Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes lenne az írással...

Érdemes lenne az írással foglalkoznom?

Figyelt kérdés
Rengeteg szabadidőm van. A nap 24 órájában otthon vagyok, gyakorlatilag nincs semmi hasznos elfoglaltságom. Arra gondoltam, talán érdemes volna regény írással próbálkoznom. Eléggé kreatív alkat vagyok, sokszor írtam már vázlatokat kisebb történetekről. Ami még érdekelne az a filmezés. Szívesen rendeznék is, vagy megírnék egy forgatókönyvet egy adott filmhez, de ehhez már gondolom szakképesítés szükséges és kapcsolatok. Ahogy nézem ezeket a mai Hollywoodi filmeket, gyakran az az érzésem, hogy én ennél egy nap alatt jobbat összehoznék. Volna értelme belekezdeni szerintetek? 43/F

2018. febr. 2. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha ezt neked itt kell megkérdezned, akkor a válasz egyértelműen a nem.

Akinek nincs leküzdhetetlen vágya az írásra, az nem fog írni. Vagy lehet, hogy fog, de az nem lesz értékelhető.


Forgatókönyv íráshoz nem kell sem képesítés, sem kapcsolat. Megírod, elküldöd pár helyre, és ha látnak benne fantáziát megcsinálják.


A rendezéshez sem kell feltétlen képesítés, de azért az már nehezebb dió. Ahhoz azért ismerni kell a szakmát.

2018. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha írni akarsz, nem kérdezel, csak írsz. Érezni kell, és ha nincs elhivatottságod, nem lesz minőségi, amit kiadsz a kezed közül.

Ha kérdezni kell, az már régen rossz.

2018. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Csicsky ***** válasza:
32%
Küldtem egy összeállítást privátban, amit azoknak szoktam elküldeni, akik kedvtelésből, hobbiból írogatnak, hogy könnyebben boldoguljanak az írással (tanácsok, linkek, szakirodalom, tesztolvasók, könyvkiadás, stb.). Ez egy válogatás, aminek az összeállításában többen is részt vettek, olyanok, akik szintén írogatnak és elsősorban a kezdő íróknak szeretnének ezzel segíteni (itt gyakorlatilag minden alapvető dolog egybe van gyűjtve, amire szüksége szokott lenni egy kezdő, vagy amatőr írónak). Tanulmányozd át, majd állj neki az írásnak!
2018. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha van rá időd, persze.
2018. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Volna. Ha örömödet leled benne, csináld.
2018. febr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Csak van hasznos elfoglaltságod, nyilván dolgozol.
2018. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem, ha itt kell kérdezned, akkor felejtsd el.


Az írás(ra való késztetés) vagy jön magától, vagy hagyjuk.

2018. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Az írás egy tanulható szakma. Szóval nem biztos hogy "jön magától".
2018. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

"Az írás egy tanulható szakma. Szóval nem biztos hogy "jön magától"."

Kevered a fogalmakat.

A szakmai fogásokat valóban meg lehet részben tanulni.

De az írásra késztetés az, ami vagy jön, vagy nem. Ha nem jön, akkor hiába sajátítja el valaki a "tanított szabályokat", sosem fog értékelhető művet írni. Míg akiben ott az elhivatottság, az - erre rengeteg példa van az irodalomtörténetben - még akkor is alkothat maradandót, ha az alapvetőnek gondolt szabályokat sem ismeri.

2018. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem kérdezni! Ha akarsz írni, akkor leülsz és írsz, nem pedig másokat kérdezgetsz, és csak azért nekiállsz írni, mert az most divatos (mert bizony divatos, főleg a fiatalabb korosztálynál). Ha van ihlet, szenvedély és alaptudás, akkor írás is van. Ennyi. Nem kérdezgetni kell.
2018. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!