Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki azt hazudja, hogy szeret olvasni? Te általánosan "menőnek" tartod manapság?

Figyelt kérdés

Pl. van egy barátom, aki sok mindenkit kritizàl, úgy vettem észre rajta:D a lényeg, hogy volt egy olyan megjegyzése, hogy sokan akik kiírják interneten a profiljukra, hogy “szeretnek olvasni”, stb. azok hazudnak.(nem tudom, hogy van-e ilyen konkrét eset, amikor ezt fedezte volna fel) Számomra ebben az a furcsa, hogy sok helyen az olvasás imádata nem annyira “menő”, hogy valaki ezt hazudja magáról. Inkább hazudik az ember arról, hogy kedves, figyelmes, társaságkedvelő, mert ezek elvárások is.

Én is szeretek, de nem vágok fel vele, mert senkit sem érdekel manapság, úgy látom:))


2018. jan. 15. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan, hogy valaki ezt hazudja. Hogy menő-e? Menő, ha valaki szeret focizni? Vagy szeret hangszeren játszani? Vagy szeret rajzolni? Nem hiszem, hogy az olvasás szeretete olyan dolog, amivel különösebben fel lehetne vágni.
2018. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Ebben egyetértek:) Kíváncsi voltam arra főként, hogy valaki egyáltalán tapasztalt ilyent. Inkább az a furcsa, hogy ilyenkor könnyen beég az illető, ha kérdéseket tesznek fel neku, tehát nem értem mi értelme erről hazudni
2018. jan. 15. 12:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Létezik. Nekem is van ilyen ismerősöm :)

De nem a profiljára írja ki. Csak ha társaságban szóba kerül a téma, akkor rögtön beleszól, hogy ő mennyire imád olvasni, de aki igazán ismeri, az tudja, hogy egy könyvet nem tudna mondani, amit elolvasott az elmúlt évben.

De a legtöbben szerintem utálnak olvasni és ezt is mondják magukról.

2018. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3 Inkább profilra gondoltam, vagy társkereső bemutatkozó szöveg, mert az esetén elég furcsa lenne.


Beszélgetés közben, olyan témák felvetésénél, főleg(!) ha külön rákérdeznek erre, akkor megértem.

2018. jan. 15. 12:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Társkeresőn szerintem az intelligencia miatt menő kiírni. Tudod, ha olvasott vagy, akkor okos is, meg tájékozott a világ dolgaiban... :D


Az, hogy valaki mostanában nem olvasott, nem mérce szerintem. Én imádok olvasni, kamaszként kétnaponta új könyvet olvastam, könyvtárból nyolcasával hoztam el mindig a regényeket (akkoriban az volt a max, most nem tudom, hogy van).

Mégis volt olyan időszaka az életemnek, hogy szerintem egy kezemen tudom összeadni, mennyi könyvet olvastam egy év alatt. Aki akkoriban ismert meg, simán gondolhatná kamunak a dolgot.

Most, jó munkahely mellett, már van pénzem könyvesboltba járni, így megint csak olvasok. De már csak többnyire otthon, a buszon/metrón/sétaközben olvasásról nagyrészt leszoktam. Mondjuk a kollegáim, akik nem ismernek közelről, erről megint csak mit sem tudnak.

2018. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ó, de még mennyire, hogy létezik! Szeretek olvasni, ismerkedés elején mindig szóba kerül a téma. Rengetegen mondják, hogy szeretnek olvasni, de az egész kimerül annyiban, hogy évente elolvasnak 1 könyvet, ami épp a legnépszerűbb és többet szóba sem kerül a téma. :D
2018. jan. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják, nekem pl. olyan ismerősöm is van, aki előadja közösségi oldalon, mennyire állatszerető, állatmenhelyes oldalakat osztogat, meg "aaawwww" posztok, aztán simán elsétál a kidobott kismacska mellett, a macskámhoz meg egy ujjal nem szokott hozzányúlni, sem mások állataihoz.

Meg akar felelni másoknak nagyon.

2018. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ma már senki nem olvas max hireket könyvet meg felolvasa a gép már nem barlangba élünk.
2018. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én szabadidődben nagyon szeretek olvasni, szinte csak ez az egy hobbim van már kiskorom óta. Én nem azt mondanám rá, hogy menő, hanem azt, hogy egy nagyon értelmes, kikapcsolódást nyújtó tevékenység, ami közben megfeledkezhetsz a napi problémákról. Szerintem többen vannak azok, akik azt mondják, hogy olvasni ciki, menő inkább a tapifon.
2018. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
8-as, ugye ezt csak trollkodásból írtad???
2018. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!