Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha most elég zárkózott,...

Ha most elég zárkózott, önbizalomhiányos vagyok, érdemes olyan helyre elmenni dolgozni ahol emberekkel vagyok körülvéve és muszáj velük kedvesen kommunikálni? 18/L

Figyelt kérdés

Arra gondoltam elmehetnék boltba dolgozni egyenlőre mert az érdekelne, és úgy érzem sokat dobna azon,hogy nyitottabb, kedvesebb, közvetlenebb tudjak lenni az élet minden területén az emberekkel ha eddig nem is ez volt rám jellemző.

Csak az a baj eddig ‘nem mertem’ úgymond kedves, közvetlen lenni mert nem tudom ha eddig nem ilyen személyiség voltam, mostantól mit szólna ehez a környezetem ha eddig zárkózott embetnek szoktak meg?!

Szerintetek jó hatással tudna lenni egy ilyen munka az életemre és a személyiségemre?

Mit szólna a környezetem a változásomra vajon?

Tudnátok valamit tanácsolni?



2018. febr. 1. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. Engem eltanácsoltak, mert túl depressziósan néztem ki. Tudod, csak fapofa és csináltam a munkám és kész. Nem beszéltem, csak ha muszáj volt, akkoris csak annyit, amennyit muszáj volt. Aztán mondta mindenki, hogy rossz rámnézni, aztán kis idő múlva a főnök is megunta. Kellemetlen. Minden munkahelyemen így jártam, de én nem tudok mit csinálni, én ilyen vagyok. Neked sok sikert! Hátha te jobban jársz.
2018. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szerintem jó dolog hogy tenni akarsz ellene, viszont ha boltba akarsz menni dolgozni akkor válogasd meg hogy milyen boltba, pl játèk vagy mondjuk könyvesbolt. Ha egy sima vegyesboltba mèsz v ruhaboltba akkor ott aztán mindenfèle ember van ès sok bunkó vásárló van.

A környezeted pedig el fog fogadni olyannak amilyen vagy, a barátságosabb kedvesebb ènedet mièrt is kritizálnák? :)

2018. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy jártam, mint az első, én konkrétan nem is értem hogy lehet televigyorral nekiállni 12 órázni, körbevéve a bunkó vásárlókkal meg a fszfej kollégákkal, és az okádék főnökkel aki azt élvezte ha szarrá alázhat és porig rombolhatja más önbizalmát...

Azóta még rosszabb passzban vagyok, mint voltam. Tehát rajtam nem segített, jobban gyűlölöm az embereket mint valaha.

2018. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, és nekem sokat használt. De ne eladónak menj, hanem értékesítőnek. Az értékesítő segít kiválasztani a vásárlónak, hogy az igényei alapján mi lenne számára a legideálisabb termék, tehát itt rengeteget tudsz majd beszélni idegenekkel, és ez hosszútávon pozitív személyiségváltozáshoz fog vezetni. Sok sikert! :)
2018. febr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, beválhat a dolog, azzal meg ne foglalkozz, hogy mit szól hozza a környezeted. Nem te lennel az első ember, aki "valtozik".
2018. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Működhet, de olyan helyet keress, ahol ügyfelekkel kell kommunikálni és csak minimális a kapcsolattartás a kollégákkal. Azért jó, mert rengeteget gyakorlod a kommunikációt és mivel a vevőket csak egyszer látod, nem fogsz annyira stresszelni, hogy mit gondolnak rólad. Persze sok hülye van köztük, de egyszer úgyis távoznak, a bolond kollégák viszont megkeseríthetik az életedet.

Nekem a vendéglátás nagyon sokat segített közvetlenebbé válni, most megyek át értékesítő/ügyfélszolgálat munkakörbe, mert elég jól megtanultam a határozott, diplomatikus kommunikációt.

A környezetedet nyugodtan sz*rd le, nem számít a véleményük, a munkára is rá lehet fogni, hogy kivirultál. Mindenki változhat, aki szeret, az örülni fog neki, hogy jól érzed magad, aki pedig nem kedvelt, az ezután sem fog.

2018. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!