Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tanácsolnátok egy nagyon...

Mit tanácsolnátok egy nagyon tehetséges embernek, akinek sok felmutatnivalója és eredménye van, de semmi önbizalma nincs?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, mielőtt bárki mondaná :)


Hozzám nagyon közel állóról van szó, egy éve már hogy teljesen bezárkózott, nem dolgozik, nem kontaktál, a legkisebb visszautasítást is kudarcként éli át.


Pedig van neki egy jogi és egy külföldön szerzett angol közgazdász diplomája, beszél négy nyelvet folyékonyan, gyorsan tanul, jó és használható ötletei vannak, közben még a művészetben is nagyon szépeket alkot, szobrai vannak, festményei, nagyon jól versenytáncol, versenyeket nyert, egyetemi és posztgrad ösztöndíjakat, utána doktorizott. És basszus, nem dolgozik semmit, otthon van, és figyeli a facebookot, hogy ki mennyire előbbre jár (harmincas és rajta van a család-gyerek-frász) és magábaroskad olyanoktól is, hogy valaki pl: bejelölte a facebookon de nem ír semmit, vagy hogy megbeszéli egy volt professzorával a találkozást és a prof lemondja - ennyi elég neki, hogy önmagát mélyen és bántóan, az én fülemnek is sértően leminősítse.

Szörnyű nekem látni és hallani, hogy ez a tehetséges ember szinte rugdalja magát, amiért szerinte nem tehetséges.

És nap nap után nem indul el a dolgai után, visszaveti egy pár hülye braomnak a visszautasítása.

És nem tudom megértetni vele, hogy muszáj lenne már lépnie, ő magábaroskadt és a tehetséges dolgai, sikerei ellenére keményen hisz abban, hogy biztos csak véletlenül vannak sikerei. Nagyon bánt, mit tegyek?

A világnak olyan sokat tudna adni az okosságával, a kifinomultságával és a szakmaiságával. De a legkisebb negatív dolgot is hatalmas kudarcnak látja, ahelyett hogy vállrándítva továbbállna.


Nem tudom elképzelni, mit tegyek, tegyünk már vele.

Volt pszichológusnál, de nem volt tőle boldogabb, mert végülis nem pszichés beteg, csak önbizalomhiányos, mondta neki a pszichológus. Neem tudom, nem értek hozzá.


Mit tehetnék, hogy segítsek neki?



2018. jan. 26. 03:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire engedheti meg ezt az ismerősöd, de talán nem ártana, ha egy időre (talán fél év) félretenné az életét úgy ahogy van, gondokkal, felelősségvállalással, facebook ismerősükkel együtt, és utazgatna, bejárná a világot. Egy művésznek ez kifejezetten jót tesz, ráadásul ki is szakadna a gubójából úgy, hogy ez kellemes élményekkel párosul, nem pedig hatalmas felelősségvállalással. Minél többet marad elzárva az élettől, annál jobban kisiklik a lába alól a talaj, és annál nehezebb lesz visszailleszkednie a társadalomba, szóval mindenek előtt tényleg ezen kéne változtatni. Ha meg nem engedheti meg magának a világjárást, akkor már az is lenne valami, ha rendszeresen eljárna helyekre, találkozna új emberekkel, még akkor is, ha ehhez nagyon nincs kedve.

És az alkotáshoz meg a net segítségével visszatérhetne; vannak olyan oldalak, ahol amatőr művészek osztják meg az alkotásaikat, és ilyen helyeken általában mindenki dicsér mindenkit, ami jó ego növelés lenne neki.


Szóval ja, max annyit tehetsz érte, hogy megpróbálod egy kicsit kilökdösni a világ felé, de végül a saját problémáival neki kell szembe néznie.

