Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A testépítés a kinézet javítás...

A testépítés a kinézet javításán kívül mire jó még?

Figyelt kérdés

13 éves koromtól birkóztam, 19 évesen tértem át a boxra hogy legyen más téren is tapasztalatom, az egészet amúgy azért kezdtem el mert nem tudtam megvédeni magam, ha piszkált valaki aki nagyobb volt, én csak meghúztam magam.

Változtatni akartam, utána jártam a dolgoknak és évekig csináltam, magabiztosabb voltam, az utcán sem féltem még meglett emberektől, idővel persze jöttek ismét a kötekedések csak már akkor nem futottam el hanem kamatoztattam amit tanultam, leginkább cigányokkal kaptam össze, boxból fele annyi ütést nem használtam mint Ők, mert elég volt úgy megfogni amiben nem tudott kapaszkodni utána pedig földre vittem, ha felállt már kapta is a másikat.


Én csak 82-85 kg között vagyok, szálkásabban és bár kisebb izomzattal mint egy kondis, de állóképességben tovább bírom és az erőm is tovább tart.

25F


2018. febr. 9. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ésszel csinálja, és nem csak nagyobb akar lenni, akkor javítja a testtartást, fejleszti az izmokat, és a rendszeres mozgás hozzájárul az egészség megőrzéséhez.


Egyébként úgy írtad ki a kérdés, mintha a box jó lenne, a testépítés meg rossz.

Mindenki mást szeret csinálni. Miért kéne mindenkinek ugyanazt sportolnia?

2018. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok hogy a súlyokkal való edzés is jó, csak akkor én fogalmaztam rosszul :)

A kérdés arra irányul hogy sokan elfelejtik leginkább a nagy arcúak közül hogy az izom önmagában nem elég, szóval mi értelme úgy nagyképűsködni fellengzősnek lenni, ha technikája meg nincs az utcán?

2018. febr. 9. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

-Erősebb leszel.

-Minden (fontos) izmot tudsz edzeni edzőteremben.

-Egészség. Jó persze ezt is túlzásba lehet vinni és mondjuk sérvet kapni, de egészségesebb hobbi súlyzózni néha a teremben mint a TV előtt dögleni és chipset majszolni egész nap, értitek mit akarok mondani...


Verekedni tényleg nem tanulsz meg. Olyan szempontból jó hogy ha valakivel hasonló szinten tudsz verekedni, de te jóval izmosabb vagy, akkor te vagy az esélyesebb.

2018. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most már megtudod magad védni, nagyobbaktól? Veled egysúlycsoport? Volt értelme?
2018. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Rift válasza:
100%

Végül is csak erősíti az izmokat, az ízületeket, az idegrendszert, jót tesz a keringésnek, az emésztőrendszernek (mert testépítőként nem eszel össze minden sz..t), még a csontokat is erősíti. Önbizalmat ad, határozottabb leszel, fejleszti a kitartást, akaraterőt, koncentrációs képességet, stresszoldó, stb.


Nyilván egy azonos súlycsoportban levő küzdősportoló és egy testépítő közül a küzdősportoló fog tudni jobban verekedni. De a XXI. században élünk, úgy írsz, mintha még mindig napi szinten kötelező lenne verekedni. Nem tudom, milyen körökben mozogsz, de errefelé nem szokás nap, mint nap verekedni. De még csak évente se. Se az utcán, se máshol. Az viszont, hogy egészséges vagyok, és jól nézek ki, minden nap jól jön.


És azért ha nagyon nagyon ritkán tényleg olyan helyzet adódna, hogy semmi más megoldás nincs, csak a fizikai konfliktus, azért egy testépítő sincs annyira elveszve, hidd el :P Persze, egy küzdősportoló jobban tud verekedni, de az átlag magyar (vagy cigány) nem küzdősportoló, de még csak nem is testépítő, hanem annál sokkal lejjebb van.


Ja, és a testépítésnek is elég sok fajtája van, nem mindenki arra megy rá, hogy minél jobban felfújja magát. Elég sokunknak fontos az, hogy valóban használható izomzatot hozzunk létre, és rámegyünk az állóképességre is, szálkásításnál meg amúgy is kell kardiózni. Hidd el, nem feltétlenül biztos az, hogy tovább tart az erőd egy testépítőnél :P

2018. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kinézetet javítja. Ahogy az első írja, ésszel csinálva ezer más dologban is hasznos.


Alapból ad egy fizikumot, erőt. Lehet jönni azzal, hogy "az nem valódi erő" meg "életében nem pakolt cementes zsákokat" és hasonlók. De az izom az izom, az edzettség pedig edzettség bármit csinálsz. Mindenképp hasznosabb, mint egész nap punnyadni, nem mozogni.


Ezek mellett a mozgás szellemi felfrissülést is ad, főleg a mostani 15 évig tanulok majd egész nap gép előtt ülök életmód mellett.


És az emberek is másképp állnak ahhoz aki külsőre jól néz ki. Én egy ideig kondiztam, mindenki dicsért, nem mondom hogy a lábam elé omlottak a nők, de másképp álltak hozzám, mint most hogy el vagyok hízva.

2018. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden sport javítja az életminőséget és a komfortérzetet. Én pl. egy kondis edzés után teljesen fel vagyok dobva. A tartásomon is javított és volt egy izomcsomó a hátamban, amit kimozgatott. Társkeresésben is elég jó pluszt adott.
2018. febr. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!