbis legfőképpen az [link]
2018. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Azért mert lehet a kettő kötözött összefüggés, még ha nem is minden esetben van. Főleg ha valaki szegény családban nő fel, mert az hátráltathatja az agya fejlődését. (Több stressz, mennyiségileg és/vagy minőségileg nem kielégítő táplálkozás (pl. vitaminhiány), ingerszegény környezet, rosszabb tanulási lehetőségek, stb.)
2018. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Talán a haszonelvű szemlélet miatt.


Mert ha valakinek "esze" van, az biztos csak és kizárólag gazdagodásra fordíthatja.

Ha nem gazdagodik, akkor meg biztos nincs, nem is volt esze.

2018. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!