Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok érzékeny és...

Miért vagyok érzékeny és haragtartó?

Figyelt kérdés

Már 2 éves korom óta ilyen vagyok. Ha bántottak leszidtak szüleim már akkor is mély sebeket hagyott bennem és amikor anyám csokival próbált vígasztalni ellöktem magamtól. Amikor pedig sírtam nem az a sima sírás volt, hanem az a szipogós sírás amikor az ember megremeg a levegővétel során és a mellkasomban is olyankor nyomást éreztem.


Ez azóta sem változott, már 30 vagyok és most is szavakkal nagyon könnyen meg tud bántani bárki. Sírni már nem sírok persze csak nagyon ritkán könny szalad a szemembe, de egyébként sokáig neheztelek arra és nem felejtem el hogy egyszer megbántott.


Más ember olyan könnyen túl van ilyen apró dolgokon, nevet egyet rajta és másnapra már nem is emlékszik az egészre, de nekem még évek múltán is a fülemben csengenek a sértő szavak.


Nem tudom így születtem? Belém vasn kódolva? Vagy gyerekkori trauma? De nem emlékszem semmire hogy leejtettek volna.


2018. febr. 2. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
"Már 2 éves korom óta"..... már 30 vagyok " Ne siránkozz hanem dolgozz magadon, ha kell szakember segitséggel. Igy csak elb....d az egész életedet a gyülölködéseddel, önsajnálatoddal.
2018. febr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Akkor ne gyere erre az oldalra, mert itt szokás belerúgni abba, aki eleve a földön van.


Egyébként nincs veled semmi baj, ne aggódj. Én is érzékenyebb vagyok a szavakra, csak én 2 rossz szó után orrba verem és akkor jól érzem magam utána. Ezért nem is vitatkozom az interneten, mert itt valahogy mindenkinek nagy az arca és sajnos nem tudom beverni, úgy viszont triggerel. :( Ezt embere válogatja, hogy kit, mennyire lehet megbántani. Úgyhogy nincs veled semmi baj, ne aggódj!

2018. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gond lehet az önértékeléseddel, ill. egy nagy adag megfelelési kényszer is lehet benned, ha ennyire képes vagy mások véleményével foglalkozni. Szerintem egyáltalán nem egészséges dolog ennyire túlérzékenynek lenni, vagy sokáig dédelgetni magadban a sérelmeket, hiszen azzal csak saját magad mérgezed, de a kiváltó okát mi nem tudhatjuk. Tanulj önismeretet, elemezd ki magad alaposan, ha pedig egyedül nem megy, lehet érdemes szakemberhez fordulnod.. Igazából a saját érdekedben, hiszen ez jelentősen ronthatja az életminőséged.
2018. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Vannak hozzád hasonló, túl érzékeny emberek. Nem hiszem, hogy ehhez gyerekkori trauma kell, egyszerűen ilyen vagy.
2018. febr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell túlgondolni ezen semmit, ilyen vagy és kész. Elsősorban azért vagy ilyen, mert nem vagy hajlandó változtatni.

Alapjábavéve, születésétől fogva mindenki érzékeny, de idővel felnő. Nálad ez sajnos nem történt meg.

2018. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!