Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek (akikre igaz) csak...

Az emberek (akikre igaz) csak azokat a milliárdosokat utálják, akik becstelenül lettek gazdagok? Vagy az összeset? Ők mivel érdemelték ki?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Aki megdolgozik a pénzért, alapít egy céget és bejön, vagy felvásárolja a cégét egy nagyvállalat és onnan van pénze azzal semmi baj nincs. Főleg akkor ha nem, ha nem dörgöli mások orra alá.

De mindenki ismeri a mesét a szegény együgyű szakmunkásról akinek a pici barna király a barátja... Na az ilyeneket nem szeressük.

2018. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mi a mese, nem is tudom.:)
2018. jan. 20. 21:52
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

A két halmaz (a becstelenek és milliárdosok) fedi egymást. A "becsületes úton" meggazdagodott emberek úgy gazdagodnak meg, hogy pofátlanul alul fizetik a dolgozóikat. Az apple az egyik legnagyobb márka manapság, a dolgozói viszont alig tudnak megélni. Rengeteg ember életszínvonalán lehetne javítani azzal, ha ezek a gazdag vezérigazgatók nem fölöznék le a hasznot.

A másik meg az, hogy senkinek sincs szüksége milliárdokra (pláne ha dollárról beszélünk, nem forintról). Nem túlzás azt mondani, hogy nem tudjuk ép ésszel felmérni, hogy mégis mennyi pénzük van egyes embereknek. Országok adósságait évekig lennének képesek zsebből fizetni, de ehelyett ők kivonják azt a pénzt a gazdaságból, és csak ülnek rajta, ami senkinek sem jó rajtuk kívül. A gazdag nem költ sokat, mert ha költene, akkor nem maradna gazdag (logikus, igaz?) szóval a legtöbbjük pusztán a pénze pár %ából él, a többit meg halmozza a végtelenségig, és nem nyúl hozzá, nem szolgáltatja vissza a pénzkörforgásba. Ez szerinted lehet bármilyen körülmények között etikus?

Gazdagok, mint Bill Gates adják a nevüket mindenféle jótékonysági szervezetek reklámozásához, buzdítva a szegényeket, hogy adakozzanak, majd kamerák kereszttüzében nagylelkűen átnyújtanak egy csekket amin jó, ha pár napi fizetésük van. Persze ez is látványos összeg, de a röhej az, hogy ha az a pár százaléknyi ember, akik a világ teljes vagyonának tekintélyes összegét birtokolják összefognának, ténylegesen meg tudnának oldani rengeteg problémát.

De ezt nem teszik, mert a problémák megoldása pénzbe kerül, és mint mondtam, aki költ, az nem marad gazdag. Nincsenek etikus milliárdosok, ezért nem vagyok hajlandó szimpatizálni velük.

2018. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem, nem nagyon válogatnak. Ráadásul az esetek többségében, nincs is elég információjuk annak eldöntéséhez, hogy ki szerezte becsületes úton a vagyonát és ki nem.
2018. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy, nem is adóznak rendesen és a dolgozoknak meg keveset fizetnek de nagy probléma hogy,nagy erőkel tartani is akkarják ezt a rendszert.Pl: felvásárolnak minden földet hogy, válaztásod se maradjon és dolgóz nekik.Vagy csinálnak egy riválist ami az ö tulajdonuk ezt meg elnevezik piacnak.De van aki 3 műszakban dolgózik 1 héten 6 napot és örül ha van étele.A gazdag meg már nem tudja mire költeni a pénzét és arany port kajál.
2018. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Manapság az az általános mentalitás, hogy azok, akiknek rosszabbul fizető munkájuk van, egymást figyelik árgus tekintettel, hogy a "naplopás" legapróbb jelét is észrevegyék, mert szerencsétlenek full meg vannak győződve arról, hogy azért kerülgeti őket, meg a családjukat az éhhalál, mert a gyárban a szomszéd soron Gyurika 1 perc 40 másodperccel többet szánt az ebédjére.

