Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért tartják gazdagnak...

Sokan miért tartják gazdagnak azt, aki valamivel a magyar átlag felett él?

Figyelt kérdés

Meglátnak valakit egy 5-10 millás kocsiban, vagy a legújabb iPhone-al, esetleg egy drágább karórával és azonnal gazdagnak titulálják.


Egyrészt ez nagyon távol van a valódi gazdagságtól, másrészt lehet hogy mindene hitelre van.



2018. jan. 31. 12:00
1 2
 1/16 Mansour ***** válasza:
95%
Mert a gazdagság relatív fogalom.
2018. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szar a helyzet átlagosan ezért ha valaki átlag felettit lát akkor az már egyből gazdag. Tudom mire gondolsz mert nekem is van ismerősöm aki hitelből vett BMWt meg inkább kevesebbet eszik csak jó cuccokban tudjon járni.
2018. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a kérdés nem fedi a valóságot, amit írsz, amiatt nem tartanak senkit gazdagnak
2018. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Relatív. Én egy 500 forintos akármit is drágának mondok mert annyi pénzem, másnak meg az semmi
2018. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
A gazdagság relatív. Van, akinek a havi nettó 300ezer az ÁLOM, van, akinek ez zsebpénz.
2018. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem tartok valakit gazdagnak tízmilliós kocsi miatt, én is 8 milliósban ülök. Igaz, hogy már 12 éves, de szalonban kb annyi volt. NEM vagyok gazdag.

Igazi gazdagokkal nem találkozik az átlagember, max amikor átfurikázzák őket a városon a Bentleyben. Elkerített városrészekben laknak falakkal körülvett villákban, ahová az átlagember nem jár.

Amikor tehát BMW-s arcokat meg okostelefont bújókat látok, nem arra gondolok hogy de gazdag, hanem arra hogy hány millióval többet fizet vissza a hitelére az eredeti ár helyett?

2018. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Az ilyen "gazdag" emberek csak a külsőségekre mennek, én nem tartom őket gazdagnak. Mert számomra mást jelent a gazdagság.
2018. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap volt egy riport arról, hogy az igazán gazdag emberek már nem adnak a "látszatra". Akinek annyi van, az nem villogtatja a márkákat.

Nem tartok gazdag embernek valakit, aki az általad leírt értékekkel rendelkezik, de ahogy mások is írták, ez relatív. Akinek az én fizetésem is álom marad, az lehet már engem is gazdagnak titulálna, mert van egy viszonylag új lakásunk, két autónk, gyakran járunk nyaralni. Azt nem látják, hogy mekkora jelzáloghitelünk van, vagy hogy az autóink igazából lógó nélküli cégesek. :) Mindenki azt látja a dolgokba, amit szeretne, avagy ami éppen kiböki a szemét.

2018. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Metionin ***** válasza:
100%

Tényleg relatív. Gyerekkoromban gazdagnak tartottam mindenkit, akinek telt kocsira meg nyaralásra. A szüleim is ezeket már gazdagnak tartották, ezt láttam tőlük. Bár hozzánk képest tényleg nem volt nehéz gazdagnak lenni.

Visszafelé is ugyanez, mi tök átlagosnak tartottuk magunkat pedig szegények voltunk. Csak nekünk az volt a megszokott. Nem csoda hogy nekünk mindenki más "gazdag" volt akinek volt egy normális ruhája.

2018. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mert a, egyre többen vannak, akik valóban azok lettek (valahogy);

b, sokan nem gondolnak bele, hogy jónéhány 5-10 milkás autó "csak" céges autó, tehát az adott cég költ rá jobban, nem a használója. Azonban ez nem feltétlen jelenti azt, hogy a használó nem élne jó/vagy jobb módban/ máshoz viszonyítva.

2018. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!