Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongós, élettelen, életképt...

Szorongós, élettelen, életképtelen lány vagyok. Mit tanácsolnátok nekem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, gimnazista. Mikor idejöttem, azt hittem teljesen megváltozik az életem, sok új barátom lesz, mert általánosban elég rossz volt az osztályközösség. Az első félévben minden gondtalan volt, aztán idővel újra elkezdtem úgy érezni, hogy nem igazán találom meg a közös hullámhosszt az osztálytársaimmal. Itt is kezdtem magamra maradni, innéttől fogva pedig elindultam a lejtőn. Most már csak egy-két olyan ember van, akivel többet beszélgetek, de csak a sulis dolgokról. A többiekkel alig kommunikálok.


Egyetlen barátnőm van, akivel szabadidőmben találkozni szoktam, de sajnos csak heti 1-2 alkalommal. Ezen kívül eljárok külön angolra, heti 3x edzésre, mellette pedig még futni is szoktam, de csak azért, mert utálok itthon unatkozni. Főleg most, nyáriszünetben nagyon sokat vagyok egyedül, mert nincsenek barátaim, nem tudnék sehová menni. Jobb híján a gépet nyomom egész nap, pedig bármit megtennék, csak ne kelljen egész nap itthon lennem.


Tudom, hogy minden az én hibám, mert sokszor nem érzem magam jól több ember társaságában. Nem tudok megszólalni, pedig szeretnék bekapcsolódni a beszélgetésbe, csak akkor jut eszembe minden, mikor már egyedül vagyok. Talán unalmasnak vagy furcsának tartanak emiatt.

Általánosságban elmondható, hogy nem szeretek kapcsolatba kerülni az emberekkel. Ha tehetem, elkerülöm a beszélgetést és mindig szorongok, mikor valami olyan helyzetbe kerülök, ahol nem lehet megúszni. Pl. hivatalos ügyek, posta. El tudom intézni ezeket, de előtte ezerszer átgondolom, hogy mit fogok mondani. Olyan hülye dolgaim is vannak, hogy nem megyek oda a boltban ahhoz a polchoz, ahol éppen az árufeltöltő pakol, vagy nem megyek egyedül olyan ruhaboltokba, amik nem elég nagyon és nem tudok "elbújni" az eladó elől.


Eléldegélek így, amíg eltartanak, de ha majd a saját lábamra kell állnom, barátok nélkül, ilyen tulajdonságokkal igen nehéz dolgom lesz. Magam is tudom, hogy mennyire szánalmas vagyok, mikor kerülgetem az embereket, de ha nem vagyok rákényszerítve akkor nem tudok leszokni róla. Félek, hogy egyedül és elveszetten fogom leélni az életemet.



2014. jún. 24. 23:50
 1/1 anonim ***** válasza:
22%

Szia!

Szerintem nem vagy szánalmas!

Tudod nem vagy reménytelen,sokszor az embert rossz csoportba küldi a sors de tudod neked így is van egy barátnőd!Valaki huszonéveskoráig barátok nélkül marad vagy sőt 30 éves koráig.Tudod a barátság is nem mindig van,mármint azt akarom írni hogy nem veled van a baj hanem a közeggel.

Tudod mit kéne csinálnod?Van olyan hobbi ami érdekel?Annak van fan klubja vagy találkozója vagy olyan csoportos események amin részt vehetnél? Tudod ha egy ilyenen részt veszel így már a többi emberrel lesz közös téma(a hobbi) szóval te is hozzá tudsz szólni a dolgokhoz és a te véleményed is kikérhetik.

De mivel egy barátnőd van,szerintem az mér egy jó dolog,mert mindig jobb mintha egysem lenne.Tudom minden lány arra vágyik hogy a figyelem központjában legyen ,de tudod fel kell ébredni és rájönni hogy nem csak egy ember körül forog a világ :)

Szóval nem rossz az életed ,nincs miért aggódnod.

Ha esetleg szeretnél beszélgetni szakemberrel erről,ha beszélsz akkor úgy is elmagyarázza hogy mi,miért van és esetleg megoldást is tud javasolni(tudod nem csak bolondok járnak agytúrkászhoz hanem normális emberek is akiknek kicsi szorongásuk van)

Amúgy ez a szorongás oldható ,de had ne írjam le hogy mikkel.

2014. jún. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!