Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 22 évesen egy életképtelen,...

22 évesen egy életképtelen, magát nem ismerő lány vagyok. Változhat ez még?

Figyelt kérdés

Akinek van türelme olvassa el, számtalan pszichológust megjártam már.

15 éves voltam amikor rájöttem anyám alkoholista. Összehányta a fehér falat, a földet, eldugította a lefolyót, ellopta az ékszereim, megette előlünk a kaját, és letagadta, stb. Ez ment 22 éves koromig,azaz mostanáig, amikoris sikerült őt felügyelet alá helyezni(ugyanis skizofrén is egyben).

A nagymamám 96 éves. Sajnos 1 éve rosszul lett,és azóta segíteni kell neki sok mindenben(redőnyt felhúzni, takarítani, stb). Sokszor rohantam haza, mert hívott és nem voltam otthon, hogy tudjak segíteni.

A Húgom semmiben nem segít. 18 éves, és nem mosogat, nem takarít, akárhogy ordibálok vele. Berakja a mosatlant hogy majd mossam el én. Ha én nem teszem meg, ránkpenészedik a tányér, mert a kisujját se mozdítja.

Rajta kívül van még két bátyjám, az egyik elköltözött tőlünk, a másik hozzánk se szól egész nap.

Apukámmal és az élettársával jövök k nagyon jól, édesanyám helyett igazi édesanyám lett.

19 évesen befejeztem a gimnáziumot, és két évet ki kellett hagynom, mert iszonyatos pánikbeteg lettem.

Most kezdtem el az egyetemet.

Nem vagyok jó a szakomban, nincsenek barátaim, és a fiúk se közelednek felém. 22 évesen teljesen szét vagyok esve.

Ha lehetne elköltöznék, befesteném a hajam, csinálnék tetoválást, és egy bárban pultosként dolgoznék, sok barátom lenne, stb.stb

Itt ülök, nem érnek rá a barátaim, kihasználnak, itthon tőlem várják a segítséget,nagyihoz nem akarnak ápolót fogadni, és teljesen szétesek.

22 évesen nem ilyen életet képzeltem el, és nem tudok belőle kijönni.

Volt valaki hasonló helyzetben? Apa barátnője szerint ez majd kifizetődik és az élet vissza adja a sok jót, de a velem egykorúak boldogan élnek, szórakoznak, én meg...

Ha buliba megyek féltenek a szüleim, én olyan mintagyerek vagyok. Kitűnő tanuló, nem cigizek, nem iszom.

Meguntam az életem, pedig tudom, hogy lehetne rosszabb. Ha feltöltődésből elmegyek a párommal vagy barátokkal valahova, akkor vagy ordítanak velem(párom), vagy pedig kihasználnak(barátok). Általánosban is piszkáltak a lányok, meg kizártak a beszélgetésből, ennek következményeképp 8.-ban MINDEN REGGEL hánytam az iskolában, 160 centi 44 kiló voltam, nem tudtam enni.


2018. febr. 3. 13:00
 1/5 Gál Zoé ***** válasza:
44%
Igen, valószínűleg változni fog és még rosszabb lesz.
2018. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az életben csak 2 dolog biztos: a változás és a halál.
2018. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

"Apa barátnője szerint ez majd kifizetődik és az élet vissza adja a sok jót, "

Sajnos az élet nem mese. Ez a hamupipőke sztori nem végződik happy enddel. Sajnálom, de az élet nem így működik! Neked meg megteremtened a saját boldogságod alapját, mert nincs sors ahol egy táblán jegyzik, hogy eddig rossz pontjaid voltak, ezután beválthatod jóra őket.

Szerintem tartós változást az okozna, ha kiszakadnál a meglévő környezetedből. Nem érzem azt, írásod alapján, hogy lenne igazán párod, vagy barátaid.


A kocsmába pultosként csak tovább degradálnád a lelked, minden nap látni a sok részeg, lecsúszott embert, vagy ahogy elmegy tőled, hogy otthon jól megverje a feleségét. + az ő zaklatásuknak is ki lennél téve. Szóval az szerintem nagyon naiv elképzelés, hogy ott bármi is jobb lesz vagy szerzel barátokat.


Én azt tudom tanácsolni, ha el tudsz menni messzebb egyetemre akkor menj. Ha felszolgáló akarsz lenni, akkor pedig vagy baristának (szintén képzést igénylő) vagy étterembe mennék a te mentalitásoddal. De kocsmában esélyed sem lesz normális kapcsolatokkal.

Nekem 1x bejött az élet újrakezdése. Hátra hagytam a családom, ismerőseim, és új városba költöztem. Új élményeket szereztem, akkor meg ismertem meg a párom, aki szeret, becsül. És új ismerősöket. Életem legboldogabb időszaka volt...

2018. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint veled egykorú írom ..A barátaid nem igazi barátok! A párod egy semmire való már rég az ex szerepet kellene betöltenie az életedben . Nem igazán tiszta az a rész ,hogy apukádék miért nem segítenek legalább azzal ,hogy átköltözhetsz hozzájuk? Én az alkesz apámra az ajtót se nyitom rá pedig sokkal több rossz dolgot tett velem meg a testvéremmel mint amiket te itt leirtál . Egyszóval oldják meg ! Csúnya igy ezt irni és olvasni de ha nem igy történik nem lesz megoldás csak az ,hogy mégjobban belesavanyodsz ebbe az egészbe . A pultos munka .. huha ..nem ajánlom ! Mint ex pultos én nagyon szerettem ! DE és sajnos itt nagyon nagy a de.. elég stabil idegrendszerem volt és nem is ilyen lecsúszott alkeszoknak való hely volt (fiatalokkal tömött bár) de ugy megette az idegeimet ,hogy 4 nap melo után már nem tudtam szépen szólni senkihez . Nemhogy én de a kolléga nőim sem ! Éjjel nappali helyként volt ,hogy egy este. 3x kellett rendőrt hívni és társai . Hidd el nem neked való . És ezt nem bántásból hanem csak jót akarásból írom . Mióta otthagytam két kolléganőm is eljött és most beszélgettünk mindenki élete nyugodtabb . Ha szeretnél beszélgetni irj nyugodtan ! :)
2018. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Kitűnő tanuló vagy, ezt tartsd is meg. Lehet majd jó munkád amit szeretsz és meg is élsz belőle rendesen. Segítesz otthon, ez is jó tartsd meg.


A többit oldd meg valahogy, de ezeket ne keverd így össze. Jó.


Ordibálástól nem hiszem hogy bárki szívesen tenne meg bármit is. Vagy te igen? ;)

2018. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!