Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor rossz ember lennék?...

Most akkor rossz ember lennék? Kéne hogy érdekeljen?

Figyelt kérdés

Ma baráti társaságban szóba jött hogy ki mit mentene ki inkább egy égő házból. Élettársát vagy a legnagyobb értékű holmiját. Igazából nem volt nagy beszélgetés csak megemlítődött. De mindenki úgy volt vele hogy egy ember élete többet ér.

Viszont hazafelé menet elgondolkoztam, és nem vagyok benne biztos hogy a kocsim helyett ami már sok éve megvan és szoros kapcsolat fűz hozzá az exemért mennék be aki fél éven keresztül csalt mikor én tartottam el. Szarul esik az egómnak még belegondolni is, mert szerettem eddig úgy gondolni magamra mint egy jó emberre, de szerintem ha a kocsi és közte kéne választanom felőlem ott éghetne halálra.

Ettől szerintetek rossz ember vagyok? Vagy kéne hogy érdekeljen?


2017. júl. 19. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagy rossz ember. Nem kéne, hogy érdekeljen. Én rosszabb vagyok, mert lehet, hogy rágyújtottam volna a házat az exemre, miközben épp csalt. Persze csak miután kihoztam a kocsimat a garázsból.:D Sok tárgy, állat jobban megérdemli a szeretetet, mint némelyik ember.
2017. júl. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tegnap hallotam a hírekben, hogy egy férfira és a három gyerekére rágyújtotta a házukat az egyik rokonuk. Az apa meg a legkisebb bent égett, már nem tudott kijutni.

Na, ő biztos rosszabb ember nálad. Olyasmi lehet, mint az első válaszoló.

2017. júl. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem, mert nyilván te csak az exedre tudsz ebből asszociálni, aki rosszul bánt veled. Ha viszont olyan ember ellenében választanád a kocsidat, aki már több éve veled él, és nem adott okot arra, hogy gyűlöld, az már gáz sztem.
2017. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, a kérdés helytelen. Nem ember vs tárgy, hanem pozitív dolog vs. nem pozitív dolog. Te a pozitívat választod és a nem pozitívat hagyod ott, ez teljesen normális.


Az meg megint egy más téma, hogy ha a valóságban megtörténne igen nagy eséllyel változhat meg a hirtelen szituációban a viselkedés.

2017. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a halalos ellensegem egne bent egy hazban akkor is kimentenem ha tehetnem. Barmmit is tett veled az exed nem kellene a halalalat kivannod, ugyanis ha valakit meg tudnal menteni de hagyod meghalni az ugyanannak szamit. Lehet te is tettel mar olyat ami miatt vannak emberek akik utalnak, vagy nem tudnanak neked megbocsajtani, aztan hogy esne ha az ego hazban hagynanak bent egni ahelyett hogy segitenek?
2017. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!