2018. jan. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lcps válasza:
Az átmeneti rosszkedvet száműzhetjük, ha tudatosan teszünk azért, hogy jobb kedvünk legyen: Járjunk emberek közé, társaságba, tereljük el gondolatainkat a bennünket olyannyira nyomasztó dolgokról. Mozduljunk ki a négy fal közül, tartózkodjunk minél többet a friss levegőn. A sport, a testmozgás szintén komoly hangulatjavító, elvégre ilyenkor a szervezetben a „boldogsághormonnak” is nevezett endorfin szabadul fel.
2018. jan. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Én csak azt nem értem hogy teheti meg valaki hogy nem dolgozik, csak ül otthon? Ki tartja el? Valakin élősködik? Mert akkor az lenne a megoldás hogy elzárni a pénzcsapot és rögtön rákényszerül hogy munkát keressen. És ha egyszer kilép az életbe végre változna minden. Az ilyen céltalan otthonlét nagyon rossz hatással van az emberekre.
2018. jan. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha engem kérdezel, én azt tanácsolom, hogy menjen el egy pszichiáterhez is, mert a pszichológusok 3/4-e csapnivaló okostojás, a pszichiáter viszont tanult orvos. Nem kell gyógyszerekkel tömnie magát, csak menjel el, a doki mit mond.

Tapasztalatból írok sajnos, a magas intelligencia és a jó művészi érzék általában akkor párosul ilyen jól, ha a delikvensnek mentális betegsége van, a leggyakoribb ilyen a bipoláris zavar. Nézz utána, hány művész szenved/szenvedett tőle. Nekem is az van, és amit leírtál, rám is igaz: több művészi ágban jeleskedem - állítólag -, de mostanra leálltam szinte mindennel, mert semmi nem inspirál, nincs önbizalmam. Több nyelvet beszélek, de nem merek megszólalni. Én is túl szigorú vagyok magammal szemben, képtelen vagyok örülni a sikereimnek, megtalálom bennük a legkisebb hibát is. Nem járok el itthonról, nem is tudok, agórafóbiám van. Neki is lehet talán egy minimális.

Bipoláris zavar.

Remélhetőleg neki nincs ilyen baja, lehet simán csak kiégett, hacsak nem nyugdíjaskorú, igencsak hajszolnia kellett magát ahhoz, hogy ennyi mindent elérjen... de mindenképpen javasolt egy komoly orvost meglátogatni, ha az is azt mondja, hogy csak önbizalomhiány, akkor aktívan megpihenni kicsit. Feleslegesen rontja el olyasmi miatt az életét, amin valamennyire lehet javítani.

2018. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapból nem értem, hogy ilyen renoméval rendelkező ember hogy gondolhatja magáról azt, hogy kudarcos és lúzer?


Biztos hogy nem sok ilyen futkos a világban, ennyi mindennel olyan sok lehetősége van!


Szerintem beszélgessetek, sokat-sokat, ne is annyira bíztasd, lehet, hogy idegesíti és ellenkező hatást vált ki, arra gondolok, hogy mivel mindenki azt tolja neki, hogy hű milyen tehetséges, ezért méginkább nem enged magának hibázást, közben belevonódik abba, hogy alig mer már mozdulni, nehogy hibázzon.


A hülye barmokat ki kell osztani, mindegy kiről van szó. A volt tanárom akiről 11 évig azt gondoltam, hogy támogat és rendes, kibbaszottt velem, addig jó voltam neki, amíg ingyenfordító kellett, most, hogy nekem kellett segítség, pofátlanul lekoptatott, úgyhogy megköszöntem a segítségét, és kellemes csalásokat kívántam neki. XDXDXDXDXD

A prosztója, azt hitte még mindig a kis csicska tanítvány vagyok az egyetemi padsorban.


Nem hiszem, hogy borderline lenne, ahogy az előzőírta, mert azok szélsőségesek, ahogy leírod, nekem inkább az jön át, hogy konstans be van fordulva, innen kellene kihúzni bulival, partyval, táncolni vinni.

2018. jan. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha közel állsz hozzá annyira, hogy meg tudod reformálni az étrendjét, írj privit. Valószínűleg tudom a megoldást.
2018. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!