Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám az alvásigényeme...

Hogyan tudnám az alvásigényemet csökkenteni? Vagy a minőségét javítani? 21F

Figyelt kérdés

egyetemre járok, emellett vannak egyéb teendőim (alkalmi munkák, meg ilyenek..)

éjjelente általában 6-8 órát alszom hétköznaponként, de ezeke után gyakran teljesen kiütöttnek érzem magam. Hogy érhetném el, hogy sok híres emberhez hasonlóan nekem is elég legyen sokkal kevesebb alvás, vagy legalább hogy kipihenten ébredjek fel?

zavar hogy annyira lusta vagyok, hogy eez a tanulmányaimban, életvitelemben is gátol...



2017. szept. 30. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Pihenjél többet. Nézd erre időt kell szakítanod, eleve olyan életritmust kell kialakítanod hogy beleférjen.

Amikor én elkezdtem dolgozni, plusz mellette tanultam, hobbim volt, illetve időnként plusz munkákat is vállaltam hogy legyen több pénzem, illetve nem beszélve arról hogy akkor kezdtem el külön háztartást vezetni, nem úgy voltam mint más akkori 21 éves hogy a szüleivel él, dolgozik, hazamegy és jó minden, nekem főznöm kellett meg minden.


Eleinte jól bírtam azt hogy hétköznapokon alig 6 órákat alszom és reggeltől estig csinálom amit kell, de egy idő után kikészültem. Hétvégén többet aludtam akár 9-10 órákat is, de amikor eljött az az idő amikor ez sem fért bele akkor kezdtem kikészülni.

Teljesen át kellett alakítanom a mindennapjaimat, és úgy döntöttem ha végzek a sulival, akkor hétköznap ha tehetem előre főzök több napra, egy lazább hétköznapon takarítok, mosok, és lefekszek hamarabb, nem érdekel mikor kezdődik a kedvenc sorozatom, meg ha nem fért bele az online játék vagy a haverok, hát nem fért bele. Az állandó hétvégi bulizásról is leszoktam mert az is csak úgy vitte el az energiámat, 3-4 hetente eljártam és az elég volt.

Mivel megtanultam időbe lefeküdni, megtanultam normálisan aludni úgy hogy magamtól fekszek le, és amikor ébredni kell akkor ébresztés után nem nyomok szundit, meg másodlagos ébresztést, nem, beállítottam egy időpontot amikor ébredni kell, és amint csörgött ébredtem, felöltöztem, megittam egy kávét, ettem pár szem péksüteményt hogy mégse éhgyomorral menjek be munkába, és amikor olyan idővolt biciklivel mentem hogy mozogjak, több friss levegő kerüljön belém, nem kényelmeskedtem autóval, így hogy mozgásba voltam, felpezsdültem szinte, és annyira aktív lettem hogy azóta is bírok mindent. Normális életvitelt alakítottam ki, csináltam rendszert, többet alszom, hogy beleférjen és ez elmondásokkal járt, de ez van az élet ilyen. Szórakozásra meg ott a hétvége.

2017. szept. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nem lustaság, hanem alvásigény. Nem mindenkinek olyan kevés az alvásigénye, mint egyes híres embereknek. Nézz utána a többi híres embernek is, és rájössz, hogy mindegyikük úgy tudott híres lenni, hogy bármennyi is volt az alvásigénye, kielégítette. Minden más csak azután következhet. És ne legyen miatta bűntudatod, hogy kialszod magad. Inkább amiatt legyen, ha nem.
2017. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!