Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl érzékeny vagyok? Ha igen,...

Túl érzékeny vagyok? Ha igen, hogy tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Ma összevesztem egy barátommal és majdnem elsírtam magam elötte , pedig nem is mondott sértö dolgokat csak felemelte a hangját. Tudom hogy neki volt igaza , de akkor is fáj ahogy kioktatott.

Gyakran megtörténik velem hogy a sirás határa kerülget amikor megsértenek vagy én érzem úgy hogy megsértettek.

Miért van ez? Mit csináljak?



2018. jan. 29. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is volt nemrég, egy kolléga leüvöltötte a fejem elég alpári módon, és nem volt jogos a sérelme. Bennem meg már hetek óta gyűltek a dolgok szép csendben a benti gondok miatt és elegem lett és elsírtam magam. Rögtön kapcsoltam is, hogy mennyire égő amit csinálok felnőtt nő létemre de nem tudtam abbahagyni.

Nagyon kellemetlen volt és azóta is szégyellem magam, nagyon megaláztam magam pedig nem szoktam mások előtt sírni.

Akkor megfogadtam, hogy többet nem fakadok sírva mások előtt, mondjanak bármit, történjen bármi. Szerintem önuralom kérdése, tudatosan kell formálni a gondolataidat az ilyen szitukban is.

2018. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt velem is régebben!! Amikor kisebb voltam.De tényleg mindenen elkezdtem sírni még olyan dolgokon is ,hogy az infó feladatot nem sikerült befejezni az órán, és ott kellett maradnom óra után.Vagy hogy valaki jobban felemelte a hangját már akkor is. Mindig éreztem hogy elvörösödik a fejem és kijönnek a könnyeim.Mindig kérdezték hogy miért sírsz? Én sem tudtam.Egyszerűen kijöttek a könnyeim.Utáltam !!

Szerencsére mostanság nem nagyon érzékelem ezt.Szerintem sikerült kinőnöm,habár én sem tudom,hogyan.Azt is hozzá kell tennem hogy nagyon félénk voltam,semmit sem mertem...Ma már az önbizalmam is nagyobb.egyszerűen kinőttem:)

2018. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ez a szomorúság később átalakult dühvé, már nem is emlékszem mikor sírtam utoljára, ha most történik valami rossz inkább mérges leszek és le tudom vezetni edzéssel vagy ütök egy nagyot egy asztalra és az előnyös is mert így van aki fél tőlem :)
2018. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!