Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire értetek egyet azzal...

Mennyire értetek egyet azzal a mondással, hogy "aki azt mondja magáról, hogy érett, az valójában nem is érett"?

Figyelt kérdés

2018. jan. 22. 06:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. Ugyanígy igaz több szóval is, pl "aki azt mondja magáról, hogy intelligens, az valójában nem is intelligens". Vannak dolgok, amiket az ember nem mond magáról, hanem kimutat. Ha kimondod, az csak azt bizonyítja, tudod, hogy annak kellene lenned, de nem vagy.
2018. jan. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak az emberi tulajdonságok közt olyanok, amik csak akkor igazak, ha mások állítják, nem pedig az illető önmagáról.

.

- "Jó fej vagyok!" - közben olyan bunkó, mint a 100 éves tölgy törzse;

- "Okos vagyok" - de nem veszi figyelembe, hogy minél többet tud valaki, ráismer, hogy az ismeretlen dolgok száma jelentősen megnőtt;

- "Érett vagyok" - közben gyerekes módon gondolkodik/viselkedik.

- Lehetne még sorolni.

2018. jan. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljes mértékig, 14-5 éveseknél divat ez, röhejes inkább
2018. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem mondás. (zárójelben megjegyezve). Bár tény, hogy aki magát fényezi az minden, csak nem érett. :)
2018. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azért picit látok benne ellentmondást, csak a magyaroknál nem divat az hogy a saját erényeidet ismerd el. Szóval, honnan tudod, hogy olyan mondja magára, akire ez pont nem igaz? Mi van ha azért mondja, hogy tudd, hogy ez igaz rá?
2018. jan. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem ismerek ilyen mondást. ez esetleg egy mondat.
2018. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy jó érett banánt...
2018. jan. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A világon az emberi ész az egyetlen, ami igazságosan lett elosztva. Mindenki úgy érzi, hogy neki több jutott, mint másoknak.

Ugyanilyen elven műxik az érettség is. Kamaszkorban mindenki úgy véli, hogy ő érettebb a kortársainál. S ebben a hitében a szülő is megerősíti, mert az anyukák is úgy szokták látni, hogy az ő csemetéik messze megelőzik érettség terén a többieket.

2018. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Josephine Harkay ***** válasza:
Mellesleg megjegyezve, az agykéreg (cortex) 28 éves korban éri el a tetőpontját.
2018. jan. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!