Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha haragtartó vagyok?

Normális, ha haragtartó vagyok?

Figyelt kérdés

Mostanság ébredek rá, hogy a legtöbb régi "barátomban" csalódtam már legalább egyszer, és szinte senkiben sem bízok meg. A régi sérelmeken egyre nehezebben lépek túl, vagy egyáltalán nem. És már arra sem vagyok hajlandó, hogy második esélyt adjak valakinek. Legszívesebben kijelenteném, hogy nincsenek barátaim. Bennem van a hiba, vagy hosszútávon tényleg jobb feladni a naiv és jóhiszemű életszeméletet?


28/F



2017. nov. 29. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem
2017. nov. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

A szövegben nem igazán érthetõ, hogy akkor most haragtartó vagy bízalmatlan?

Ha valakivel összevesztél jó okkal, akkor érthetõ, hogy nem kérsz többet belölūk, de barátkozhatnál másokkal is. Talán ez nem megy, mert bízalmatlan vagy?


A leírásod alapján nem lehet megmondani, hogy normális-e, ehhez tudnunk kellene példákat arra, hogy milyen kisebb-nagyobb indokok miatt van ez. Ha kis apróságokon húzod fel magad, akkor az nem normális. Ha komolyabb okaid vannak a kapcsolat megszakításra, akkor teljesen érthetõ.

2017. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A régi "barátokban" szinte kivétel nélkül csalódtam. Nem voltak velem őszinték, az évek alatt mindannyian hátba támadtak. Pont a sok régi csalódás miatt vagyok bizalmatlan az új ismeretségekkel.
2017. nov. 29. 09:12
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem jó dolog. A lehetősègeiddel is bizalmatlan vagy így ès nem fogod őket használni.
2017. nov. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges bizalmatlanság sosem árt. De ha mindenkit/mindent elutasítasz emiatt, az nyilván nem lesz jó.
2017. nov. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen az, de nem jó, legfőképpen saját magad miatt.A harag belülről minket marcangol és nem azt aki ellen irányul.Az aki ellen irányul vígan éli a napjait miközben "miatta" magamat emésztem.A naiv életszemléleten jobb változtatni,ezt a sok keserű tapasztalat vonja maga után.Nem működik gomnyomásra.Dettó sok mindenkiben csalódtam barátokban és a szüleimben is.A pálmát egy közeli barátság megszakadása vitte közülük.Az lelkileg nagyon padlóra tett.Egy ideig nem is tudtam rendes kapcsolatokat kialakitani.Mára ez már megváltozott.Tudok újból akár mélyebben is kommunikálni másokkal.Jobbnak élem meg az emberi kapcsolataimat azóta.Azt mondom el magamról, amivel tudom nem tudnak visszaélni.Megtanultam kijelölni a személyes határaimat másokkal szemben.Úgy állok hozzá a kapcsolatokhoz,hogy aki menni akar szabadon távozhat,attól nem fog romokba dőlni az egyéniségem.De ez egy hosszú folyamat volt még idáig eljutottam.
2017. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért ha szinte minden régi barátodban csalódsz, akkor vagy benned van a hiba, vagy rosszul "választasz" barátokat.
2017. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a haragtartás, hosszú távon csak árzhat.
2017. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!