Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen degeneráltak a...

Miért ilyen degeneráltak a fiatalok?! Mi történik?!

Figyelt kérdés

19 éves vagyok.

Facebookon, híradóban, akárhol egyre többször látom, hogy hol hazánkban, hol külföldön fiatalok gyilkolásszák egymást és másokat..(meg fiatal felnőttek is)

Itt volt nemrég ez a 17 éves gyerek amelyik elvágta a barátnőjének a torkát, meg az aki elvileg "inspirálta". Most épp egy orosz esetet olvastam, a velem egykorú srác megölte a barátnőjét és közösült vele többször is, majd megölte magát..

Egy kaliforniai 28 éves srác megölte a szüleit, mert eltört a fülhallgatója...

Ott volt tavaly az a 15 éves kölyök amelyik megölt két hajléktalant. Szintén tavaly neonáci nézetei miatt ölte meg egy srác a barátnőjét, 17 évesen..


Akár a hazai akár a külföldi eseteket nézem, mindig elborzadok hogy komolyan idáig fajultunk? Miért kell féltékenységből, idióta nézetek miatt(bár ez sajnos fennáll mióta világ a világ...) , meg minden baromság miatt kioltani egy vagy akár több ember életét? Miért nem lehet elfogadni, hogyha vége van valaminek? Persze idióták mindig is voltak (maximum nem kaptak annyi reflektorfényt mint manapság), lesznek, de ezt azért már erős túlzásnak érzem.. Velem is történtek dolgok, volt néhány kudarcom, de akármi is van soha nem lennék képes ilyesmire.


Ha az ilyen radikális példáktól eltekintünk.. Közvetlen környezetemben is sokszor olyanokat látok, hallok, tapasztalok (suli, osztálytársak stb.) hogy csak úgy lesek. Néhány osztálytársam ma szünetben azt ecsetelgette, hogy mennek hétvégén egyikük szülinapi bulijára, melyik csajokat fogják elhívni és khm... miket fognak velük csinálni. Lerondáztak egy lányt, mert nem volt túl nagy méretekkel megáldva (Egyébként egy végtelenül aranyos, és nagyon szép lányról van szó, és igen nincsenek szupermodell idomai, de szerintem-és barátaim szerint- pont illenek hozzá a méretei). Néhány srác azért akart megverni egy másikat, mert nem adott nekik cigit (Nem is dohányzik a gyerek. Koppra mint a sapkás-nyuszis vicc. Ha van akkor azért, ha nincs akkor azért.)

Legjobb haverom mesélte, hogy egy hajléktalan ember ételt kért. Egy lány csoport egyik tagja elővett egy fél szendvicset, úgy tett mintha odaadná az embernek, és mikor már majdnem átadta, ledobta a földre és rátaposott...


Napestig tudnám még sorolni a dolgokat, de már így is túl sokat írtam. Tisztában vagyok vele, hogy ugyanezen dolgok a felnőtteknél is előfordulnak, de úgy veszem észre hogy az ő többségük érett, és normális.. Az én korosztályomnál pont fordítva van. A fiatalok régebben is fiatalok voltak, jártak bulizni, ittak, verekedtek. De legrosszabb esetben sem mentek el szerintem idáig mint most. (vagy legalábbis nem ennyien)


Elnézést kérek a néhol vulgáris fogalmazásért, és a felsorolt negatív példákért.



2018. jan. 26. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

"Tisztában vagyok vele, hogy ugyanezen dolgok a felnőtteknél is előfordulnak, de úgy veszem észre hogy az ő többségük érett, és normális.. "


Rossz megfigyelő vagy.

2018. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"A fiatalok régebben is fiatalok voltak, jártak bulizni, ittak, verekedtek" Honnan tudod, ha nem voltál akkor fiatal?


Harminc éve is voltak ilyenek. Csak most az információáramlás miatt több ilyen esetről hallunk.

Én jó nevű iskolákba jártam, mégis olyan sztorik voltak, hogy elképesztő. Nemi erőszak, durva verekedések, agresszív falkák. Volt olyan osztálytársam, aki meg akart késelni egy lányt részegen sulibulin, utána többség úgy tett, mintha nem történt volna semmi, mert jó tanuló volt a srác. Volt olyan lány ismerősöm, aki hangosan röhögött a fogyatékos embereken az utcán. Sorolhatnám. Genyók mindig lesznek.

