Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A barátnőm depresszióban...

A barátnőm depresszióban szenved, mit tanácsolnátok neki?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat mondott nekem, amelyeket tenne magával, hogy az már számomra is félelmetes./ vagdosás stb./ Gyakran mondja, hogy ő már nem szeretne élni, számára az élet már nem ér semmit. Tudni kell róla azonban azt is, hogy nagyon érzékeny tud lenni és néha vannak ilyen "életkedvtelen" hullámai. Mindenesetre nem szeretném elveszíteni, mit tanácsoltok neki? Minden egyes választ nagyon szépen megköszönök. :)

2017. máj. 8. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy forduljon szakemberhez, mert ezen könnyen lehet javítani, változtatni. Nem kell az életet önmarcangolásban és depresszióban leélni, a gyógyulásnak is adni kell esélyt.
2017. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idősek vagytok?

ha fiatalok, akkor szólj a szüleinek! ha nem csak tini butaság, hanem komoly betegség, akkor jobb ha időben tesznek ellene!


24F

2017. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Csak tinihülyeség. Semmi baja.
2017. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Már nem azért, de szerintem kamuzik. Az igazi depisek nem mondogatják.


Az ilyenekről mindig az a Doktor House epizód jut az eszembe, amikor a csávó meg akar halni, erre House elkezdi fojtogatni, az meg kapadozik meg levegőért kapkod.

2017. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Na ugye hogy jobb levegőt venni?
2017. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Először is, attól, hogy fiatal, nem lehet egyből rámondani, hogy "tini hülyeség", egy gyerek is lehet depressziós, nem csak a felnőttekkel történnek rossz dolgok, ugyanakkor örökölhető a hajlam, amihez nem feltétlenül kell kitörnie a 3. világháborúnak, hogy majd aztán az kiváltsa nála. Másodszor, elég kevés ez az infó amit adtál, ezt minden 5. emberre rá lehetne húzni, de én azt mondanám, hogy ha látod rajta hogy tényleg halál komolyan gondolja és nem csak sajnáltatja magát, csak akkor szólj a szüleinek mert ha állításod szerint nagyon érzékeny, akkor csak még sz@rabb kedve lesz amiért elmondtad a szüleinek, ergo kiadtad a "titkát".

Egyébként meg valóban, ez minimálisan hasonlít arra mikor valaki függő (alkohol/drog..) nem akarják bevallani mert szégyenként élik meg, nem mernek segítséget kérni stb.

Ha vagdosni akarja magát, meg fogja tenni, mert ez egy olyan dolog amivel levezeti a feszültséget, haragot és ha tényleg komoly a baj, valószínűleg rejtegetni fogja a hegeket, de legalább is nem lesz büszke rájuk.

Ha csak ezt csak neked mondta el, érezd magad megtisztelve, megbízik benned ennyire, ezért segíts neki.(tapasztalat)

2017. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Pszichológus. Most.
2017. máj. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Mindenképpen forduljon a barátnőd orvoshoz.

Akik azt mondják, hogy ez tinihülyeség, valószínűleg tévednek, valamint igen szerencsések, mert sosem tapasztalták, milyen tud lenni egy ilyen idegrendszeri megbetegedés. Mert igen. Ez nem összekeverendő a szimpla "ma úgy nem érzem jól magam", vagy pedig a szomorú, kedvtelen állapottal. Ez igenis egy ugyanolyan betegség, mint a tüdőrák vagy bármilyen szervrendszeri megbetegedés. A társadalom azonban igen nagy tévhitben él, hogy ezt pár Pinteresten talált pozitív gondolatos idézettel, vagy olyan barátokkal, akik ahelyett, hogy felfognák, hogy te beteg vagy, és támogatnának, hogy menj el orvoshoz, nap mint nap a képedbe vágják, hogy "Mosolyooogj, úgy majd minden szebb lesz, nekem elhiheted!" vagy a kedvencemet, hogy "Aj, legyél kicsit pozitívabb, olyan rossz rádnézni!" meg lehet oldani. Nem! Egyáltalán nem lehet! Valamint ez egyáltalán nem tinihülyeség. Ez egy népbetegség Magyarországon. Sajnálatos módon. Attól még, hogy nem háborúsújtotta és éhező területeken élünk, és esetleg megengedhetjük magunknak azt, hogy mindenféle almás termékeket vegyünk, utazzunk, ilyesmik, az még nem jelenti azt, hogy nem alakulhat ki a depresszió a magyar embereknél. Nem ettől függ. Akár egy kisgyerekkori trauma, hogy eltörték a traktorodat (gyenge példa, de szerintem érthető), esetleg egy családtag elvesztése, iskolai bántalmazások (akár szavakkal is, mivel léteznek különösen érzékeny emberek is!!

2017. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Bocsi, az utolsó voltam.

Elküldtem a választ, mielőtt befejeztem volna a mondandóm.

Tehát a lényeg, hogy elhessegessem kicsit a tévhiteket:1. BÁRMILYEN negatív élmény miatt kialakulhat depresszió. Nem kell ahhoz árvának vagy éhezőnek lenni. Igenis egy jobb körülmények k

2017. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Oké béna vagyok :)

Megint én.

Tehát egy jobb körülmények közt élő ember is lehet depressziós.

2. SEMMIKÉPPEN ne mondd a barátnődnek, hogy ne tegye ezeket a dolgokat, neki csak ez lebeg a szeme előtt, sajnos. Azt se mondd neki, hogy majd jobb lesz. Nem lesz jobb. Akarattal a vesekő se gyógyul meg, ez se fog. Inkább vezesd rá, hogy legyen akaratereje elmenni orvoshoz, pszichológushoz, és hogy ne szégyellje, rengetegen depressziósak manapság.

3. A tinipcsázóknak üzenném, hogy igazán szerencsések, hogy még nem tapasztalták ezeket a tüneteket, de akkoe inkább kussoljanak. Köszönöm.

Neked/Nektek pedig kitartást, kedves kérdező!

2017. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!