Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magabiztosság a pénztől,...

A magabiztosság a pénztől, sikerektől, poziciótól függ?

Figyelt kérdés

Elhagyott a barátnőm több év után azzal az indokkal hogy már nem ugyanaz az ember vagyok, nem vagyok olyan magabiztos mint régen amiért felnézett rám, megtetszettem neki.

Akkoriban jó állásom volt, saját hitelre vett lakás-autó, sportoltam, mondhatjuk hogy menő voltam. Simán volt mire magabiztosnak lennem.

2 éve elvesztettem az állásomat, beteg is lettem, nem tudtam tovább azon a szinten dolgozni! Lejjebb kellett adni az igényeket. Előtte már elértem hogy főnöki pozicióban voltam beosztottakkal, utána újra meg kellett tanulnom “becsicskulni” egy trágya munkahelyen a nálam sokkal butább, tanulatlan főnöknek. A sportot abba kellett hagynom, az autót eladtam mielőtt viszi a bank.

Én is érzem hogy megváltoztam! Barátnőm szerint mindig tetszett neki ahogy beszélek a nőkkel, még az sem zavarta ha ő is ott volt. Bírta hogy elértem amit akartam, rámenős voltam és magabiztos. Legutóbb saját magam vettem észre hogy egy eladó lánytól segítséget kérve zavarba jöttem, remegett a lábam. Előtte ez kb fordítva történt volna. Ezt vette észre a barátnőm. Ultimátumot adott hogy 3 hónapom van visszaszerezni az önbizalmamat, nem sikerült! Honnan is lenne, ha alja munkát végzek az iskoláim ellenére, akik felnéztek rám azok már lenéznek, csicskulnom és kussolnom kell egy olyan főnöknek akit még beosztottamnak se vettem volna fel, de a betegségem miatt tűrnöm kell. Mire legyen önbizalmam? Elvárható ez? Lehet önbizalmat építeni erre ahol most tartok? Anyám mondja hogy a bajaim ellenére összeszedtem magam és dolgozok, ez a legnagyobb dolog, lenne mire büszkének lennem. De én nem így élem meg!


2018. jan. 29. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
NEM (csak)
2018. jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az önbizalom nem pénz és beosztásfüggő.

Mondom ezt neked úgy, hogy életem során voltam már lent és fent is.

Az önbizalom önismeret és intelligencia kérdése, nem státuszé.

A bugris főnökhöz is lehet alkalmazkodni intelligenciával és pont az ilyen nehézségek leküzdése növeli az önbizalmat.

A barátnődet meg zavard el, mert ő rongálja legjobban a negatív hozzáállásával az önbizalmadat!

2018. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fordítva. A sikereid függenek a magabiztosságodtól.


(A kérdés magyarázatát nem olvastam el bocsi.)

2018. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mansour ***** válasza:
47%

Nem gondoltam volna, hogy erre a kérdésre nem fog normális válasz érkezni. Szerintem, ha valaki ugyanebben a helyzetben továbbra is full önbizalommal, változatlan viselkedéssel és mentalitással éli tovább az életét, azzal nem stimmel valami. A magabiztosság igenis a pénztől, sikerektől, poziciótól függ, és viszont, ezek a dolgok pedig nagyban függnek a magabiztosságtól. De önmagában a magabiztosság nem elég ezek eléréséhez. Ha valaki átél egy ilyen "zuhanást", akkor teljesen természetes, hogy elveszti a korábbi magabiztosságát. Van aki az önbizalomhiányt hamis magabiztosság építésével igyekszik ezt kompenzálni, és ez valamilyen szinten működhet is, de nagyon veszélyes dolog, mert nagyot lehet vele bukni. Az önbizalom akkor értékes és akkor marad meg nehéz helyzetekben is, ha stabil alapokra épül. Az alaptalanul felépített magabiztosság könnyen elveszthető, és hát, Kérdező, úgy tűnik, hogy a te korábbi magabiztosságod is meglehetősen alaptalan volt, csak a külső körülményere épült, és a körülmények megváltozásával össze is omlott. Most meg kell alkudnod a helyzeteddel, és akarsz még valaha önbizalmat, akkor az most már stabil alapokra kell építened. Lassan, lépésről lépésre haladva, a sikereidet és kudarcaidat kielemezve, a tanulságokat levonva. Törődj bele, hogy a korábbi magabiztosságodat talán soha nem fogod visszanyerni, de az önbizalom, amit mégis sikerül felépítened, az tényleg a sajátod legyen, és akkor azt már nem fogod egykönnyen elveszteni. Anyukádnak igaza van, az már jó alapot ad erre, hogy össze tudtad szedni magad! Gondolj bele abba, hogy ugyanebben a helyzetben nem mindenki tudná így megállni a helyét. Ez első lépésként már jó alapot adhat az önbizalomépítéshez.

És hát, kaptál még egy nagy leckét: olyan párt keress, aki téged szeret, és nem a státuszodat!

2018. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a kiegészítésed, de szerintem ez a kettő nem feltétlenül jár együtt. Nekem nincs sok pénzem, nem vagyok magas beosztásban, az életem se túl jó, mégis magabiztos vagyok. Mindenki mást akar elérni az életben. Egyeseknek (pl. nekem) már az is jó, ha van munkahelyük. De a magabiztosság nem csak a munkahelynek a hatása, hanem az élet különböző területeinek is. Ha egy ember azt a neveltetést kapja hogy "sose elég jó", akkor lehet ő az ország feje is, akkor sem lesz magabiztos. Szerintem ez személyiségfüggő. Van akik egész életükben önbizalomhiánnyal küzdenek, bármit is érnek el, mások éhbérért dolgoznak viszont mégis tudják mit akarnak.
2018. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mansour ***** válasza:
Ez is igaz, öröklött dolgoktól és neveltetéstől is függ, hogy ki mennyire lesz magabiztos. De azért az átélt tapasztalat is sokat nyom a latba. És tudatosan lehet változtatni, ha az alapvető személyiségünkön nem is, de sok mindenen igen. Aki sikeres, jómódú, és mégis önbizalomhiányban szenved, az valahol nagyon el van tájolva. Túl nagyok az elvárásai önmagával szemben. Ezen, ha nem is könnyen, de lehet változtatni.
2018. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!