Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az önértékelés?

Mi az önértékelés?

Figyelt kérdés
Azt mondták rám nincs önértékelésem. De mi is az önértékelés? Ha azt mondom felsőbbrendű vagyok és többet érek mint ez vagy az azzal most magas az önértékelésem vagy az egoizmusom magas?

2018. jan. 31. 06:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Doktorúr kérem hát ezt önnek kell tudnia. :D
2018. jan. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem örülök a válaszodnak. Én mechatronikával foglalkozom nem pszichológiával. De lassan be kellene illeszkedjek a társadalomba.
2018. jan. 31. 06:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Az önértékelés akkor jó,ha mások véleménye közel azonos az önmagadról alkotott képpel.Kérdezz a hozzád közel állóktól ,akik szeretnek téged:milyennek ismernek? Minden ember ért valamihez és tiszteletben tartjuk ha ahhoz nem ért amiben mi vagyunk erősek!
2018. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem aki ezt mondta neked, az azt se tudta, hogy mit beszél és mi a szó jelentése. Gondolom azt akarta mondani, hogy nincs önbecsülésed! Az önértékelés az az, ahogy magadat látod, önmagadat értékeled. Van aki többnek hiszi magát annál mint aki valójában, van aki meg kevesebbnek. Mindkettő rossz. Ha egyezik a véleményed saját magadról azzal, mint amit mások gondolnak rólad, akkor valószínűleg reális az önértékelésed. Az egoizmus meg nem lehet alacsony vagy magas, mert az egoizmus egy fogalom idézem:

Olyan életelv, mely szerint az ember saját magát állítja tevékenysége, viselkedése középpontjába; olyan emberre jellemző magatartás, aki saját, önös érdekeit a társadalom, a közösség és mindenki más érdekei elé helyezi.

De azt szokták mondani valakire, hogy magas az egója. Az ugyan azt jelenti, hogy egoista.

2018. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. jan. 31. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!