Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lett mindenki ilyen...

Hogyan lett mindenki ilyen "kemény"?

Figyelt kérdés

Hál' Istennek eddig csak ebben az országban tapasztaltam, és szerintem ezt a degeneráltságot nem is fogják átvenni más nemzetek...:


Azt látom, hogy ha az ember bemegy egy bankba, hivatalba, vendéglőbe, boltba, az alkalmazottak Istennek képzelik magukat és olyan undorító stílust megengednek maguknak, amikor beszélnek az emberrel, hogy az valami hihetetlen.

Ha a saját bankomhoz megyek be, hogy engedheti meg magának egy alkalmazott, hogy már a beszélgetés elején/előtt semmibe nézze az ügyfelet? Aztán olyan stílust folytat, hogy az tényleg kiveri a biztosítékot! Szerintem nem vagyok fogyatékos, büdös, paraszt viselkedésű, és csak megtehetem, hogy kérdezek az alkalmazottól... Lehet, hogy számára természetes minden, de mivel én nem bankban dolgozom, nem tudok mindent és ő azért van, hogy tájékoztasson... Ha meg nem akarja sok ügyfélnek elmondani ugyanazt, akkor váltson szakmát!

Ugyanez a helyzet már egy vendéglőben és egy boltban is. TAJBUNKÓ pincérek/eladók sorakoznak már mindenhol. El nem tudtam volna képzelni, hogy ilyen is lesz egyszer, mostanában meg szinte csak ilyenekbe botlok bele. Egy pincér eddig alázatos volt, mert nem akarta, hogy bármiért kirúgják, amibe csak beleköt a vendég és nem volt bunkó mindenkivel; egy eladó pedig legalább köszönt a vevőnek, nem ölte meg a szemével és bemondta, hogy mennyit kell fizetnie, nem csak tartotta a kezét, mint egy koldus, miközben feltűnően mérte a horizontot.

Szóval én elhiszem, hogy unalmas dolgozni. Elhiszem, hogy sokan bántották az ilyen embereket, de hogy merészelnek ilyet megengedni maguknak manapság? Egy értelmes embernek eddig az volt az első, hogy vevő/kuncsaft/ügyfél legyen, talán azért, hogy ő se dögöljön éhen, nem?


2018. febr. 8. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

"ebben az országban" - Nem derül ki, melyik országról írsz. Én itt, Magyarországon, édes hazámban, nem tapasztalok ilyet.


*


"Mindig tökéletes megfelelés van egy világ és az emberek tudatállapota között." (René Guénon)

2018. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat filózok.

Szinte minden nap belefutok ilyesmibe. A flegma plázaeladóba, aki csúnyán néz rád ha odalépsz mert épp a barinőjével csacsog a hétvégi partiról....

A bolti eladók, akiknek visít a világfájdalom a fejükről, a kn és a szenvedés és az általános megvetés mindenki felé aki bemegy 1 kiló kenyérért, így rákényszerítve az eladót, hogy neki ilyen helyen kelljen dolgoznia. Nálunk mindennapos, hogy hangosan degradáló megjegyzést tesznek egymásra vagy egy olyan kolléganőjükre aki épp nem hallja. Vagy nyíltan veszekednek.

Általában a nők nem tudják tűrtőztetni magukat és hisztériáznak.

De a minap a Media Marktban próbáltam a kasszás kölyökkel valami emberi hangot megütni - nem sikerült. Szerintem azért mert hátitáska volt rajtam és sportos dzseki - ilyenben járok dolgozni. Ettől még ő lehetett vagy 22, én 38 vagyok, de úgy beszélt velem mint egy iskolás idiótával.

Nagy karrier elé néz a gyerek.. :D

2018. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es: Na vajon, melyik országban? -.-
2018. febr. 8. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:

az még haggyán de ez az betegség már ráhúzódott az ilyen árajánlatadó, telefonos, értékesítő szektorra is..


2 napja felhívom, hogy kérnék szépen építőanyag árakat egy komolyabb mennyiségre...először megadta a kolléga számát de akkora hangerőn, hogy egy számot csak harmadikra értettem..hívom a figurát persze nem csörög ki melóidőben..erre vissza az első azt mondja "na nézzük át hány számot rontott el"..¿whaaat?..na akkor szépen letettem..


élőben megrendeztem volna

2018. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!