2018. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy adott ember viselkedése nagyon sok mindentől függ, neveltetés, család, környezet, baráti társaság, stb. Régen is ugyanennyi brutális, és elszomorító eset volt, csak az emberek erről ritkán értesültek. A tinik többsége kinövi egy idő után ezt a kötekedő, és agresszív viselkedést. Egyenlőre így próbálnak tiszteletet (?) és elismerést szerezni a barátaiktól, megjátsszák magukat, stb. A kamaszkori, és fiatalkori gyilkosságok mögött pedig egyszerüen szimpla elmebetegség, vagy pszichés zavar van. A féltékenységből elkövetett gyilkosságoknál is hasonló a helyzet, ott annyira elvakítják az embert az érzelmei, az indulatai, az elfojtott agresszió, hogy egyszer csak kirobban. Nem kell hozzá túl sok, pár perc eszetlen tombolás, és valaki máris holtan végzi.
2018. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Mert a te generációd egy degenerált és életképtelen massza.

Büdösek, szerencsétlenek, buták, péntek estétől vasárnap estig be vannak bszva, nem tudnak írni-olvasni, a fiúk lánynak öltöznek a lányok meg úgy mint valami szakadt ribi, köpik ki a taknyukat a buszmegállóban, hétvégén odahánynak bárhova, összecsinálják magukat ha megisznak 3 pohár bort.

Nincs jövőképük, nem képesek önállóságra, semmi józan eszük nincs. A szüleik is debilek, akik most szülnek azokra meg még inkább igaz ez.

35N

2018. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Ma minden negatív történés sokkal nagyobb nyilvánosságot kap a kommunikációs technológiák fejlődése miatt. 100 éve sokkal többen haltak bele kocsmai bicskázásba például, de pár faluval arrébb se volt már hír. Nálunk sem volt még hír a 90-es években sem az, ami hazánk határain kívül történt (leszámítva egy-két tömegszerencsétlenséget, leghírhedtebb sorozatgyilkosságokat).


És vannak ma is hihetetlenül értelmes fiatalok is. 5 éve síelésből hazafele egyszer gimisek buszára kérezkedtünk fel (autóval jött barátunknak haza kellett előbb mennie). Feltűnt, hogy mennyire kulturált fiatalok. Aztán nem csodálkoztam, miután megnéztem, hogy náluk 4,8 az évfolyam érettségi átlaga.


Most is:

[link]

2018. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki meg igényes fiatal, az 10 éves kora után már most sem hülyék társaságában szocializálódik. (Régebben általánosok felső tagozataiban voltak értelmesebb külön osztályba válogatva, ma meg mehetnek 8 osztályos gimibe.Ö
2018. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Facebookon, híradóban, akárhol egyre többször látom"

Ez csak annyit jelent, hogy egyre többször jut el hozzád az információ. Egyre több információ, egyre gyorsabban.


"komolyan idáig fajultunk?"

Nem. Az ember mindig is ilyen volt. Pszichopaták, beteg emberek mindig is voltak. Féltékenységből is mindig is öltek embereket.

2018. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy messze nem normálisabbak a felnőttek. Sőt, sokkal rosszabbak is tudnak lenni.


Szerintem alapvetően több baj van:


1. Hiába fejlődik a világ, az ember nem fejlődik vele. Ugyanúgy megmaradt a többség két lábon járó állatnak.

2. MOCSKOSUL SOKAN vagyunk. 200 éve még 1 milliárd ember sem volt a földön. De még nagyszüleink, szüleink korában is "csak 2-3 milliárdan voltunk. Most meg ott tartunk, hogy 7,5 milliárd ember.

3. Túlságosan felgyorsult a technika miatt a világ. Ömlik az információ a nyakunkba mint a szar. 100 éve még tized ennyi információ nem jutott egy emberre. Sokan írni-olvasni sem tudtak, ha a szomszéd faluban meghalt valaki és híre ment, akkor megvolt az életre szóló történet. "Amikor a Józsi megölte a Lacit". Manapság meg élőben közvetítenek a WC-ről is az emberek.

2018. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A sokaságból kiragadsz példakat, és általánosítasz. Régen is voltak gyökerek, csak akkor nem volt közösségi média, így senki nem tudta meg, ha Mucsaröcsögén a Jancsika bedobott egy kiscicát a folyóba.


Azon meg kár agyalni, hogy változott-e a világ, hiszen mi csak a mostani állapotot ismerjük, tapasztaljuk.

2021. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!