Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Ilyen rossz...

Mit csináljak? Ilyen rossz lennék?

Figyelt kérdés

Alsó tagozatban nem jártam túl jó suliba, és az osztályom sem volt jó. Sokat bámtottak, főleg lelkileg, de volt hogy fizikailag is.

Aztán felsőbe új suliba mentem, ami nem volt annyira vészes, de itt is csak egy-két "barátom" van, akiki inkább csak beszélgető társak.

Eddig nagyon sok barátot vesztettem el, és mostmár nem is nagyon szoktam/akarok őszinte lenni az emberekkel, és megbízni bennük.

Az osztálytársaimmal nem nagyon szoktam beszélgetni, mert a legtbjül agya csak a pasikig, egymás kibeszéléséig, és a ruhákig terjed.

Iskolán kívül van két barátnőm, de nekik se beszélek sose a problémáikrol, ellenben nekem nagyon sokat panaszkodnak, én viszont nem tartom szügségesnek, hogy én is ezt tegyem.

Aztán körülbelül egy fél éve ért egy autóbaleset (elütöttek mint gyalogos). Ezt nem éreztem olyan nagy traumának nagyon jól tultettem rajta magam, de aztán a szüleim pszihologushoz kültek. Ez nekem nagyon rosszul esett, hogy azt hitték hogyha valami gondom lenne előbb mondanám el egy vadidegnekik,aki még csak nem is szimpatikus, mint nekik. Tehát a pszihológus sokkal jobban megviselt mint a baleset.

Ezenkívül a szüleim nagyon sokat dolgoznak, és velem meg a tesóimmal elég keveset foglalkoznak. Tudom hogy igyekeznek de mégsem jön össze.

Nem vagdosom magam, és sirni is csak nagyon ritkán,amikor nem bírom visszatartani,mert csak gyengének érzem magam tőle, és tudom,hogy semmit nem old meg.

Társaságban lenni is egyre kevésbé szeretek, például a sulis farsangi bulin mi voltunk a szervező osztály így kötelező volt lenni, de én az idő felét úgy töltöttem, hogy bezárkóztam a WCbe,mert nem éreztem jól.

És a suli se megy olyan jól. Nagyon sokat tanulok, de tanulási nehézségem, és diszgráfiám is van, de igyekszem változtatni rajta.

A nyelvek is nehezen mennek, tehát így félévkor a német 3as ért küzdöttem.

Ezt nem akartam leírni ís nagyon szánalmasnak,és gyengének érzem magam, de jól esett. Mit csináljak?

És bocsi ha kicsit összeszedetlen lett,de nagyon rosszul érzem magam.

13/l


2018. febr. 2. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából a pszichológus arra van, hogy olyan dolgokat mondj el neki, amit a szüleidnek se mernél elmondani. Pl. konfliktus valamelyik testvéreddel, szülőddel, tanároddal, osztálytársaddal. Ő egy független szemlélő, aki nagyon ért a különböző lelki folyamatokhoz. Szerintem sportolj, menj ki a napra, ha süt, szedjél vitaminokat, barátkozz stb..
2018. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szüleid nem azért küldtek pszichológushoz, mert úgy érzik nem bízol bennük. Hanem mert jot akarnak neked. Arra még nem gondoltál, hogy latjak rajtad mindazt, amit ide is leírtál, és szerettek volna segíteni rajtad? Diszgráfia/diszlexia esetén elvileg lehet kérni nyelvből felmentést. Tini vagy, normális némi depi, hangulatingadozás stb. Ha nem vagy barátkozós, kerülöd a tömeget, keress magadnak valami hobbit, ami leköt. Az élet nem ennyire rossz ám hidd el, csak meg kell benne látni a jó dolgokat, amik bizony csak ritkán jönnek velünk szembe, sokszor nekünk kell felkutatni őket:) fel a fejjel.
2018. febr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De a pszihologus előtt nem volt komoly bajom.

És sportolok

2018. febr. 2. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!