Fogalmam sincs, hogy miért viseled szíveden a vérszívók megítélését, kérdező.

Kemény munkával NEM lehet dollár milliárdokat keresni. Ez egy szép, kövér hazugság, amit a tolvajok nyomnak le a közönséges emberek torkán, ti pedig szinte kéritek a repetát.

Nem akarok az a tipikus "bezzeg a régi szép időkben" gyökér lenni, de voltak idők, amikor azokat, akik miatt nem jutott kenyér az emberek szájába guillotine elé vezették, most meg jöttök ezzel az agyhalott "Miért van az

- uhhh t-t-tudom ám hogy nem mindenki ilyen szörnyű - de miért van az, hogy egyesek (merjem-e kimondani...) NEM SZERETIK A GAZDAGOKAT???? Hogy lehet ez?? Hiszen mindenki tudja 22.412.001.613.149 forintot (puszi Bill<3) kemény munkával, kitartással ÉS BECSÜLETES, ETIKUS munkával össze lehet szedni."


Őszintén a retardáltság egy teljesen új szintje az, aki azt hiszi, hogy van olyan munka, ami megér ennyi pénzt, és a gazdaságban sem járatos aki szerint nem b....sz el M.I.N.D.E.N.T a vagyon halmozása. Na mindegy, a leszavazott #3 jókat írt, szavazzatok le engem is, nehogy nagyon sérüljenek a gazdagok érzései...

2018. jan. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem, hogy ha felteszek egy egyszerű kérdést, miért hiszi azt pár ember, hogy az adott téma lelkes szószólója vagy, vagy hogy meghatározza az életemet?


"Fogalmam sincs, hogy miért viseled szíveden a vérszívók megítélését, kérdező. "


Eszembe jutott, feltettem. Még csak véleményt se formáltam, nagy ügy.


Nem én pontozgattam senkit.


3-asnak és utolsónak: értem, amit mondotok, de pl. ülni a pénzen lehet azért is, mert az is hülye, aki sokat keres, majd 5 Ft-ot hagy az unokáira. És akkor kapásból bele is botlottunk: pl. örökölni is lehet sok pénzt. Még ha az apuka/anyuka szemét módon is kereste meg, arról a gyerek már nem tehet. De egyes zenészek is milliomosok.

2018. jan. 21. 13:27
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
De legdurváb amikor a vezető multik úgy reklámozák magukat ha ezt terméket meg veszed 10 ft támogatod az alapitványukat ami segít majd.Ennél gericteleneb már nem is lehetne egy válalat ami tudna segíteni de abban mi lenne az üzlet.Ja meg vannak ezek a luxus házak tele minden vacakal de ha neked nincs munkád 3 hónap után hajléktalan leszel.És ami ennél is durváb ha indul ingyenes kébzés nem az kapja meg aki rá szorul hanem a milliárdos.Mert szeretik ki használni a lehetőségeket hiába van neki 10 diplomája a kapcsolatai miatt mehet nem is kell neki csak had szivason már másokat mert gazdag.
2018. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

*képzés

*hadd (had=hadsereg)


Bocsi.


"Ja meg vannak ezek a luxus házak tele minden vacakal de ha neked nincs munkád 3 hónap után hajléktalan leszel."


Ez alatt mit értesz?

2018. jan. 21. 19:49
 10/15 anonim ***** válasza:
Azt hogy, 1 embere 10 fürdöszoba van meg wc mellé 3 szoba sokan albérletben laknak ha nincs munkája nem tudja fizetni és hajléktalan lesz ha le jár 3 hónapos elátási támogatás ami fizetése 60%.A másik afrikában a gyerekek 60% nem jár iskolába és nagy részük meghal maláriában mert nem tud vásárolni 1000 ft gyószert.A Mészárosnak meg a gyerekei most nyertek pályázatot de ki számolja már mennyit.Mások meg hajléktalanok nincs 1000 ft ja de még iskolába semm járhat vagy kukázik amig a gazdag 12 luxus házat veszi 10 wc-vel 1 embernek.
2018. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!