Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az, hogy hiperérzék...

Mit jelent az, hogy hiperérzékenység?

Figyelt kérdés
Milyenek azok,akik ilyen beállítottságúak?

2018. jan. 15. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilse Sand - Szeresd önmagad! című könyvét ajánlom, a szuperérzékeny típusú emberekről nagyon jó leírást ad, példákkal szemléltetve.
2018. jan. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
A hiperérzékenyek sírnak, amikor mérgesek, szomorúak vagy boldogok, egyszerűen azért, mert intenzívebben élik át a dolgokat és ennek megfelelően reagálnak.
2018. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket ajánlom:


[link]


Egyébként nagyon sokfélék lehetnek a hiperérzékeny emberek, attól függ, ki mennyire tudatos, illetve gyakran a környezetnek nagy szerepe van abban, hogyan éli meg az adott személy a saját hiperérzékenységét.

2018. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ismertem egy hiperérzékeny embert aki bár pszichológus, emiatt pszichológushoz járt. Ez az anyósjelöltem volt. Kezdetben azt hittem, hogy tiszta érzelműbb ember de rájöttem 6 év után, hogy nagyon problémás eset. Már apróbb dolgokra is olyan intenzív érzelmi kitöréssel reagált, hogy sokszor terhemre volt a vigasztalása. Inkább sírásokban, hisztikben nyilvánult ez meg és a legkisebb dolgok is megríkatták. Sokszor úgy éreztem, hogy már használja ezt a "problémáját" arra, hogy mindig központban legyen de rájöttem idővel hogy tényleg nem lehet így egyszerű neki. Mondjuk ő csak egy ember, nem hiszem hogy az összes hiperérzékeny pont ilyen. Olvastam valahol, hogy ha ezt kis korban jól kezelik, akkor előnyt is lehet belőle kovácsolni és sokkal empatikusabb de kiegyensúlyozottabb ember is válhat belőle mint anyósom volt.
2018. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
#4 A hiperérzékenyek egészségesek
2019. ápr. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én az vagyok. Nagyon sok gondom volt/van belőle, de már inkább becsülöm, mint hogy elutasítsam. Nagyon, NAGYON érzékeny vagyok mindenféle hatásra, nagyon jó hallásom van, látásom, és érzem az "energiákat" a környezetemben.


Az érzelmeket egy másik skálán érzem. Ha most arra gondolnék hogy mennyire sajnálok X közeli ismerőst amiért rossz dolog történt vele, akkor pár másodperc múlva elsírnám magam, hogy egyszerű példát mondjak.


Ha érdekel valakit, privátban tudok mesélni róla.

2019. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nagyon érzékeny
2019. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is hiperèrzèkeny vagyok, szerintem az empátiám is "nagyobb" mint az átlag embernek. Bár nekem nincsenek olyan kifinomult èrzèkszerveim mint az egyik előző válaszolónak, rossz a látásom , de szerintem ennek semmi köze hozzá.

Nekem is sok problèmam volt és van belőle. Sokszor elsírtam magam kisiskolás koromban felelèsnèl, ha azt éreztem nem teljesítek jól. Nagyon magamra veszek mindent. És nagyon elszomorodom mások szomorúságán is. Nèha irigylem azokat, akik kicsit közömbösebbek. Valahol olvastam, hogy az emberi agynak egyfajta vèdelmi mechanizmusa a közöny vagy pl ha látsz valakit elcsúszni egy banánhèlyon , és kineveted, ez is egy fajta védelmi mechanizmus.

Talán fejlődtem , felnőttem azóta, stressz helyzetben nem sírok. De egy szomorú filmem, vagy cikkben, ahol valaki szenved, vagy ha egy közeli hozzátartozómnal(de akár kevèsbè közeli) törtènik rossz...zokogok.

2020. ápr. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érzékenység=határozottság

Hiperérzékenység=nagyon határozott,magabiztos jellem

2020. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!