Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ingatlanügynök ilyen...

Minden ingatlanügynök ilyen szélhámos féreg?

Figyelt kérdés
Tanulóként egy szobát béreltem egy ingatlanos csávó saját házában. Minden szabályt betartottam, mindenre nagyon vigyáztam. Az a szemétláda meg most, hogy eljöttem, nem adja vissza a kéthavi kauciót, arra hivatkozva (utólag, és csak ügyvédi felszólító levél után), hogy én kárt tettem a szobájában, amiről kárjelentést is tud adni. Ami hazugság, az egészet csak kitalálta. Olyan állapotban adtam át a szobát, ahogy átvettem. Gondolom, van valami simlis haverja, aki gyárt neki bármikor kamu kárjelentést, a hasznon meg osztoznak. Ehhez képest amikor eljöttem, akkor úgy tett, mintha átutalná a pénzt, még bizonylatot is, csak nyilván aztán felfüggesztette az utalást, utólag meg bekamuzta, hogy a bankkal van probléma, ami kiderült, hogy szintén hazugság. Szóval egy simlis, pénzsóvár g*ci, pedig amúgy van pénze bőven. És rengeteg ilyen történetet hallottam ilyen hasonszőrű alakokról. Ez a szakma miért ilyenekkel van tele?
2018. jan. 18. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki úgy ügyeskedik, ahogy tud. Nem csak ők
2018. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
89%

Hát így utólag már nem sokat tudsz tenni! Mikor mi kiköltöztünk az egyik albiból, velünk is megpróbált sz@arozni egy idős néni, hogy neki most nincs annyi pénze, mint a kaució. (megjegyzem, hogy könyvtár volt a lakásában, amiben lakott) Kedves, naív fiataloknak tartott minket, azt hitte, bekajáljuk. Párom kicsit felemelte a hangját, és hullottak a húszezresek.

Utólag csak annyit tanácsolhatok, tudom, hogy a 21. században élünk, de ilyen esetben kérd a kp-t a kezedbe. Ha nem talált hibát és elválnak útjaitok, akkor perkáljon!

2018. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb bérléskor és távozáskor készíts egy-két fotót + kiköltözéskor tanúk jelenlétében alá kellene íratni valami papírt a bérbeadóval a bérlemény állapotáról (pl. megtekintett állapotban visszavette, kárt, rongálást nem tapasztalt). Sajnos így utólag ez nem segít, de legközelebb tényleg mindent le kell papírozni.
2018. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Utólag csak annyit tanácsolhatok, tudom, hogy a 21. században élünk, de ilyen esetben kérd a kp-t a kezedbe."


Kértem kp-t (neki amúgy mindig minden kp-ban kellett, és azonnal), de elkezdett mismásolni, hogy nincs ideje, meg hogy a bankszámla is ugyanolyan jó. Így utólag lehettem volna talán erélyesebb, de ez a csávó nettó idegbeteg, egyszer pl. kitépte a szerződést a kezemből, mikor mondtam neki, hogy igenis van jogom, hogy fogadjak alvóvendéget (a barátnőmet). Akkor már kicsit úgy voltam vele, mint a veszett kutyával, hogy inkább nem erőltetek semmit. Amúgy valszeg így is be fogjuk perelni.

2018. jan. 18. 22:17
 5/11 A kérdező kommentje:

"Mindenki úgy ügyeskedik, ahogy tud. Nem csak ők"


Ja, értem. Akkor minden rendben, kösz. Majd egyszer történjen veled is hasonló, megnézem, hogy akkor is ilyen sztoikus nyugalommal kezeled-e.

2018. jan. 18. 22:18
 6/11 A kérdező kommentje:

Meg egyébként a logikát sem értem: akkor én most ha bérbeadok egy szobát, majd nem adom vissza a pénzt, és egy hónap múlva, amikor már ügyvédi felszólítást kapok, leöntöm borral a szőnyeget és eltöröm az asztal lábát, akkor erre hivatkozva megtarthatom a zsozsót, mondván, hogy a másik úgysem tudja bizonyítani, hogy nem ő volt?


Nem a bérbeadónak kéne bizonyítania, hogy én okoztam a kárt, az ártatlanság vélelme alapján? Azt egyébként, hogy egy szó se igaz a szövegéből, az is mutatja, hogy csak négy hét után jön ezzel elő, és bizonyítékom van arra, hogy megkezdte az utalást a számlámra.

2018. jan. 18. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bérlemény az nem kenyerem, de ha egy ingatlant adsz át-vissza, akkor azon pillanatban kitöltötök egy nyilatkozatot erről, melyben megállapítjátok, hogy ez van s nincs utólagos követelés.Kifizetés ekkor s oda.


Mivel ez elmaradt s dörzsölt fehérgalléros sz@rjankó a gyerek vélhetően, így csak simán el kell kapni egyik este s "ki kiérni" zsebéből a kauciót akár "kedvesen".


Amúgy, ha feketén adott bérbe szobát, említsd meg a navot neki s navnak is őt.Az ügyvédi papírja egy öngól ezen esetben s a haverja is bukik csalásban való részvétel miatt:D

2018. jan. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Vágom..mi lakást vettünk, naivan, utána derült ki mennyi defektje van és mennyi sufnimelót végeztek...legszívesebben szarrá verném azt a nőt, elnézést.
2018. jan. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű kérdés, aláírtátok a szerződés felmondását, amikor eljöttél, ő átvette a szobát és kész. Mehetsz a bíróságra. Ja, hogy szerződés, számla nélkül béreltél? Akkor mindenki simlis...
2018. jan. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Dehogy béreltem szerződés nélkül! Rendes, tanúval is aláírt szerződés volt, amiben benne volt foglalva a kaució. Amikor eljöttem, akkor még tartott a szerződés elvileg, de pár napon belül egyébként is lejárt volna, a lejártával pedig automatikusan megszűnik.


Mindenesetre arról bizonyítékom van, hogy a csávó már aznap, mikor eljöttem, megindított egy utalást, tehát az legalábbis egyértelmű egy bíróságnak is, hogy azt ígérte, hogy visszafizeti a kauciót. S akkor, mikor eljöttem, semmiféle kifogása nem volt. Úgy gondolom, hogy ha igaz lenne, amit mond, akkor már eleve el se indította volna az utalást, és szólt volna. Ez, hogy hetekkel később, mikor már más lakója van, kitalálja, hogy én kárt okoztam, ez röhej. Szerintem a vak is látja, hogy az egészet csak ő találta ki. Ha én lennék a károkozó, akkor magától kellett volna megkeresnie. Ehhez képest az történt, hogy egész eddig hitegetett, hogy rendben van a pénz, csak épp a bankkal van probléma, meg nincs otthon, nem tud utalni, és végül ügyvédi felszólításra jött elő ezzel a történettel. Egyébként ez az egész nem itthoni történet, hanem külföldről van szó.

2018. jan. 19. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!